Zoektocht naar oplossing crisis in Renkum: ‘Het loopt voor geen meter’
OOSTERBEEK - Een week voor de bespreking van de voortsudderende crisis in Renkum is er nog geen zicht op een concrete oplossing. Nu er nog maar twee van de vier wethouders over zijn, is de situatie langzamerhand onhoudbaar.
Delen per e-mail
Voor de zomer stapte wethouder Jasper Verstand (D66) op. Niet veel later vertrok D66 uit de coalitie. Onlangs viel bovendien wethouder Leonie Rolink (VVD) tijdelijk uit.
,,Het loopt gewoon voor geen meter, is onze indruk", zegt VVD-fractievoorzitter Wouter Hoge. Zijn partij dreigt woensdag tijdens de raadsvergadering uit de huidige minderheidscoalitie te stappen, als er dan nog geen 'begin van een oplossing ligt'. De PvdA en GroenLinks zouden dan overblijven.
Nieuwe coalitie....
Oppositiepartij GemeenteBelangen wil graag opnieuw werken aan een raadsbreed akkoord mét een minderheidscoalitie. De partij liet donderdagweten bereid te zijn de plek van de VVD in te nemen als die partij opstapt. Zij zou dan ook een nieuwe wethouder leveren.
De huidige coalitie weer aan een meerderheid helpen, wil de partij echter niet. ,,Plaatsnemen in de stoel van D66, daar voelen we niets voor", zegt fractievoorzitter Danielle van Bentem. ,,Juist de ontstane situatie, met een minderheidscoalitie, bevalt ons wel.”
,,We zijn blij dat iemand iets van verantwoordelijkheid laat zien'', reageert Hoge op het voorstel van GemeenteBelangen. ,,Alleen: dan laten ze eerst ons aftreden, ik weet niet of dat zo handig is. Dan heb je wéér een wethouder met wachtgeld erbij."
... of een lijmpoging?
Dat de VVD woensdag opstapt is volgens Hoge een 'reële optie', al is een lijmpoging met D66 nog niet uitgesloten. Die partij zei eerder wel terug te willen keren, mits de coalitie de eerste handreiking deed. Ook pleit zij voor een mediator.
Of de coalitie een handreiking gaat doen, is nog niet duidelijk. ,,Zelf uitstappen en dan zeggen: de ander moet naar mij toe komen, dat vind ik raar", zegt Hoge. ,,Maar ik ben blij met elk initiatief." Dat laatste zegt ook coalitiepartner PvdA.
Een reactie op het initiatief van GemeenteBelangen hebben PvdA en GroenLinks nog niet. ,,Ik denk dat het goed is dat we eerst zélf overleggen'', zegt GroenLinks-fractievoorzitter Eveline Vink.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Kan Renkum zelfstandig blijven? ‘Voeg Oosterbeek bij Arnhem en Renkum bij Wageningen’
Al jaren te weinig geld én een coalitiecrisis: Renkum heeft het zwaar. Het ambtenarenapparaat staat zwaar onder druk. Dat roept de vraag op: hoe lang kan Renkum nog zelfstandig door? Moet de gemeente fuseren? -
column van streek Ik voel oprecht verdriet als ik de ballen weer inpak en het lichtsnoer oprol
Het is de tijd van afscheid. Niet van 2020, want dat hebben we in bescheiden kring al met kindervuurwerk en champagne uitgezwaaid. Nee, het volgende slachtoffer is mijn kerstboom. Licht in de duisternis, metgezel in de thuiswereld. -
D66 in Renkum keert terug in coalitie na breuk die ze zelf veroorzaakte
Renkum - D66 keert terug in de Renkumse coalitie. De partij stapte daar afgelopen zomer zélf uit, na onenigheid over invulling van de positie van de per 1 oktober vertrokken wethouder Jasper Verstand (D66). -
Automobilist vlucht in zijn beschadigde Porsche na botsing met scooterrijders in Oosterbeek
OOSTERBEEK - Een automobilist is dinsdagavond in zijn Porsche gevlucht na een aanrijding met een scooter op de Utrechtseweg in Oosterbeek. De Porsche zou door de botsing aan de rechterkant en de onderkant zijn beschadigd. Een vrouw raakte gewond bij het ongeluk. -
PREMIUM
Renkum door het stof na rel over ‘Horsa’ waar Prins Charles van genoot: ‘Had anders gemoeten’
OOSTERBEEK - Het Brits zweefvliegtuig Horsa, waarvan Prins Charles zo genoot in Oosterbeek in september 2019, blijft de gemoederen bezig houden. Burgemeester en wethouders van Renkum erkennen dat ze de gemeenteraad te weinig hebben geïnformeerd over de kosten van het binnenhalen van de replica bij de 75-jarige herdenking van de Slag om Arnhem in 2019.
-
PREMIUM
Mats Grotenbreg naar GVVV: ‘Pas beter bij amateurs dan profs en het verdient nog beter ook’
Mats Grotenbreg keert met zijn overstap naar de tweede divisie terug op het niveau waar hij vindt dat hij thuishoort. -
PREMIUM
video Een cyberbunker vol kinderporno en drugs: hoe een computergek uit Renkum uitgroeide tot het mogelijke brein achter dit walhalla van het darkweb
Als het brein achter een ‘cyberbunker’ die onder meer online drugshandel en de verspreiding van kinderporno mogelijk maakte. Zo wordt een 61-jarige uit Renkum gezien door justitie in Duitsland. Zijn megaproces is eind 2020 gestart. Wie is deze man? -
Crisis in Renkum, niemand weet hoe het verder moet: ‘Het is bij de wilde spinnen af’
RENKUM - In Renkum is politieke chaos uitgebroken. Gemeenteraadsfracties staan lijnrecht tegenover elkaar in een crisis die al twee maanden duurt. De VVD dreigt er inmiddels een minderheidscoalitie op te blazen, waardoor de gemeente totaal onbestuurbaar wordt.
4 reacties
Marco
elan
Wim
hermAn