Bayern München rekent in Rome al af met Lazio bij mooie avond voor wonderkind Musiala
SamenvattingBayern München staat na een eenvoudige zege op bezoek bij Lazio al met anderhalf been in de kwartfinales van de Champions League. De Duitse topclub won in Stadio Olimpico in Rome met 1-4.
Delen per e-mail
Er zullen weinig mensen zijn die titelhouder Bayern München voor deze editie niet als topfavoriet hebben bestempeld. Der Rekordmeister hield de succesformatie bijeen, walst ook dit seizoen geregeld over tegenstanders heen en wordt momenteel alom beschouwd als de beste club ter wereld. Die favorietenstatus bewees het op bezoek bij Lazio zonder problemen. Na een ruime zege in Rome maakte het van de return in Duitsland een formaliteit.
Lazio had geen antwoord op de waanzinnige stootkracht van Bayern München, dat zich al voor rust verzekerde van de overwinning. Al na negen minuten opende topspits Robert Lewandowski de score. De 32-jarige Pool profiteerde dankbaar van een ketser van Lazio-doelman Mateo Musacchio en tekende daarmee voor doelpunt nummer 72 in het miljardenbal. Het leverde hem een podiumplek op: alleen Cristiano Ronaldo (134) en Lionel Messi (119) sloegen vaker toe.
Invalbeurt voor Wesley Hoedt
Veertien minuten later tekende Engels jeugdinternational Jamal Musiala (17) met een droge knal voor de tweede goal, terwijl Leroy Sané het duel uit de rebound kort voor rust in het slot gooide. Ook na de onderbreking kon Lazio, waar Wesley Hoedt na 53 minuten spelen binnen de lijnen kwam, geen voet aan de grond krijgen. De ploeg van Simone Inzaghi was slordig en hielp de topclub daarmee in het zadel.
Het beste voorbeeld daarvan gaf het bij de vierde tegengoal. Vlak na rust gleed verdediger Francesco Acerbi de bal onfortuinlijk tegen de eigen touwen. Lazio werd qua kansenverhouding niet eens volledig van de mat getikt, maar kreeg uiteindelijk een flink pak slaag. Daar kon de eretreffer van Joaquín Correa, twee minuten na de 0-4, niets meer aan veranderen.
Bayern lijkt daarmee al voor de return zo goed als zeker van een plek in de kwartfinales. De ploeg van Hansi Flick blijft daarmee in de race voor het prolongeren van de Champions League-titel. Afgelopen editie was het in de finale met 1-0 te sterk voor Paris Saint-Germain. In de Bundesliga liet Bayern afgelopen week nog vijf punten liggen met een gelijkspel tegen Arminia Bielefeld (3-3) en een nederlaag bij Eintracht Frankfurt (2-1) afgelopen zaterdag.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spelers geven volgens Advocaat signaal af: ‘Ik zag een gretige ploeg’
De spelers van Feyenoord hebben volgens trainer Dick Advocaat in en tegen Groningen ondanks een doelpuntloze remise (0-0) een duidelijk signaal afgegeven. ,,Ze hebben laten zien dat ze nog iets van dit seizoen willen maken. Ik zag een gretige ploeg, die het vanaf het begin FC Groningen heel moeilijk heeft gemaakt. We hebben heel dominant gespeeld. Wij dicteerden de wedstrijd. Jammer alleen dat we al die kansen hebben gemist. We hebben hier 2 punten laten liggen.” -
‘Club Brugge wil in navolging van topclubs naar de beurs’
Club Brugge werkt aan een beursgang. Dat meldt de Belgische zakenkrant De Tijd op basis van meerdere bronnen. De landskampioen, waarvoor onder anderen de Nederlanders Ruud Vormer, Noa Lang en Bas Dost uitkomen, zou de eerste Belgische voetbalclub zijn die een beursnotering krijgt. -
Duitse voetballers starten campagne tegen cyberpesten: ‘Het is crimineel gedrag’
In Duitsland zijn voetballers klaar met de haat die zij ontvangen via social media. In een video die donderdag is gepubliceerd onder het motto “Verenigd tegen haat” verdedigen de spelers zichzelf en willen zij aandacht vragen voor het probleem cyberpesten. Onder andere Toni Kroos, Dayot Upamecano en PSV’er Phillip Max komen voor in de video. -
Ajax met Onana in gesprek over nieuw contract: ‘Alle opties passeren de revue’
Ajax is met Andre Onana in gesprek over een nieuw contract. Dat zei Erik ten Hag op de persconferentie in aanloop naar de Europa League-return tegen Lille. Het contract van Onana loopt nu nog tot medio 2022, maar om een transfervrij vertrek te voorkomen na zijn dopingschorsing van een jaar zijn contractgesprekken inmiddels begonnen. -
Nadal meldt zich af voor Rotterdam wegens rugblessure
Rafael Nadal doet dit jaar niet mee aan de 48ste editie van het ABN Amro-tennistoernooi in Rotterdam. De Spanjaard heeft zich afgemeld wegens een rugblessure.
-
Samenvatting
Prachtige actie De Jong en goals Messi helpen Barcelona aan overtuigende zege
FC Barcelona heeft de ongeslagen reeks in La Liga verlengd. De ploeg van Ronald Koeman had het in Camp Nou de eerste helft lastig met Elche, maar nam na rust ruim afstand: 3-0. -
Basisplaats lonkt voor Milan Hilderink bij De Graafschap
-
Spurs overtuigend door in Europa League na prachtige omhaal en assists Alli
Tottenham Hotspur heeft zich als eerste club geplaatst voor de achtste finales in de Europa League. Het team van José Mourinho won vanavond in Londen met 4-0 van Wolfsberger AC, dat vorige week in de heenwedstrijd al met 1-4 werd verslagen in Boekarest. Donderdagavond zijn alle overige terugwedstrijden in de zestiende finales.