Na 76 jaar heeft Joke (88) eindelijk een tastbare herinnering aan haar gecrashte broer: ‘Niemand wist iets’
LIEVELDE/RENKUM - De Renkumse RAF-piloot Charles Cramm stortte in 1945 neer in Almen, tijdens een aanval op een Duits hoofdkwartier. Het staartwiel van zijn gecrashte Spitfire is na 76 jaar opgedoken.
Het staartwiel ligt op haar schoot. Het behoorde tot de Spitfire, waarmee haar broer Charles Cramm op 30 maart 1945 crashte. Joke Gademan-Cramm (88) kijkt ernaar. ,,Het is bijzonder dat ik het nu heb gezien’’, zegt ze.
Naar verluidt rolde het staartwiel over straat, waar een boer het opraapte. Tientallen jaren lang lag het op diens zolder, waarna zijn zoon het wiel tijdens het opruimen vond. Die bracht het naar het Crash Museum in het Achterhoekse Lievelde.
Dit museum nam contact op met Joke Gademan, die er jaren geleden met haar man Gerard was geweest tijdens hun zoektocht naar meer informatie. ,,We fietsten rond om mensen vragen te stellen’’, zegt ze. ,,Helaas wist niemand iets.’’
We fietsten rond om mensen vragen te stellen, maar helaas wist niemand iets
Joke Gademan
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.
ik weet van mijn moeder dat er een vliegtuig neerstortte in het weiland achter het huis van mijn oma in almen. Dorpsstraat. Vlakbij het kanaal. Zou het daar kunnen zijn? Het was behoorlijk heftig voor mijn moeder die het zag.
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageergejah nijman