Voltallige Bossche oppositie pleit voor nieuwe kans De Poort
De voltallige oppositie in de Bossche gemeenteraad wil dat het bestuur van jongerencentrum De Poort in Maaspoort nog één kans krijgt. Ze dringt daarop aan in een discussienotitie die op woensdag 21 april wordt behandeld in raadscommissie sociaal.
Een juridisch conflict hangt in de lucht
De notitie volgt op het besluit van het Bossche college om de subsidie aan de Stichting Jeugdwerk Maaspoort, die De Poort beheert, met ingang van 1 april stop te zetten. Een onderzoek wees volgens het college uit dat het nieuwe stichtingsbestuur onvoldoende functioneert en dat de samenwerking met andere organisatie in Noord niet goed van de grond komt.
In de notitie schetsen de oppositiepartijen hoe het kan verkeren: ,,In december 2019 stond Jongerencentrum De Poort bekend als een succesformule. Met vijfenzestig jongeren die zelf de sleutel hadden, honderden activiteiten en duizenden bezoekers", schetsen zij. ,,In december 2019 kreeg de Poort daarom nog te horen dat ze voortaan niet jaarlijks maar driejaarlijks subsidie kregen.”
Periode van onzekerheid en protest
Maar hoe anders was het een jaar later. De Poort kwam in 2020 in de problemen toen de gemeente twee gedetacheerde jongerenwerkers bij de Poort weghaalde om ze bij andere organisatie terug te plaatsen. Daarna ontstond een periode van onzekerheid en protest. In juli 2020 sprak de gemeenteraad uit dat ook de Poort een taak in het jongerenwerk in Noord moet houden, ‘volgens de vertrouwde werkwijze waarbij vrijwilligers en jongeren van de Poort zoveel mogelijk zelf beslissen over de organisatie’.
In november trad een nieuw bestuur aan dat uiteindelijk niet op steun van de gemeente kan rekenen. B en W willen een aantal bestuurders vervangen; de jongeren mogen wel aanblijven. Het liep uit op wederom een conflict. Een juridisch conflict hangt in de lucht, signaleert de oppositie. ‘Maar is deze weg écht de weg die we willen bewandelen?’
Volgens de oppositie is de ontstane situatie niet enkel en alleen aan De Poort te wijten. Ze pleit er darom nu voor om het verleden te laten voor wat het is en een nieuwe start te maken. Woensdag zal blijken of ook de collegepartijen daarvoor voelen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Horecanieuws: Twee grote tijdelijke terrassen met 500 plaatsen hoeven niet te wachten op Bossche Zomer
DEN BOSCH - Terrasliefhebbers kunnen vanaf begin juni in Den Bosch hun hart ophalen op twee grote tijdelijke terrassen met in totaal zo'n 500 plaatsen. Vlakbij het rugbyveld van The Dukes op de Limietlaan staan er al 200 klaar. En bij de Tramkade gaan ze er binnenkort 300 neerzetten. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het om zelfs 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zó hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro, wat vergeleken met de Nederlandse prijzen nu minimaal 40 cent per liter lager is. Loont het om daarom ver om te rijden om te tanken? De Gelderlander zocht het uit. -
UPDATE
Advocaten overleggen intussen over de Poort; oppositie wil meer tijd voor bestuur jongerencentrum
DEN BOSCH - De advocaten van de gemeente Den Bosch en van stichting Jeugdwerk Maaspoort overleggen over de ontstane situatie met het jongerencentrum. B en W willen dat overleg afwachten voordat ze kunnen reageren op het verzoek van vijf oppositiepartijen in de gemeenteraad om de Poort wat meer tijd te geven. -
Speciale aanpak. Opera op de Parade past mouw aan ‘kale’ Parade: ‘Extra banieren en speciale belichting’
DEN BOSCH - Als vanouds wordt op 23 juni gerekend op een massa belangstellenden voor Opera op de Parade. Er wordt extra werk gemaakt van de decoratie. En liever niet meezingen, maar neuriën.
-
PREMIUM
Jeugd De Poort heeft het gehad met wethouder
DEN BOSCH - Wethouder Ufuk Kâhya is voor de jongeren van jongerenentrum De Poort in Maaspoort de gebeten hond, nu hij de subsidie heeft stopgezet. In niet mis te verstane bewoordingen die gekalkt zijn op de ramen en muren van het centrum, ventileren zij hun onvrede over dit besluit. -
Bestuur De Poort: ‘wethouder geeft ons geen eerlijke kans’
Na de schrik over het stopzetten van de subsidie, resten nu vooral veel vragen bij het bestuur van jongerencentrum De Poort: waarom is ons niet meer tijd gegund? En er is veel kritiek op het rapport van BMC. ,,Er was van meet af aan wantrouwen.” -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk.