Kijkcijfers Oranje vallen opnieuw tegen, maar daar is een reden voor
De achtste finale tussen Nederland en de VS op het omstreden WK in Qatar is zaterdagavond door bijna 4,8 miljoen mensen bekeken. Dat blijkt uit de cijfers van Stichting Kijkonderzoek (SKO). Het is daarmee het best bekeken programma van de zaterdagavond.
Hiermee werd de achtste finale wel minder goed bekeken dan achtste finales tijdens eerdere WK’s. De achtste finale van het WK in 2014, toen Nederland tegen Mexico speelde, werd door 8 miljoen mensen bekeken. De achtste finale Nederland-Slowakije in 2010 trok 6 miljoen kijkers.
De kijkcijfers naar de groepswedstrijden van Oranje lagen de afgelopen weken lager dan meestal het geval is bij grote toernooien waar Nederland aan meedoet. Maar een woordvoerder van SKO stelt met klem dat de cijfers om veel redenen heel lastig te vergelijken zijn. ,,Het is voor het eerst dat een groot voetbaltoernooi in de winter plaatsvindt, dus in dat opzicht hebben we geen goed referentiekader”, legt ze uit.
Bovendien betreft de berekening van SKO alleen de mensen die thuis kijken naar programma’s, een segment dat de afgelopen jaren langzaam is teruggelopen. De stichting komt in loop van 2023 met een nieuw systeem waarmee ook kijkers buitenshuis kunnen worden meegerekend. Wel kan de woordvoerder zeggen dat het marktaandeel van het aantal kijkers dat inschakelt voor de wedstrijden van Oranje met 88 procent vrijwel identiek is aan het marktaandeel dat de WK-wedstrijden in 2014 en 2010 haalden.
De best bekeken voetbalwedstrijd van Oranje in de afgelopen kwart eeuw was de halve finale tussen Nederland en Argentinië in 2014. Op 9 juli van dat jaar keken hier ruim 9 miljoen Nederlanders naar.
Luister hieronder ook naar de AD Media Podcast of abonneer je via Spotify of iTunes. Vind alle onze podcasts op ad.nl/podcasts.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kensington ‘kijkt lekker rond’ voor vervanger van leadzanger Eloi
De drie overgebleven leden van Kensington zijn ‘lekker aan het rondkijken’ en ‘dingen aan het proberen’ nu ze zonder frontman Eloi Youssef verder zijn gegaan. Dat vertelt gitarist Casper Starreveld vrijdagavond op de rode loper van de Top 40 Awards. -
Naar de kwartfinale van Oranje in Qatar? Dat gaat je zoveel kosten
Louis van Gaal hoopt dat veel fans van het Nederlands elftal besluiten om alsnog naar Qatar te komen om het aan te moedigen. ,,Het zou heel prettig zijn als het land achter ons gaat staan”, zei hij. Allemaal leuk en aardig, maar hoeveel gaat zo’n geintje je nou eigenlijk kosten? Op z’n minst enkele duizenden euro’s, blijkt uit een snelle check. -
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels. -
PREMIUM
Miljardair Thomas Kaplan koopt de ene Rembrandt na de ander: ‘Het ontneemt je de adem’
De Amerikaanse miljardair Thomas Kaplan kocht de afgelopen twintig jaar de ene Rembrandt na de andere, plus werk van leerlingen en tijdgenoten. Een deel van zijn The Leiden Collection is nu te zien in de Hermitage. ‘Ik ben getraumatiseerd door moderne kunst.’ -
Salman Rushdie heeft nog altijd moeite met schrijven door aanslag
Schrijver Salman Rushdie heeft zich voor het eerst uitgesproken over de aanslag waar hij afgelopen augustus het slachtoffer van werd. In een interview met The New Yorker vertelt Rushdie dat hij als gevolg van de aanval nog altijd veel moeite heeft met schrijven.
-
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
-
-
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
Memphis Depay gaat viral met reactie op voorspelling NBA-icoon Charles Barkley over Oranje
Memphis Depay is met een gevatte reactie op een eerdere uitspraak van de Amerikaanse basketballegende Charles Barkley de wereld over aan het gaan. De aanvaller van het Nederlands elftal tweette na de 3-1-zege op het team van de Verenigde Staten in de achtste finale van het WK in Qatar: ,,Lotta bark, no bite.”