Zedenkomedie Maybe I Do met Richard Gere is even opwindend als een Bijbelstudie
recensieVeteranen Richard Gere, Diane Keaton, Susan Sarandon en William H. Macy speelden in meerdere films met een progressieve blik op de seksuele moraal. Denk aan American Gigolo (met Gere), Looking for Mr. Goodbar (met Keaton), White Palace (met Sarandon) en Boogie Nights (met Macy). Eenmaal de 70 gepasseerd en de acteurs belanden als collectief in Maybe I Do, de meest conservatieve en seksloze zedenkomedie in jaren. Dat is blijkbaar het lot van iconen uit Hollywood.
Zelfs de jonkies komen hier stoffig uit de bus. Zo geeft Michelle (Emma Roberts, het nichtje van Julia) haar vent 24 uur om te besluiten wel of niet met haar te willen trouwen. Dat is het enige waar deze hysterica überhaupt om maalt in deze film: het huwelijk. Hoe de rest van haar karakter in elkaar steekt of wat ze voor werk doet, is niet van belang.
Een etentje met de wederzijdse ouders zorgt mogelijk voor wat druk op de ketel. Maar bij een eerste ontmoeting blijken die elkaar al te kennen, want - oelala - ze bedriegen al enige tijd stiekem elkaars echtgenoten. Echte chaos blijft uit, want regisseur Michael Jacobs besloot de bewerking van zijn eigen toneelstuk even overzichtelijk te houden als op de planken. In steeds keurige groepjes van twee, spreken de ‘stoute oudjes’ alles in aparte ruimtes van het huis met elkaar uit. Die structuur is het enige écht - en helaas onbedoeld - hilarische aan Maybe I Do.
Het huwelijk mag zijn ups en downs hebben, maar het is en blijft het hoogst haalbare én kostbare in een mensenleven, lijkt de film te willen zeggen. Zelfs Downton Abbey was gewaagder. Des te pijnlijker is het dat acteurs met zo’n enorme staat van dienst zich voor dit karretje lieten spannen. Het is verkwanseling van talent van het meest kwalijke soort.
Regie: Michael Jacobs. Hoofdrollen: Richard Gere, Diane Keaton, Susan Sarandon en William H. Macy
Bekijk hier al onze video’s over de laatste films en series:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMAngela Kijkt TV8
De hypocrisie van de ‘christelijke’ KRO-NCRV is met geen pen te beschrijven
-
Met video
Zanger met 60 jaar ervaring duikt op bij Secret duets, helft panel heeft geen idee: ‘Spijt me heel erg’
Een zanger met 63 jaar ervaring heeft donderdagavond voor verbazing gezorgd in het RTL 4-programma Secret duets. Terwijl panellid Jeroen van der Boom vrijwel direct hoorde wie de onherkenbare artiest was, tastten Emma Heesters en Soy Kroon volledig in het duister, zo zagen 658.000 kijkers. ,,Het spijt me heel erg.’’ -
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
Hans de Vries (40) uit Amsterdam woont in een studio en is op sommige vlakken afhankelijk van zijn VvE. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Oproep
Wat vind jij: kan Matthijs van Nieuwkerk terugkeren op tv?
Voor omroepbaas Jan Slagter is het glashelder: Matthijs van Nieuwkerk moet terug op televisie. Maar wat vind jij? Is de tijd rijp voor de comeback van ‘De Maestro’? -
Nicki Minaj aangeklaagd voor beschadigen en niet betalen sieraden
Nicki Minaj wordt door een juwelier voor de rechter gesleept omdat ze rekeningen voor op maat gemaakte sieraden niet betaald zou hebben. Volgens de sieradenverkoper uit West-Hollywood kwamen sommige uitgeleende sieraden beschadigd terug.
-
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
-
-
-
PREMIUM3
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
Marcel & Gijs leveren op tweede dag 220.000 kijkers in: ‘Lekker in de marge’
De tweede aflevering van de nieuwe SBS6-talkshow Marcel & Gijs heeft minder kijkers getrokken. Naar Marcel van Roosmalen en Gijs Groenteman keken 391.000 mensen, 220.000 minder dan maandag. Dat meldt Stichting KijkOnderzoek.