Trein ramt gipsblokken bij Velp: geen treinen tussen Arnhem en Dieren en verdachten aangehouden
updateVELP - Een trein heeft maandagavond gipsblokken die op het spoor lagen geramd. Dit gebeurde bij de spoorwegovergang bij de Alexanderstraat in Velp. Vermoedelijk zijn de blokken op het spoor gelegd.
De trein raakte de blokken rond 20.00 uur met de wielen. De NS meldt dat er tot ongeveer 23.30 uur geen treinen kunnen rijden op het traject Arnhem - Dieren. De bewuste spoorwegovergang is afgezet met linten.
De trein reed in de richting van Zutphen vanuit Arnhem toen het voorval gebeurde. In eerste instantie werd gedacht aan een aanrijding waarbij eventueel personen betrokken waren, maar er is niemand gewond geraakt. De politie zou later op de avond meerdere verdachten hebben aangehouden. Wie dat precies zijn, is niet bekend.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVoetbal Arnhem e.o.
VVO verslaat ook streekgenoot SC Rheden, RVW viert overwinning tegen Arnhemia: 0-11!
Hier vindt u alle uitslagen, doelpuntenmakers en wedstrijdverslagen van de Arnhemse clubs in het zondagvoetbal. -
PREMIUM
Nieuwsgierigheid en weemoed leiden bij Jos (77) tot boek over zijn geboorteplaats Dieren
DIEREN - De Dierense geneesheer Wouter Cornelis van Lockhorst vaccineerde al in de zeventiger jaren van de 19de eeuw dorpskinderen tegen pokken. Dat deed hij met het vocht dat hij, in het bijzijn van de kinderen, onttrok aan de pokken op een kaalgeschoren kalf. Het is te lezen in āDieren in vroegere tijdenā, een recent verschenen boek van oud-Dierenaar Jos Leeman. -
Oorlogsgeweld in OekraĆÆne geeft 4 mei stilte een extra lading; hier zijn de herdenkingen in de regio
RHEDEN/RENKUM āWe staan stil bij mensen die hun leven gaven om anderen te bevrijden en te helpen. We zijn samen stil, met onze gedachten bij mensen die het leven gaven door onderdrukking of in de strijd voor vrijheid. We herdenken wat was en we denken aan de mensen die nu de gevolgen ondervinden van oorlog en strijd. ā -
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFTās. -
Velp krijgt een sportcourt met skatebaan, voetbalveld, volleybalveld en een calisthenicspark
VELP - Velp krijgt een sportcourt naast het Biljoenbad. Met een skatebaan, voetbalveld, volleybalveld en een calisthenicspark, waar Velpenaren zich fit kunnen trainen door gebruik te maken van hun eigen lichaamsgewicht.
-
PREMIUM
Is een video echt of een deepfake? Zo kun je het zien
De politie zette er deze week een in om de dader van een cold case-moord op te sporen: een deepfake-video. Daarmee kun je mensen van alles laten zeggen of laten doen. Maar dat brengt risicoās met zich mee. Hoe herken je zulke nepfilmpjes? -
Rheden ziet af van boete van 50.000 euro voor eigenaar Rhederhof: āVoldoende ontoegankelijk gemaaktā
RHEDEN - De eigenaar van voormalig woonzorgcentrum Rhederhof in Rheden hoeft geen boete van 50.000 euro te betalen. Het vervallen terrein is volgens de gemeente Rheden inmiddels volledig afgesloten. -
Salderingsregeling zonnepanelen wordt pas vanaf 2025 afgebouwd
Huizenbezitters met zonnepanelen kunnen hun teveel aan opgewekte stroom langer tegen markttarieven terugleveren aan het net. Het kabinet wil de zogeheten salderingsregeling pas vanaf 2025 versoberen, waar dat eerder al vanaf 2023 het geval zou zijn.
17 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerArnhemmer
Arnhemmer
nnn
Bernd
wilma