Les Olympiades: Seksende Millennials hunkeren naar oprechte aandacht
RecensieOnze filmredactie maakt je wegwijs in het actuele aanbod. Wat moet je gezien hebben en waarom? Vanaf nu in de Nederlandse bioscopen: het Franse drama Les Olympiades.
De brutale Emilie verwart seks met romantiek, haar huisgenoot Camille lijkt een zelfverzekerde playboy, maar heeft bindingsangst, Nora schuwt juist intimiteit en Amber is een webcamgirl die vergeten is wat menselijke interactie écht inhoudt. Krijgt u al jeuk van deze eerste zin vol millennialproblematiek, blijf dan ver weg van het in zwartwit geschoten Les Olympiades (die verwijst naar een wijk in het 13de arrondissement van Parijs).
De film, gebaseerd op een aantal graphic stories van de Amerikaanse cartoonist Adrian Tomine, vangt wel heel raak de rusteloosheid van dertigers die vaak dicht tegen de eenzaamheid schuren en bang zijn hun vrijheid te verliezen, maar gewoon verlangen naar oprechte aandacht en genegenheid.
De vier verhaallijnen ademen voldoende authenticiteit en het is bijzonder dat regisseur Jacques Audiard (Un Prophète, De Rouille et d’Os) het publiek de ruimte geeft om zich soms ook aan deze ‘oudere jongeren’ te ergeren. Het wordt alleen in de laatste 20 minuten een probleem als we ons ook aan de steeds kunstmatiger voelende film beginnen te ergeren. Les Olympiades gaat dan van ‘uit het leven geplukt’ naar academisch verantwoord theater.
Regie: Jacques Audiard. Hoofdrollen: Noémie Merlant, Makita Samba en Lucie Zhang
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met foto
Kees van der Spek verbijsterd: ‘gewapende overvaller’ loopt rond in achtergrond Perfecte plaatje
-
PREMIUMmet video
Dé koninklijke bruiloft van het jaar is in Jordanië (en Amalia is erbij)
Het is dé koninklijke bruiloft van het jaar, vol pracht en praal. Kroonprins Hoessein (28) van Jordanië is donderdag in het huwelijk getreden met Rajwa Khalid Al Saif (28). Royals uit de hele wereld, onder wie koning Willem-Alexander, koningin Máxima én Amalia waren aanwezig. ,,Amalia moet wel uitkijken dat ze niet met de omstreden Saoedische kroonprins op de foto staat.’’ -
9
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
recensie
The Idol met Lily-Rose Depp: een ‘fantasie van vieze mannetjes’ of realistisch?
Is het een uit de hand gelopen soapserie? Een parodie op de hedendaagse amusementsindustrie? Of een serieuze poging om misstanden in de muziekscene van Hollywood aan te kaarten? Het probleem met het veelbesproken en omstreden The Idol is dat de serie alle kanten opwaait. Alsof de makers niet goed weten voor welke toonzetting ze wilden kiezen. -
Showbytes
Romee pronkt met nieuwe muiltjes en Estelle heeft hét middel tegen rimpels
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd.
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
-
-
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
Taylor Swift naar Zuid-Amerika, belooft ‘veel meer’ internationale shows
Taylor Swift heeft de eerste internationale concerten toegevoegd aan haar tournee. Het gaat vooralsnog om shows in Mexico, Argentinië en Brazilië, maar de Amerikaanse zangeres belooft op sociale media snel ‘VEEL meer’ data in het buitenland aan te kondigen.