Gijs de Lange sprak over naderend einde in podcast Peptalk
Gijs de Lange sprak ruim een week voor zijn dood uitgebreid met podcastmaker en acteur Pepijn Schoneveld over zijn naderende einde. Schoneveld heeft de aflevering van Peptalk met de woensdag overleden acteur en regisseur donderdag als eerbetoon aan De Lange, die 65 jaar werd, online gezet. De twee waren jarenlang bevriend.
,,Voor deze opname wist hij al dat hij niet lang meer te leven had, maar toch wilde hij onze afspraak door laten gaan”, zegt Schoneveld in de introductie van de nieuwste aflevering van zijn podcastserie Peptalk. ,,Ik breng de aflevering eerder uit omdat het een ode is aan wie hij was. Ik ben ontzettend blij met deze aflevering en dankbaar dat ik heb kunnen praten met mijn hele goede vriend.”
In de aflevering vertelt de deze week na een kort ziekbed overleden De Lange dat hij leed aan longfibrose, een zeldzame longziekte. Hij vertelt onder meer dat het niet te genezen is en dat hij er kortademig van is geworden. De Lange zegt dat hij zich eigenlijk nu pas bewust is geworden van zijn eindigheid. ,,Ik heb altijd gedacht: ik ben me bewust van mijn sterfelijkheid, maar nu puntje bij paaltje komt is het wel anders. Het heeft meer urgentie gekregen”, stelt De Lange, die ook zegt sinds zijn diagnose veel intenser te leven dan voorheen. ,,Ik kan genieten van een meeuw die voorbij vliegt, van kleine dingen.”
Onderwerpen die verder aan bod komen zijn het zenboeddhisme dat De Lange aanhangt, lessen die Schoneveld gedurende de veertienjarige vriendschap van De Lange heeft geleerd en het leven ‘in het nu’.
‘Legende voor kindertelevisie’
Inmiddels hebben veel bekende Nederlanders gereageerd op het overlijden van de acteur. ,,Wat verdrietig. Wat hebben we van Gijs genoten. Vooral via Het Klokhuis, nog altijd vaste prik bij ons thuis”, schrijft muziekkenner Leo Blokhuis op Twitter. Presentator Pim Sedee schrijft dat hij van het nieuws is geschrokken. ,,Al jaren vaste prik voor het hele gezin met Klokhuis. En zoveel andere mooie dingen gedaan.”
Pianist en presentator Christiaan Kuyvenhoven schrijft dat hij als kind ‘altijd heeft gehuild van het lachen’ om de Vieze Kok, het Klokhuis-personage dat De Lange vertolkte. ,,Wat een legende voor kindertelevisie was deze man”, stelt dj Rob Janssen bij een gifje van de acteur.
Schrijfster Susan Smit, die ooit in dezelfde straat woonde als De Lange, noemt de overleden acteur en regisseur ‘zachtaardig, grappig en de beste cocktailsausmaker en voorlezer die er is’. Schrijver Jonathan van het Reve herinnert zich De Lange als een ‘geweldige acteur en regisseur’.
,,Deze Hemelvaart komt voor Gijs de Lange echt te vroeg”, reageert Cornald Maas. ,,Levensechte acteur en bovenal ook bevlogen regisseur, in uiteenlopende genres van de podiumkunsten, steeds met open vizier.”
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Qmusic organiseert volgend jaar juni weer Foute Party
De Foute Party van Qmusic keert volgend jaar terug. De radiozender maakte vandaag bekend dat de komende editie op 23 en 24 juni plaatsvindt in de Brabanthallen in Den Bosch. -
Showbytes
Ruud nog altijd smoorverliefd op Olcay en Bibi op pad met haar koters
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
Stalker Ariana Grande breekt opnieuw in bij huis zangeres
Aharon Brown, de stalker die al eerder een straatverbod opgelegd kreeg na het veelvuldig stalken van Ariana Grande, heeft opnieuw geprobeerd binnen te dringen in het huis van de zangers. Dit deed hij op de dag dat ze haar 29e verjaardag vierde, meldt TMZ. Brown is opgepakt en gevangen gezet. -
Tijd voor een nieuwe laptop? Dit is onze favoriet van het moment
We zitten aan het begin van de zomervakantie, maar voor je het weet begint een nieuw schooljaar en heb je een nieuwe laptop nodig. Na wekenlang testen hebben we onze favoriet van circa 900 euro geselecteerd. -
PREMIUM
Dankzij een kwartiertje rennen vliegt de conditie van deze kinderen vooruit én zijn ze rustiger in de klas
Hijgend, puffend en zwetend stuiven de scholieren over het schoolplein: ze zijn al zeker vijf keer de school rond geweest. Drie keer per week rennen ze in een kwartiertje de Daily Mile van zo'n anderhalve kilometer. Met resultaat: leerlingen lopen na drie maanden gemiddeld zo'n vijftig procent harder.
-
Update
Acteur en theaterregisseur Gijs de Lange (65) overleden
Acteur Gijs de Lange is op 65-jarige leeftijd na een kort ziekbed in Amsterdam overleden, dat laat zijn management donderdag weten. -
PREMIUMmet video's
Rookmelders verplicht, maar duizenden huurders hebben er nog geen een: ‘Onbegrijpelijk’
Duizenden huurders hebben nog altijd geen verplichte rookmelder. Dat komt door een tekort aan apparaten en installateurs, maar huurders zijn zelf ook niet allemaal even welwillend. Sommigen weigeren er zelfs één. Onbegrijpelijk, zeggen ze bij de brandweer. -
AD Media podcast
‘Het probleem van SBS 6 is dat er geen liefde in de programma’s zit’
De zomer is begonnen en dat merk je op tv, de mediabaasjes jagen de kijker massaal naar buiten. Het mediapanel buigt zich over de zomerprogrammering. Gelukkig voor Matthijs van Nieuwkerk weet de echte kijkbuisverslaafde hem wel te vinden.