D'n Elfde van d'n Elfde op maandag weer echt Bosch feestje: ‘Best lekker zonder mensen van boven de rivieren’
VIDEODEN BOSCH - Nu D'n Elfde van d'n Elfde op een doordeweekse dag valt, is het feestje weer echt van de Bosschenaren. Er zijn weinig mensen van ‘buitenaf’ gekomen en dat bevalt de Oeteldonkers goed.
Delen per e-mail
,,Ik mag het eigenlijk niet zeggen, maar het is best lekker dat er geen mensen van boven de rivieren zijn”, zegt Dennis van Eeten onder de terrasverwarmers van Café Hart van Brabant. ,,Er is minder gezeik, het is veel rustiger. Iedereen hier kent het spelletje en komt niet alleen maar voor het bier.”
Een soort opwarmertje
Oeteldonk staat vandaag in het teken van ‘D’n Elfde van d’n Elfde’. Om precies elf over elf ’s ochtends begint het carnavalsseizoen. Deze dag doet daarmee dienst als een soort opwarmertje voordat het daadwerkelijke feestgedruis in februari weer losbarst.
Ook Ria Papavoine is blij met het Bossche feestje: ,,Dit is eigenlijk veel leuker zo op maandag. Het is echt Bosschenaren onder elkaar”, zegt zij.
Een propvolle Parade in Den Bosch zag dit jaar bij de opening van het carnavalsseizoen in Oeteldonk geen van de Sint-Jan af tokkelende Oeteldonkse vlag, maar twee reusachtige banieren met het thema van dit jaar: Oeteldonk binnenstebuiten.
Dat kostte maandagochtend wel wat enige moeite omdat de wind vat kreeg op de banieren en het wat langer duurde voor écht alles goed hing. Oeteldonk maalde er niet om en trok de binnenstad in. Onder meer naar de Markt waar Oeteldonks burgemeester Peer van den Muggenheuvel de vlag in top trok en twee tenten, één in de vorm van een kerk, waar verschillende clubs optreden.
Dat het seizoen losbarst op de elfde dag van de elfde maand is geen toeval. Elf wordt gezien als een gekkengetal en dat past wel bij carnaval. Daarbij zitten er altijd elf mensen in de carnavalsraad, die daarom (niet verrassend) de Raad van Elf wordt genoemd.
Verder in het nieuws
-
Provocerende ducttape-banaan hangt in Albert Heijn Den Bosch in de bonus: van 120.000 voor maar 0,28 cent
DEN BOSCH - 120.000 euro voor een aan de muur geplakte banaan klinkt als extreem veel geld, ook al is het een kunstwerk in een Parijse galerij. Dat vond ook manager Ron Soeters van de Albert Heijn aan De Arena in Den Bosch. Daarom plakte hij een banaan aan zijn muur op de groenteafdeling, die hij in de bonus zette: van 120.000 euro voor nu maar 0,28 cent. -
PREMIUM
Al die parkeerplaatsen voor elektrische auto’s zorgen in Den Bosch óók voor protest
DEN BOSCH - Recht voor zijn deur mogen straks vier elektrische auto’s staan, andere auto’s krijgen een bon. En dat vindt een inwoner van Den Bosch-Zuid niet kunnen. Daarom heeft hij bezwaar gemaakt. En hij is niet de enige Bosschenaar die tegen de opmars van parkeervakken speciaal voor elektrische auto’s is. -
PREMIUM
Advocaat Pieter van der Kruijs over vrijlaten verdachten groepsverkrachting: ‘Dit is ongelooflijk’
DEN BOSCH - ,,Ongelooflijk’’, zegt de Bossche advocaat Pieter van der Kruijs over het in vrijheid stellen van acht Bossche jongeren die vorige week dinsdag werden aangehouden voor groepsverkrachting. De politie verrichtte de aanhoudingen vorige week dinsdag na meldingen door drie minderjarige Bossche meisjes over groepsverkrachtingen in een pand op Orthen in Den Bosch. -
Sloop Bossche school uitgesteld, jongerenwerkers en klussenteam kunnen langer blijven zitten
DEN BOSCH - Eigenlijk hadden ze er aan het einde van dit jaar uit moeten zijn, maar omdat de voormalige Gabriëlschool aan de Klokkenlaan in Den Bosch pas in de zomer van 2020 wordt gesloopt, kunnen jongerenwerkers en het Klussenteam Hambaken nog even blijven zitten. -
PREMIUM
Schoonzus in actie voor gedupeerde Bossche Emma; politie start onderzoek na aangifte
Nadat kinderen de auto van de Bossche Emma (24) in Veghel totaal vernielden, is haar schoonzus een inzamelingsactie gestart. ‘De verzekering vergoedt niets’. De politie is intussen ook een onderzoek gestart.
-
Man uit Den Bosch riskeert vijf jaar cel nadat hij kindje (2) mishandelde, peuter vocht 9 dagen voor zijn leven
KORTRIJK/DEN BOSCH - De 29-jarige man uit het Den Bosch die het tweejarig zoontje van zijn nieuwe partner uit het Belgische Bissegem in juni zodanig toetakelde dat het negen dagen in kritieke toestand was, riskeert vijf jaar cel. Het jongetje is ondertussen aan de beterende hand maar verblijft nog steeds in een revalidatiecentrum in Brussel. ”Het is nooit mijn bedoeling geweest om hem en zijn familie zoveel pijn te doen”, zei de man tegen de rechter. -
Video Addy van den Krommenacker gaat door als ontwerper, maar winkels blijven dicht
DEN BOSCH - Addy van den Krommenacker gaat door als ontwerper, maar zijn winkels in Den Bosch blijven dicht. De couturier heeft met curator Daan Schalken een akkoord bereikt over een doorstart, meldt hij zelf. -
Maand van de Wens Elvire uit Vught ligt al 19 jaar op bed, maar zet zich volop in voor anderen
VUGHT - Elvire van Vlijmen uit Vught wil met haar project WishLink deze maand zoveel mogelijk wensen en talenten met elkaar proberen te verbinden en zo voor gratis geluk te zorgen. Van Vlijmen heeft de feestmaand uitgeroepen tot ‘Maand van de Wens’.