Perronoverkapping voor stoomtrein in Dieren eindelijk geplaatst, maar droog staat de reiziger zeker niet
DIEREN - Drie jaar na het gereedkomen van het verkeersproject Traverse Dieren heeft het perron van de Veluwse Stoomtrein Maatschappij (VSM) gisteren eindelijk zijn overkapping gekregen. Een overkapping waaronder je overigens niet droog staat.
Traverse Dieren heeft er door de bouw van twee tunnelbakken voor gezorgd, dat het doorgaande verkeer door Dieren onzichtbaar is geworden. Ook is bij het station een parkeergarage gekomen en is de stationsomgeving opnieuw ingericht.
De gemeente wilde toen ook de oude VSM-kap vervangen, omdat ze de achterhaalde vormgeving in hout niet vond passen in de nieuwe omgeving. Dat het zolang heeft geduurd, voordat de klus werd uitgevoerd, komt door ziekte van een ambtenaar. De betreffende afdeling van gemeente had niet de capaciteit om een ander de klus over te laten nemen, maar ook ontbrak het geld om het aanbestedingstraject adequaat te begeleiden.
In oktober is het er dan toch van gekomen. Het Dierense bouwbedrijf Reinbouw kreeg de klus in november gegund en is daarna meteen begonnen met de voorbereidingen.
Regendoorlatend om hangjeugd te voorkomen
Dat de overkapping geen schuilplaats biedt bij regen, is om te voorkomen dat jongeren er gaan samenscholen. De los van elkaar gemonteerde balken boven op de constructie bieden wel schaduw. Ze zijn gemaakt van accoyahout. In de tweede week van mei wordt ook nog een hek met poort geplaatst bij het perron. De stoomtrein van de VSM doet immers alleen in de vakanties Dieren aan.
Het ontwerp voor de overkapping is al in december 2018 gemaakt door het ArchitectenLAB in Deventer. Reinbouw heeft de kap van 9 bij 6 meter gisteren geplaatst. De staalconstructie werd in meerdere delen per vrachtwagen aangevoerd vanuit Didam, waar de metalen delen van de kap zijn gemaakt.
In een glazen scherm onder de overkapping zijn de letters VSM gegraveerd. Dat bezoekers maar weten waar ze zijn terechtgekomen. Het perron blijft bestaan uit betontegels, zoals alle perrons van alle stations in Nederland uit betontegels bestaan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Valentijn (38): āEen groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgeverā
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden. -
PREMIUM3
Zorgen om cameratoezicht op Posbank: voorlopig streep door plan om te handhaven met cameraās
RHEDEN - Hoe meet je hoeveel bezoekers de Posbank op gaan? Hoe signaleer je vandalisme in het natuurgebied? Liever niet met cameratoezicht, vinden ze in Rheden. -
podcast
Corina: āIk was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheidā
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zoān 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we ƩƩn product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
PREMIUM
Keti Koti is in opkomst, maar stuit ook op onbegrip: āVeel mensen vinden het niet nodigā
ARNHEM/ RHEDEN - De viering en herdenking van de afschaffing van de slavernij in 1863 is in opkomst in deze regio. Na Arnhem besteedt ook Rheden dit jaar aandacht aan Keti Koti. ,,Ik had het liever eerder gezien, maar ben blij dat we redelijk vooraan lopen, na de grote stedenā, zegt Tim Endeveld van GroenLinks in Rheden.
-
Nacompetitie
Drama voor Eendracht Arnhem in finale, EDS profiteert van zware blessure en promoveert
De finale van de nacompetitie is voor Eendracht Arnhem op een klein drama uitgelopen. EDS profiteerde van vroeg en zwaar blessureleed bij de Arnhemse club, won met 3-0 en stelde zo promotie naar de vierde klasse. veilig. -
PREMIUM
Hap voor hap verdwijnt de toren van de Parkstraatkerk uit het Velpse straatbeeld
VELP - Een grote grijper neemt een hap uit de kerktoren aan de Parkstraat in Velp. De Phoenixkerk, in de volksmond Parkstraatkerk genoemd, wijkt voor een appartementencomplex. Ook zalencentrum Parkstaete met zeven zalen onder en naast de kerk verdwijnt. Met de sloop komt een einde aan meer dan honderd jaar kerkgeschiedenis aan de Parkstraat. -
PREMIUM1
Theatermaakster wil discussie over ggz aangaan: āWaar ligt de grens tussen normaal en gestoord?ā
ARNHEM - Theatermaker Eva de Jager is kritisch over de Nederlandse ggz, de geestelijke gezondheidszorg. ,,De menselijke maat is zoekgeraakt.ā Daarover gaat Suikerspinsels, bitterzoet vermaak, dat zaterdag 18 juni in premiĆØre gaat.