Rockband All Time Low neemt juridische stappen tegen beschuldigingen van seksueel misbruik
De Amerikaanse rockband All Time Low ontkent alle beschuldigingen van seksueel misbruik, nadat afgelopen weken verschillende verhalen de ronde deden over de band. Zo wordt onder andere gitarist Jack Barakat op social media beschuldigd van seksueel misbruik van een minderjarig meisje.
Eerder deze maand plaatste een vrouw een video op TikTok waarin ze beweerde dat een niet nader genoemde beroemde punkrockband haar had uitgenodigd in hun tourbus toen ze 13 was. De band zou haar bier hebben aangeboden en haar hebben gevraagd haar bh uit te trekken. De video ging viral en gebruikers brachten snel details uit haar verhaal in verband met de leden van All Time Low.
Op 25 oktober beschuldigde een anonieme vrouw Barakat van aanranding. Het misbruik begon volgens haar in 2011, toen ze 15 jaar was en ging door tijdens de tour van de groep in 2011 en daaropvolgende tours. Ze beweert ook dat een ander lid van All Time Low in 2016 getuige was van het seksueel misbruik door Barakat.
Tegenstrijdigheid
In een verklaring die alle vier de bandleden gisteren naar buiten brachten, melden ze: ‘Toen een TikTok-video een paar weken geleden viral ging en inspeelde op ongepast gedrag binnen ons kamp, hebben we ervoor gekozen om niet te reageren vanwege de tegenstrijdigheid in het verhaal en de schijnbare onwil om ons bij naam te noemen.’ De band was van mening dat door het geven van een reactie de zaak mogelijk zou escaleren en besloot er daarom maar niet verder op in te gaan. Nu voelen de bandleden zich echter toch genoodzaakt een verklaring te geven.
Ze vervolgen: ‘We kunnen met absolute zekerheid stellen dat wat er over ons wordt gezegd volledig en volkomen onjuist is.’ De band meldt dat ze de bron van deze ‘valse’ beschuldigingen zullen onderzoeken en juridische stappen gaan ondernemen.
All Time Low werd opgericht in 2003 en kreeg bekendheid tijdens de Vans Warped Tour, een inmiddels verdwenen hoofdbestanddeel van de poppunkscene. Ze hebben acht albums uitgebracht en zijn bekend van onder andere de nummers Dear Maria, Count Me In en Weightless.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Slachtoffers van misbruik wachten soms jarenlang op hulp, 10 jaar is geen uitzondering
Slachtoffers van seksueel misbruik en geweld kunnen maar moeilijk de juiste hulp vinden. Ze staan maandenlang op de wachtlijst. En als ze eenmaal aan de beurt zijn, voelen ze zich vaak niet gehoord. Politica Lisa Westerveld pleit voor een expertisecentrum. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
K-pop-ster Kris Wu gearresteerd op verdenking van verkrachting
De Chinees-Canadese K-popster Kris Wu is gearresteerd op verdenking van verkrachting. Wu (30), acteur en rapper, ligt in z’n thuisland zwaar onder vuur na beschuldigingen van seksueel misbruik. -
AD Media Podcast
‘Denkt Khalid nu echt dat dat gestamel van hem een krachtig weerwoord was?’
Angela de Jong was all over the place wat media betreft. Natuurlijk was er de clash met Johan Derksen in Vandaag Inside. Die daarna weer besproken werd bij Renze op Zaterdag. En om het Droste-effect compleet te maken, wordt er in deze editie van de AD Media Podcast weer op teruggeblikt. Inclusief de mini-recensie van Angela over de audio-vormgeving van de podcast, om het nog een extra dimensie mee te geven. Volgt u het nog? -
Thema Eurovisie Songfestival is United By Music
Het thema van het 67e Eurovisie Songfestival, dat in mei wordt georganiseerd in Liverpool, is United By Music. Dat heeft de European Broadcasting Union (EBU) dinsdag bekendgemaakt in aanloop naar de loting voor de halve finales.
-
Paul Jansen treedt af als hoofdredacteur bij De Telegraaf
Paul Jansen treedt na acht jaar af als hoofdredacteur van De Telegraaf. Dat heeft de krant dinsdag bekendgemaakt. Jansen zal voor de krant aan de slag gaan als correspondent in de VS. -
-
-
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.