Muzikanten bedroefd om overlijden componist Jim Steinman
Het overlijden van de Amerikaanse componist en liedjesschrijver Jim Steinman is hard aangekomen bij zijn muzikale vrienden. Via sociale media lieten onder meer Céline Dion en Bonnie Tyler weten bedroefd te zijn.
Steinman heeft een groot aantal hits gemaakt. Zo schreef en produceerde hij onder meer Paradise By The Dashboard Light van Meat Loaf, Total Eclipse Of The Heart van Bonnie Tyler en It’s All Coming Back To Me Now, waarvan zijn versie met Céline Dion het meest bekend is. Steinman overleed op 73-jarige leeftijd, zo meldde TMZ. Een doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
‘Ik vind het zo vreselijk dat Jim Steinman is overleden. Hij was een muzikaal genie, een fantastische producer en tekstschrijver. Dat ik met hem heb mogen samenwerken is een van de grootste privileges uit mijn carrière. Mijn gedachten gaan uit naar zijn familie en vrienden,’ aldus Dion. Steinman was verantwoordelijk voor het nummer It’s All Coming Back To Me Now.
Bonnie Tyler is ook geraakt door de dood van haar goede vriend, die ze tevens een mentor noemt. ‘Jim schreef en produceerde een paar van de meest iconische rocknummers aller tijden en het was een grote eer dat ik er daarvan een aantal heb mogen opnemen. Hij was ook grappig, aardig en een heel warm mens dat om anderen gaf. Hij heeft de wereld een stukje mooier gemaakt. Ik zal altijd dankbaar zijn dat we hebben samengewerkt. Rust in vrede, mijn vriend.’ Voor Tyler maakte Steinman haar hit Total Eclipse Of The Heart.
Hoewel Steinman ruim veertig jaar in het vak zat en grote hits heeft gemaakt, heeft hij slechts een Grammy Award gewonnen. Die kreeg Steinman in 1997 voor zijn werk op Céline Dions album Falling Into You.
Luister hier naar de AD Media Podcast:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rocklegende Jim Steinman op 73-jarige leeftijd overleden
Rocklegende Jim Steinman, die hits schreef en produceerde voor Meat Loaf en Bonnie Tyler, is gisteren overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ. De doodsoorzaak is voorlopig nog onbekend. -
Dochter Ozzy Osbourne ontsnapt aan dodelijk brand in muziekstudio, jonge producer komt om
Aimee Osbourne (38), de oudste dochter van Ozzy en Sharon Osbourne, is afgelopen week ontsnapt aan een brand in een studio in Hollywood. Bij de brand kwam een persoon om het leven, en jonge producer, en raakten twee mensen gewond. -
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFT’s. -
Salderingsregeling zonnepanelen wordt pas vanaf 2025 afgebouwd
Huizenbezitters met zonnepanelen kunnen hun teveel aan opgewekte stroom langer tegen markttarieven terugleveren aan het net. Het kabinet wil de zogeheten salderingsregeling pas vanaf 2025 versoberen, waar dat eerder al vanaf 2023 het geval zou zijn. -
PREMIUMInterview Beau
Wat Beau zelf leerde van nieuwe trouwshow: ‘Blijf elkaar origineel bekijken’
Hij blijft switchen. Van talkshowtafel en maatschappelijke projecten tot quizzen en Villa Felderhof 2.0. Het nieuwste programma van Beau van Erven Dorens: Race om de Ringen. ,,Dé ultieme relatietest door de woestijn van Jordanië.”
-
Opnieuw protest op rode loper Cannes
Een groep vrouwen heeft vandaag geprotesteerd op de rode loper van het filmfestival van Cannes. Een groep van ongeveer tien vrouwen verzamelde zich rond de première van Holy Spider op de rode loper om aandacht te vragen voor vrouwenmoorden in Frankrijk. -
2
Hoeveel minuten pauze mag je nemen op een werkdag?
Even een rondje wandelen, een broodje eten of snel het nieuws checken op je telefoon; werknemers hebben recht op pauze, maar hoe zit het precies? Mag je zomaar pauze nemen en krijg je dan doorbetaald? Experts beantwoorden zes veelgestelde vragen over het recht op pauze. -
Zweedse koning Carl Gustaf gevolgd voor documentaire
Royaltyfans krijgen volgend jaar een kijkje achter de schermen van het Zweedse koningshuis. Koning Carl Gustaf wordt volgens vakblad Variety gevolgd voor een documentaire.