Patrick Roest, Kjeld Nuis, Irene Schouten en Jutta Leerdam regeren op laatste dag NK afstanden
met videoDe usual suspects regeerden vandaag bij de derde en laatste dag van de NK afstanden in Heerenveen. Patrick Roest (10km), Kjeld Nuis (1000m), Irene Schouten (5000m) en Jutta Leerdam (1000m) gingen er met de titels vandoor. Check hier alle uitslagen van de voorbije dagen.
Vierde goud op rij voor Jutta Leerdam
Jutta Leerdam werd voor het vierde jaar op rij Nederlands kampioene op de 1000 meter. De 24-jarige schaatsster van Jumbo-Visma was met 1.13,58 een klasse apart bij de NK afstanden in Thialf. Antoinette Rijpma-De Jong werd tweede in 1.14,86, haar zus Michelle de Jong pakte met 1.14,96 het brons. De top 3 van de NK afstanden mag ook van start op de WK afstanden, die van 2 tot en met 5 maart worden verreden in Heerenveen. Leerdam is dit seizoen nog altijd ongeslagen op de 1000 meter. Ze was al negen keer eerder de beste op de kilometer, waarvan vier keer in de wereldbeker. Ook won ze de 1000 meters op de NK en EK sprint.
Kjeld Nuis pakt zesde titel op 1000 meter
Kjeld Nuis heeft bij de NK afstanden voor de zesde keer de Nederlandse titel op de 1000 meter veroverd. De 33-jarige Zuid-Hollander van Reggeborgh was met 1.08,04 een fractie van een seconde sneller dan Hein Otterspeer en Thomas Krol. De top 3 van de 1000 meter op de NK afstanden plaatst zich voor de WK afstanden, die van 2 tot en met 5 maart worden verreden in Thialf.
Otterspeer bleef olympisch kampioen Krol in een rechtstreeks duel voor met 1.08,08. Krol finishte in 1.08,37. Nuis was in daarna in de rit tegen ploeggenoot Janno Botman vier honderdsten van een seconde sneller dan Otterspeer. Merijn Scheperkamp kon in de laatste rit niet aan de tijden van de top 3 komen.
Titelverdediger Kai Verbij deed niet mee aan de NK. De 28-jarige schaatser van Jumbo-Visma meldde zich woensdag af met een liesblessure en zette een punt achter zijn seizoen. Verbij verdedigt zodoende op de WK ook niet zijn wereldtitel op de 1000 meter.
Roest Nederlands kampioen op 10 kilometer
Patrick Roest kroonde zich in Thialf na een bloedstollend gevecht tot nationale kampioen op de 10 kilometer. Roest nam het in de laatste rit op tegen zijn grootste concurrent Jorrit Bergsma, die de 27-jarige schaatser uit Lekkerkerk vorig jaar nog aftroefde in strijd om een gouden plak op het NK schaatsen.
Roest noteerde een tijd van 12:47,22 en pakte daarmee zijn eerste nationale titel op de 10 kilometer, nadat hij vier jaar op rij zilver pakte. Bergsma greep in een bloedstollende rit naast zijn achtste titel, met drie seconden minder dan de nieuwe kampioen. Kars Jansman klopte in de voorlaatste rit met een snelle slotronde ploeggenoot Beau Snellink. Met 13.05,79 werd hij derde.
Alleen de eerste twee van de 10 kilometer op de NK afstanden plaatsen zich voor de WK afstanden in maart in Heerenveen. Dat zijn Roest en Bergsma. Roest beleeft sowieso een uitstekend weekend in Heerenveen. Gisteren kroonde hij zich al tot Nederlands kampioen op de 5000 meter. Ook werd hij kampioen op de 1500 meter.
Artikel gaat verder onder de video.
Irene Schouten pakt titel op 5 kilometer
Irene Schouten heeft op de NK afstanden in Heerenveen haar titel op de 5000 meter geprolongeerd. De 30-jarige schaatsster van AH-Zaanlander bleef met een tijd van 6.50,36 Sanne in ‘t Hof en Marijke Groenewoud voor. Schouten, die een dag eerder slechts derde was geworden op de 3000 meter, versloeg in de laatste rit concurrente In ‘t Hof die met 6.51.79 tweede werd. De schaatsster van Gewest Fryslan bleef daarmee Groenewoud nipt voor, die daarvoor de lat hoog had gelegd met 6.52,37.
Alleen de eerste twee schaatssters op de 5 kilometer plaatsen zich voor de WK afstanden, die van 2 tot en met 5 maart worden verreden in Thialf. Dat zijn in principe Schouten en In ‘t Hof.
Titel voor Jorrit Bergsma op massastart
Jorrit Bergsma pakte de titel op de massastart. De schaatser van Jumbo-Visma kwam met een kleine voorsprong over de finish voor ploeggenoot Harm Visser. Het brons was voor titelverdediger Bart Hoolwerf. De wedstrijd werd een strijd tussen de schaatsers van Jumbo-Visma en die van Reggeborgh van Hoolwerf. Bergsma ontsnapte met ploeggenoot Chris Huizinga met nog enkele ronden te gaan en hij en zijn ploeggenoten verdedigden die marge met succes. ,,Deze had ik nog niet. Het is toch mooi om deze op de palmares bij te schrijven”, zei Bergsma bij de NOS.
Irene Schouten wint ook massastart
Irene Schouten heeft voor de negende keer de titel gepakt bij het NK massastart. De schaatsster van AH-Zaanlander won na een lange solo. De sprint voor de resterende podiumplekken werd gewonnen door ploeggenoten Marijke Groenewoud en Elisa Dul. Schouten prolongeerde eerder op de dag haar titel op de 5000 meter.
De regerend olympisch kampioene op de massastart ging al na twee ronden in de aanval en nam een voorsprong van zo’n 100 meter waarbij haar ploeggenoten bij AH-Zaanlander goed afstopwerk deden. Evelien Vijn probeerde terug te rijden naar Schouten, maar kwam nauwelijks dichterbij.
Kalender (elk evenement is aan te klikken voor de resultaten)
(Tussen)standen World Cup-seizoen 2022-2023
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMgeld & geluk10
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUM
Jordan Stolz legt Nederlandse schaatsers erop: ‘Hoeveel last we van hem gaan krijgen? Héél veel’
Nooit eerder gebeurd, een schaatser die wereldtitels op de 500, de 1000 én de 1500 meter won. Jordan Stolz (pas achttien jaar) schaatste door een jongensboek in Thialf, met de Nederlanders in een bijrol. ,,Hoeveel last we van deze gast gaan krijgen? Nou héél veel.” -
PREMIUM6
Wel of geen jaarcontract? ‘Overwegen waard als je nu boven het plafond zit en zekerheid wilt voor de winter’
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUM
Suzanne Schulting schiet vol na wéér goud: ‘Moet me realiseren dat altijd goud geen een-twee-drietje is’
In de roemrijke carrière van Suzanne Schulting kon één ding beter, besefte ze afgelopen jaar. Ze zocht een onsje meer geluk. Dus nam ze zich, tegen haar natuur in, voor om de lat voor dit WK shorttrack ietsje lager te leggen. Ook met een keer goud zou ze tevreden het vliegtuig in stappen. Die missie slaagde zaterdag binnen een uur.
-
PREMIUM
Met ontploffingsgevaar naar Seoel: tweespalt dreigt in shorttrackploeg na bewogen week
Na een roerig shorttrackweekend in Dordrecht ligt er voor de schaatsbond en bondscoach Niels Kerstholt het nodige reparatiewerk. Er is onrust, boegbeeld Suzanne Schulting mist topvorm en over vier weken is het WK. -
-
-
WK shorttrack in Seoel | Dit is wanneer Suzanne Schulting en de andere Nederlanders in actie komen
De WK shorttrack beginnen vrijdag morgen (06.00 uur Nederlandse tijd) in het Zuid-Koreaanse Seoel. Bekijk hier alle Nederlandse deelnemers en het complete programma voor dit weekend. -
PREMIUM
Suzanne Schulting en Irene Schouten beleefden zware winter: ‘Het zijn geen poppetjes die je kunt blijven oprekken’
Ze moeten de gelukkigste vrouwen van Nederland zijn, Suzanne Schulting en Irene Schouten. Maar de schaatsende koninginnen van Peking hadden beiden een zware winter. Over goud dat niet altijd gelukkig maakt en om betere begeleiding vraagt. ,,Olympisch kampioenen zijn geen poppetjes die je kunt blijven oprekken.”