Stroopwafels voor jubilerend koningspaar op Curaçao
Geen intiem diner voor twee bij kaarslicht, maar een etentje met 21 gasten en hun oudste dochter voor koning Willem-Alexander en koningin Máxima op hun 21ste trouwdag. Als dessert kregen alle gasten onder meer stroopwafels.
Willem-Alexander, Máxima en Amalia zijn halverwege hun rondreis over de Antillen. De Curaçaose gastvrouwen- en heren bedachten iets gepasts voor de avond van hun trouwdag: een diner met net zo veel gasten als het aantal jaar dat ze getrouwd zijn. Dat vond donderdagavond (plaatselijke tijd) plaats bij De Kathedraal van Doornen, een kunstwerk in de tuin van een landhuis op het eiland.
,,Ik was stiekem een tikkeltje teleurgesteld over de kledingkeuze”, zegt modejournalist en Máxima-watcher Josine Droogendijk. ,,Een feestdiner, dan trek je vast iets chics aan. Op de Cariben is het koningspaar vaak casual gekleed, ze hebben Máxima daar nog niet met een diadeem gezien. Ik had gehoopt dat ze met meer juwelen zou uitpakken. Maar Willem-Alexander droeg niet eens een jasje.”
Máxima koos voor een mosterdgele jurk van Zimmerman, een die ze heeft gekocht op een vrije dag tijdens een staatsbezoek in Australië in 2016. ,,Daar zit nog een leuk verhaal in, want de verkoopster heeft daarover verteld. De koning nam plaats op een krukje bij de kleedkamer, terwijl Máxima steeds de paskamer indook om verschillende items aan te trekken en vervolgens aan hem te laten zien”, zegt Droogendijk. Met deze jurk en nog andere kledingstukken, liepen ze vervolgens de winkel uit.
Droogendijk is erg te spreken over de jurk van Amalia, de donkerblauwe La Dress die ze ook droeg tijdens haar binnengeleiding bij de Raad van State. ,,Ik heb dezelfde jurk, al komt die van mij tot aan mijn enkels want ik ben zeker twintig centimeter kleiner. Hij draagt heerlijk: door al die laagjes heb je een levensgrote waaier om je heen, ideaal voor een warme zomeravond. Hij staat haar ontzettend goed, het is een vriendelijk model en die mouw heeft een mooie lengte. Als ik haar was zou ik ‘m in alle printjes kopen.”
De gasten waren 21 Curaçaoënaars die van zich hebben doen spreken in uiteenlopende sectoren van de samenleving. Zij, het koningspaar en prinses Amalia genoten onder meer van ceviche als één van de voorgerechten, tonijn als optie voor het hoofdgerecht en een dessert met stroopwafels.
Slavernijverleden
Vrijdag wordt het bezoek aan de drie benedenwindse eilanden (Bonaire, Aruba en Curaçao) afgesloten met de laatste formele dag op het grootste eiland. Daarin staan onder meer het slavernijverleden en de natuur centraal; zo zal Amalia een schildpad terugzetten in de zee. Vrijdagavond woont ze met haar ouders het Tumba-festival in Willemstad bij.
Na een weekeinde bijkomen op Curaçao staan vanaf maandag de drie bovenwindse eilanden op het programma: Sint Maarten, Sint Eustatius en Saba.
Luister hieronder ook naar de AD Media Podcast of abonneer je via Spotify of iTunes. Vind alle onze podcasts op ad.nl/podcasts.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Huis vol ongebruikte aankopen? Zo voorkom je nutteloze uitgaven
Weinig geld hebben en toch flink uitgeven. Sommige mensen hebben een gat in hun hand. Waarom is het voor hen zo moeilijk om financieel pas op de plaats te maken? -
PREMIUMtips
De muren toe aan een likje verf? Zo kies je de juiste kleur
De gemiddelde Nederlander geeft de muren in huis elke drie tot vier jaar een nieuw kleurtje. Maar hoe kies je een goede tint? Heleen van Gent, kleurexpert bij AkzoNobel, geeft advies. -
Boer zoekt vrouw dit jaar met vijf boeren uit Europa: ‘Staan te popelen zich voor te stellen’
Boer zoekt vrouw gooit het in het nieuwe seizoen over een iets andere boeg. Het populaire datingprogramma stelt op 9 april vijf boeren aan het publiek voor die sowieso gevolgd gaan worden in hun zoektocht naar de liefde, ongeacht het aantal brieven dat zij krijgen. Daarnaast speelt de reeks zich dit keer af in Europa, maakt omroep KRO-NCRV maandag bekend. -
Chichi
Koningspaar en Amalia beschilderen ‘karikaturaal’ beeld toch niet na kritiek
Het beschilderen van een zogeheten Chichi op Curaçao door koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia is dondermiddag op het laatste moment niet doorgegaan. De Oranjes bezochten wel zo’n beeltenis en spraken met de maker, kunstenaar Serena Israel. Maar het schilderen dat daarop zou volgen, ging niet door. -
met foto's
Prinses Amalia krijgt portret in Willemstad, koning onder de indruk van voormalige probleemwijk
Tijdens een wandeling door de wijk Otrabanda, in Willemstad op Curaçao, kreeg prinses Amalia een schilderij aangeboden van een kunstenaar die ook veel kleurrijke muurschilderingen maakt in de opgeknapte buurt. De prinses, met haar ouders bezig met een rondreis over de Antillen, bedankte de schilder uitvoerig in het Nederlands en in het Spaans.
-
Kanye West zegt geen antisemiet meer te zijn dankzij acteur Jonah Hill
Kanye West is geen antisemiet meer. Dat beweert althans de Amerikaanse rapper zaterdag in een Instagrampost. Naar eigen zeggen heeft acteur Jonah Hill in de film 21 Jump Street hem "opnieuw van Joden doen houden". -
-
-
Met deze tool zie jij op welke toeslag of welk potje geld je recht hebt
Zorgtoeslag, huurtoeslag, bijzondere bijstand. Er zijn veel potjes met geld maar mensen weten ze vaak niet te vinden. Om die reden lanceren schuldhulporganisaties Geldfit en VoorzieningenWijzer nu een online Potjes-check. Zo kun je zelf raadplegen op welke voorzieningen je recht hebt. -
Update
Na run op tickets: Acda en de Munnik doen drie keer Ziggo Dome en kijken naar meer
Het concert dat Acda en de Munnik op 28 oktober geven in de Ziggo Dome, is zaterdag binnen vijf minuten uitverkocht. Het muziekduo dat donderdag zijn rentree aankondigde, heeft meteen twee extra concerten in de voorverkoop gedaan. Die zijn inmiddels ook uitverkocht. De optredens zijn op 26 en 27 oktober.