Slachtoffer woningoverval in Nuland loopt schedelfractuur op: ‘bankmedewerkers’ gebruikten zelfs bijtende vloeistof
VideoNULAND - In de nacht van maandag op dinsdag is een woning aan de Sikkel in Nuland overvallen. Twee mannen, die zich voordeden als bankmedewerkers, drongen het huis van een echtpaar binnen en hebben met een bijtende vloeistof gespoten. De bewoner raakte door een klap op het hoofd gewond en moest naar het ziekenhuis. Dat meldt de politie.
De verdachten deden zich voor als medewerkers van een bank. Op maandagmiddag kreeg het echtpaar een telefoontje van hun bank. De persoon aan de telefoon vertelde dat zij mogelijk betrokken zijn bij een bankfraudezaak. Volgens hem zou het echtpaar - om een nieuwe verzekering af te sluiten - waardevolle spullen moeten klaarleggen. Voor die verzekering zouden namelijk foto’s gemaakt moeten worden.
Rond 19.30 uur zijn bij het echtpaar ook twee mannen op bezoek geweest die zich voordeden als bankmedewerkers en die hen het fraude-verhaal bevestigden.
Wapen tegen het hoofd
Omstreeks 00.20 uur stonden deze mannen weer voor de deur. Na het openen van de voordeur gingen zij de woning binnen en kreeg de 56-jarige bewoner een klap op zijn hoofd. Zijn partner krijgt een wapen tegen haar hoofd. Er wordt gedreigd op haar te schieten. Het echtpaar krijgt daarnaast een bijtende vloeistof in het gezicht gespoten.
Na wat buit te hebben gemaakt zijn de overvallers ervandoor gegaan, de slachtoffers hulpeloos achterlatend. De gewonde man is maandagnacht met een hoofdwond met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Er blijkt sprake te zijn van een schedelfractuur.
Gevaarlijke stoffen
De brandweer kwam ter plaatse om metingen te verrichten, maar daaruit bleek dat er geen hoge concentraties aan gevaarlijke stoffen in de woning aanwezig waren.
De politie deed bij de woning uitgebreid onderzoek. Het is onduidelijk wat de overvallers precies buitmaakten. De daders zijn nog op vrije voeten en de politie roept getuigen op zich te melden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
PREMIUM
Drinkwater in gevaar door medicijngebruik, en voor de vissen is het ook niet best
DEN BOSCH - De groeiende hoeveelheid medicijnresten bedreigt de kwaliteit van ons water. Daarvoor waarschuwt Waterschap Aa en Maas. Het roept inwoners op om medicijngebruik te verminderen. En vooral ook om ongebruikte pillen niet door de wc te spoelen. -
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
PREMIUM
En de nieuwe directeur van Het Noordbrabants Museum is... Jacqueline Grandjean
DEN BOSCH - Uit ‘een aantal zeer goede kandidaten’ heeft de raad van toezicht van Het Noordbrabants Museum Jacqueline Grandjean gekozen om Charles de Mooij op te volgen als directeur-bestuurder. Dat gaat gebeuren op 1 juli. De Mooij is dan 15 jaar directeur geweest. -
Mare kan bij discuswerpen tips van ma goed gebruiken bij 100-jarig O.S.S.-VOLO in Den Bosch
DEN BOSCH - Atletiekvereniging O.S.S.-VOLO viert komende zaterdag haar 100-jarig jubileum. Als de club uit Den Bosch bij een familie als een rode draad door het leven loopt, dan is het wel bij de familie De Winter. ,,Vooral bij discuswerpen kan ik de tips van mijn moeder goed gebruiken.”
-
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
PREMIUM
Winkeliers willen (nog steeds) vergoeding voor afsluiten Ridderstraat tijdens 11-11
Behalve geld willen Robert Brouwer (snoepzaak Tum Tum) en Martin van Warmerdam (opticien Van Warmerdam) vooral dat de gemeente serieus omgaat met hun bezwaren. -
PREMIUM
Zo ziet Vught er over een paar jaar uit, als het spoor is verdiept
VUGHT - Wordt het stationsplein niet te kaal, komen er zonnepanelen op de geluidsschermen, is aan toegankelijkheid gedacht en is die ‘lelijke pet’ boven het perron echt nodig? De gemeenteraad kreeg donderdag de eerste beelden te zien over hoe Vught eruit gaat zien als het spoor straks is verdiept en dat leidde tot kritische vragen.