Willy Hendriks nadert na kunststukje toppers in ONK
DIEREN - Het Open Nederlands kampioenschap schaken gaat zaterdag de vijfde dag in met vijf koplopers met 3½ punt. Met een half punt achterstand op dat vijftal smaakt voor Willy Hendriks het toernooi naar meer.
Delen per e-mail
,,Als er een schoonheidsprijs was geweest, had ik die vandaag verdiend”, zei de Zutphenaar na zijn winst op de Enschedeër Zyon Kollen in de vierde ronde in het Dierense Zalencentrum Theothorne.
Vervelende middag
Met twee stukoffers bezorgde de speler van de Arnhemse eersteklasser De Toren een vervelende middag die in mat eindigde. Dat Hendriks de toppers tot op een half punt naderde was te danken aan de twee korte remises van de drie koplopers.
Tweevoudig winnaar Erwin l’Ami uit Woerden probeerde het even tegen Eduard Iturrizaga. Maar na een paar goede zetten van de Venezolaan was de vrede snel getekend. De Zeeuw Koen Leenhouts ging tegen Meilis Annaberdiev de strijd uit de weg. Na 13 zetten werden de handen al geschud.
Deze twee puntendelingen gaven Chanda Sandipan en Roeland Pruijssers de kans om langszij te komen. Regerend kampioen Sandipan uit India rolde Casper Schoppen uit Utrecht in een aanvalspartij op. De Apeldoornse grootmeester Pruijssers liet Stefan Beukema uitrazen en profiteerde toen van de verwaarloosde verdediging van de Belg.
Stukoffer
Hendriks’ teamgenoot Dries Wedda wist in al dat geweld niet overeind te blijven. De Diepenvener moest na een mislukte aanvalspoging buigen voor de Amsterdammer Hing Ting Lai. Wedda bleef zo op twee punten en zag onder meer de ASV-er Pascal Losekoot langszij komen. Losekoot wist een loper te veroveren van Henk Jan Evengroen uit Moordrecht. Die kreeg daar nog vier pionnen voor, maar na een stukoffer van Losekoot stortte de stelling van Evengroen in.
Rembrandt Bruil kwam ook op twee punten. De 13-jarige schaker uit Elst klopte generatiegenoot Tyro Bekedam. Michiel Blok kwam van de nul af door clubgenoot Pieter Verhoef te verslaan. Tussen Blok en Verhoef bevindt zich de vierde ASV-er, Tom Bus. De Dierenaar kreeg een messcherpe counter van de Zwollenaar Ferdinand Binnendijk over zich heen. Na kwaliteitsverlies staakte Bus de strijd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Talent Nourdin Bergwerff (17) verruilt Arnhemse Boys voor DUNO
-
PREMIUMUpdate Arnhem eo
Voetbalclubs wachten KNVB niet af en regelen massaal eigen Regiocup; zomer vol derby's in vooruitzicht
-
De Treffers op plaats 13 in Top 200 van amateurclubs
DOETINCHEM - De Treffers uit Groesbeek is de beste club uit het verspreidingsgebied van dagblad De Gelderlander in de Top 200 van het amateurvoetbal. -
PREMIUM1
Trainer Harry Rutgers van vv Dieren is al na vier duels klaar met amateurvoetbal: ‘Vind er niets aan’
DIEREN - Trainer Harry Rutgers van voetbalclub vv Dieren heeft na vier wedstrijden zijn conclusies getrokken. Seniorenvoetbal is niks aan en dus houdt hij er na dit seizoen mee op bij de derdeklasser. -
PREMIUM
Oost-Arnhem vindt in Zwolle een nieuwe opvolger voor coach Ron Steenbergen
-
SC Rheden houdt clubman John Farkas binnenboord in barre tijden
RHEDEN - John Farkas (56) is ook volgend seizoen hoofdtrainer van voetbalclub SC Rheden. Dat meldt voorzitter Rick Palm. -
PREMIUM2
Dood en corona tekenen het jaar van voetbalvoorzitter Henk Bouwman van Arnhemia: ‘Het doet wat met je’
-
PREMIUM1
Michel Bakanga uit Arnhem zegt baan en studie op en DUNO vaarwel voor voetbalavontuur op Cyprus
SOTIRA/ARNHEM - Van een voetballoos bestaan bij hoofdklasser DUNO naar een bloeiende profcompetitie op Cyprus. Arnhemmer Michel Bakanga (22) is na een bliksemtransfer speler van Onisilos Sotira, een club op het tweede niveau op het eiland.