Koningsdag in Vught nog grootser met Koningsfeest in Maxima feesttent
VUGHT - Koningsdag in Vught wordt ieder jaar grootser. De vrijmarkt is inmiddels bekend in de regio en trekt jaarlijks duizenden bezoekers. Dit jaar wordt er voor het eerst op de vooravond van Koningsdag, vrijdag 26 april, een groot Koningsfeest aan toegevoegd.
Koningsdag is het grootste jaarlijkse evenement in Vught en trekt jaarlijks wel 16.000 bezoekers naar het centrum. De Maxima feesttent is vrijdag vanaf 18.30 uur open voor het publiek. Om 19.00 uur start de live muziek met drie bands. De feesttent is te vinden aan de Raadhuisstraat.
Versierde fietsen
Op Koningsdag vinden vanaf 10.30 uur activiteiten plaats in en rondom het Vughtse raadhuis. Harmonie Kunst en Vriendschap en Zangvereniging Cantare verzorgen een optreden. Ook het gilde is van de partij en brengt een vendelgroet. Om 11.55 uur komt de versierde fietstocht voorbij het raadhuis en vindt de prijsuitreiking plaats.
Rond 11.00 uur start de Vughtse vrijmarkt in alle straten van het centrum. Ook zijn er allerlei activiteiten voor kinderen en diverse optredens. Zo treedt op het podium Marktveld om 14.30 uur de Vughtse zanger Jimi Bellmartin op, de winnaar van The Voice Senior.
Kleedjes
De vrijmarkt telt meer dan 200 kramen waar mensen hun overtollige gebruikswaar te koop aan bieden. Voor de kinderen zijn er ‘kleedjeszones’ beschikbaar waar zij hun waar gratis mogen verkopen. Deze zones bestrijken het gebied Ploegveld en het straatje van Albert Heijn richting Marktveld en het gedeelte van de Raadhuisstraat ter plaatse van supermarkt Jumbo.
Voor het overige is het op het vrijmarktterrein alleen mogelijk kleedjes te hebben op plaatsen waar dat de kramen niet stoort en waar het de openbare orde niet verstoort. Zo moeten wegen en kruispunten vrij blijven in verband met de bereikbaarheid van brandweer- en ambulancediensten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Den Bosch gaat voor nieuw Design Museum in Stadsdelta, 30 miljoen mag het kosten
DEN BOSCH - Den Bosch wil zo'n 30 miljoen euro uitgeven aan een nieuw Design Museum. Hiervoor heeft de nieuwe coalitie een locatie in de Bossche Stadsdelta op het oog. Dit werd dinsdagavond duidelijk bij de presentatie van het nieuwe ‘regeerakkoord' voor Den Bosch. -
PREMIUM
Optredens Jazz in Duketown op Minderbroedersplein geschrapt: ‘Jammer voor de bands’
DEN BOSCH - Traditiegetrouw gaan veel bezoekers tijdens Jazz in Duketown live-optredens op het Bossche Minderbroedersplein. Maar alle optredens die daar waren gepland zijn van de baan. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
PREMIUMmet video
John de Bever gunt kijkje in zijn leven via reallifesoap De Bevers: ‘Ik ga me niet anders gedragen’
DEN BOSCH - John de Bever vindt zichzelf best normaal, maar daar denken veel mensen anders over. In ieder geval genoeg mensen om een reallifesoap te krijgen. Donderdag is de eerste aflevering van De Bevers, waarin John en zijn grote liefde Kees Stevens laten zien hoe hun leven is. -
Huurders Woonwijze delen hapjes uit tijdens Koningsdag: ‘Initiatieven zoals dit dragen bij aan de integratie’
VUGHT - Ook dit jaar nodigt Woonwijze haar huurders weer uit om hapjes te maken en die tijdens de vrijmarkt op Koningsdag uit te delen.
-
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het om zelfs 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zó hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro, wat vergeleken met de Nederlandse prijzen nu minimaal 40 cent per liter lager is. Loont het om daarom ver om te rijden om te tanken? De Gelderlander zocht het uit. -
1
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
PREMIUMmet video/update
Zwaargewonde man aangetroffen bij auto in natuurgebied Helvoirt, politie houdt rekening met misdrijf
HELVOIRT - Een man is vrijdagochtend zwaargewond gevonden in het buitengebied van Helvoirt. Een wandelaar zag het bewusteloze slachtoffer rond 07.30 uur liggen op een zandpad naast zijn auto en sloeg alarm. De politie denkt aan een misdrijf.