Wereldtopper Buis heeft niet langer ‘juiste handicap’ voor rolstoeltennis
Marjolein Buis won bijna alles in haar carrière. Maar nu stopt ze noodgedwongen met haar sport, rolstoeltennis. De reden: ze is niet gehandicapt genoeg. ,,Dit is niet uit te leggen.”
Delen per e-mail
De 31-jarige Beuningse heeft volgens nieuwe regels van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) niet langer ‘de juiste handicap’ om in een rolstoel aan toernooien mee te mogen doen.
Per 1 januari 2021 is ze niet meer welkom op de internationale tour. De regelwijziging dreigt meer slachtoffers te maken.
Buis is slachtoffer van de hervormingen vanuit het IPC. De internationale sportkoepel wil dat voor alle sporten op de Paralympische Spelen dezelfde deelname-eisen gelden.
De bond is bezig de zogenoemde ‘classificatiesystemen’ van handicaps per sport gelijk te trekken. ,,En volgens het nieuwe classificatieboekje, ben ik afgekeurd voor rolstoeltennis’’, zegt een treurende Buis.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Bicentini heeft weer een ‘wereldjob’, nu als assistent-coach van Canada
WIJCHEN - Met een trainingskamp van 21 dagen spoelde Remko Bicentini de kater van het ontslag als bondscoach van Curaçao weg. In Florida maakte hij zijn debuut als assistent-trainer van Canada. -
Coach Engin Dag en derdeklasser SV Waalstad gaan samen verder
NIJMEGEN - Engin Dag is ook het komende voetbalseizoen trainer van SV Waalstad. -
PREMIUMOlympische Spelen
‘Golden Girl’ Jemyma na zware blessure toch naar Spelen? ‘Als ik Parijs haal, dank ik God’
Bokster Jemyma Betrian zat aan de grond na een zware knieblessure. Nu kan ze toch weer stil hopen op de Olympische Spelen. -
Oranje-basketbalster Westerik baalt na mislopen EK: ‘Dit was dé kans’
NIJMEGEN/WENEN - De Nijmeegse Laura Westerik was zaterdag met de Nederlandse basketbalsters één overwinning verwijderd van een historische EK-kwalificatie. Maar Oranje verloor het laatste pouleduel in Slowakije met 61-50 van het thuisland. -
Coach Heijnen blijft bij zaterdagelftal Alverna
ALVERNA - Jeroen Heijnen blijft trainer van de zaterdagploeg van Alverna.
-
Trainer Verwaaijen gaat langer door bij vijfdeklasser SCD
DEEST- Alfred Verwaaijen verlengt zijn eerste klus als hoofdtrainer met minstens een seizoen. De 49-jarige Beuningenaar heeft bij SCD’33 bijgetekend tot de zomer van 2022. -
PREMIUM
Jordie van der Laan hoopt met open sollicitatie op LinkedIn op droomavontuur in buitenland
CUIJK - Jordie van der Laan gokt op LinkedIn. Met een Engelstalig bericht op het online platform wil de voetballer uit Cuijk de aandacht trekken van buitenlandse clubs. Lonkt een droomavontuur? -
Droomhuwelijk BVC’12 en trainer Luuk Maes duurt voort
BEEK - Luuk Maes is hard op weg naar de titel Mister BVC’12. De 49-jarige voetbaltrainer en de eersteklasser uit Beek hebben de intentie uitgesproken om voor een achtste (!) seizoen te gaan.
3 reacties
Novio
Ilse
frits lemmen