

- 76' 81' Ilkay Gündogan
- 78' Rodri
- Matthew Cash 37'
- Philippe Coutinho 69'
City pakt titel op wonderbaarlijke wijze na drie goals in vijf minuten: ‘Liverpool heeft ons tot het uiterste gedreven’
Met videoManchester City is voor de vierde keer in vijf seizoenen kampioen van de Premier League geworden. De ploeg van Pep Guardiola kwam met 0-2 achter tegen Aston Villa en leek mentaal geknakt, maar herpakte zich met drie goals tussen minuut 76 en 81: twee van invaller İlkay Gündoğan en tussendoor van Rodri. Liverpool won door twee late goals nog met 3-1 van Wolves, maar eindigt een punt achter Manchester City en zal geen historische quadruple (vier prijzen) pakken dit seizoen.
Aston Villa-coach Steven Gerrard (710 duels voor Liverpool) leek zijn legendarische status bij de supporters van The Reds nog verder te vergroten. Via de Poolse rechtsback Matthew Cash werd het na 37 minuten 0-1 voor Aston Villa, waarmee de hoop op Anfield toenam toen het daar nog 1-1 stond. Nadat Philippe Coutinho (ex-Liverpool) in de 69ste minuut zelfs de 0-2 maakte voor de bezoekers uit Birmingham leek het alleen nog wachten op de kampioensgoal van Liverpool op een kolkend Anfield.
Enkele supporters van Manchester City vertrokken al vol frustratie uit het Etihad Stadium, maar de ploeg van Pep Guardiola herpakte zich op historische wijze. İlkay Gündoğan scoorde eerst op aangeven van een andere invaller, Raheem Sterling. Twee minuten later schoot de Spaanse middenvelder Rodri de 2-2 binnen en drie minuten daarna maakte Gündoğan zijn tweede treffer, die City de titel oplevert.
,,De druk was enorm, zeker toen we met 0-2 achter kwamen. Toen we de 1-2 maakten wisten we dat het nog mogelijk was en binnen een paar minuten hadden we het gelukkig omgedraaid. Dit zijn de dagen waarop je later terugkijkt en denkt: ja, dat was onvergetelijk", zei de Turkse Duitser, die in de 68ste minuut inviel voor Bernardo Silva. ,,Liverpool heeft ervoor gezorgd dat deze competitie tot het laatste moment leuk en spannend was. We hebben elkaar opnieuw tot het uiterste gedreven. Ik heb nog steeds enorm veel respect voor mijn oude coach Jürgen Klopp en gun ze veel succes in de Champions League-finale.”
Tien jaar en tien dagen nadat Sergio Agüero de winnende 3-2 maakte tegen Queens Park Rangers is nu Gündoğan dus de grote held bij City. De goal van Agüero betekende voor City destijds de eerste landstitel in 44 jaar. City pakt nu de zesde titel in elf seizoenen. Met de komst van de Noorse superspits Erling Haaland zal City ook volgend seizoen weer de grote favoriet zijn in Engeland.
City toonde in elk geval aan over mentale weerbaarheid te beschikken. Achttien dagen geleden verloor City nog met 3-2 bij Real Madrid door goals in de 90ste, 91ste en 95ste minuut, waarmee het winnen van de Champions League nog altijd een droom blijft voor de steenrijke eigenaren uit Abu Dhabi.
In eigen land is het succes er zeker wel, met nu dus vier landstitel in vijf jaar. Pep Guardiola heeft nu tien landstitels veroverd in dertien seizoenen als coach van FC Barcelona, Bayern München en Manchester City.
Pep Guardiola prees zijn spelers na de vierde titel in vijf jaar. ,,Als dat je in dit land lukt, komt dat doordat deze jongens zo speciaal zijn. Ze zullen voor altijd herinnerd worden.“ Het lukte een Premier League-team één keer eerder om vier titels in vijf jaar te halen. Dat was Manchester United onder leiding van de Schot Alex Ferguson. ,,Ik weet hoe moeilijk het is, maar ze helpen ons om elk seizoen weer een beter team te worden. Grote felicitaties aan hen”, zei Guardiola over concurrent Liverpool. ,,Ik heb nog nooit in mijn leven een team als Liverpool gezien.”
Oekraïner Zinchenko in tranen na winnen van de Premier League.
Liverpool zaterdag in Champions League-finale
Liverpool kan zich nu gaan opmaken voor de Champions League-finale tegen Real Madrid van komende zaterdag in het Stade de France. Daar kan de ploeg van coach Jürgen Klopp de derde prijs van dit seizoen pakken, nadat eerder dit seizoen op Wembley al twee keer na strafschoppen werd gewonnen van Chelsea in de finales van de League Cup en FA Cup. Liverpool blijft op 19 landstitels staan, eentje minder dan recordkampioen Manchester United dat in 2013 voor het laatst de beste van Engeland was.
Tottenham Hotspur plaatste zich overtuigend door met 0-5 te winnen bij hekkensluiter Norwich City. Heung-Min Son scoorde twee keer en eindigt daarmee op 23 goals, waarmee hij de topscorerstitel in de Premier League mag delen met Mohamed Salah. De aanvaller uit Egypte viel in en maakte de 2-1 namens Liverpool, waarna Andy Robertson nog de 3-1 maakte voor Liverpool. Virgil van Dijk bekeek de ontknoping in de titelstrijd vanaf de bank, nadat hij dinsdagavond zelfs thuisbleef toen Liverpool met 1-2 won bij Southampton.
Weghorst degradeert met Burnley
Manchester United verloor met 1-0 bij Crystal Palace, zag ook Erik ten Hag op de tribunes van Selhurst Park. United blijft ondanks die nederlaag zesde en gaat daarmee de Europa League in, omdat nummer zeven West Ham United met 3-1 verloor bij Brighton. Joël Veltman maakte zijn eerste goal van het seizoen, terwijl ook Donny van de Beek scoorde in zijn laatste wedstrijd voor Everton, dat met 5-1 verloor bij Arsenal nadat de tweede club uit Liverpool zich donderdagavond al veilig speelde door een spectaculaire 3-2 zege op Crystal Palace.
Wout Weghorst (halverwege ingevallen) degradeert met Burnley naar het Championship, nadat Newcastle United met 1-2 won op Turf Moor. Pascal Struijk (na 71 minuten ingevallen) speelde zich veilig met Leeds United, dat met 1-2 won bij Brentford. Weghorst kan transfervrij vertrekken bij Burnley, dat na vijf jaar degradeert uit de Premier League. De 29-jarige spits uit Borne scoorde slechts tweer keer in negentien duels voor Burnley, dat hem op 31 januari voor 14 miljoen euro overnam van Wolfsburg.
Eindand Premier League
1. Manchester City 38 - 93 (+73)
2. Liverpool 38 - 92 (+68)
Uitslagen speelronde 38
Manchester City - Aston Villa 3-2
Liverpool - Wolverhampton Wanderers 3-1
Chelsea - Watford 2-1
Norwich City - Tottenham Hotspur 0-5
Arsenal - Everton 5-1
Crystal Palace - Manchester United 1-0
Brighton & Hove Albion - West Ham United 3-1
Leicester City - Southampton 4-1
Burnley - Newcastle United 1-2
Brentford - Leeds United 1-2
Topscorers Premier League
23 - Mohamed Salah en Heung-Min Son
18 - Cristiano Ronaldo
17 - Harry Kane
16 - Sadio Mané
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Max Verstappen werkt mee aan Netflix-serie Drive to Survive: ‘Ik wil wat meer inspraak hebben’
Max Verstappen krijgt een prominentere rol in het vijfde seizoen van de populaire Netflix-serie Drive to Survive. De Nederlandse coureur weigerde de afgelopen jaren mee te werken aan de serie over het wel en wee in de Formule 1, vanwege de manier waarop de makers de coureurs neerzetten. Volgens Verstappen werden sommige gebeurtenissen overdreven gedramatiseerd en de onderlinge rivaliteit overdreven. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
PREMIUM
Marcel Brands maakt start als topman bij PSV: ‘Sevilla moet bewegen voor Luuk de Jong’
Hij was de afgelopen maanden al actief bij en voor PSV, maar vrijdag werd de rentree van Marcel Brands bij PSV dan officieel. De nieuwe algemeen directeur ging tijdens een uitgebreid gesprek met de pers in op de komende jaren bij PSV, waarin de club in zijn ogen regelmatig de Champions League moet halen om écht verder te komen. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden. -
Wielerkenner? Speel mee met het Tour Wielerspel van De Gelderlander en maak kans op mooie prijzen
Op vrijdag 1 juli begint de 109de editie van de Ronde van Frankrijk, niet in La Douce France maar op Deens grondgebied. Nog nooit begon de Tour in Denemarken, in Kopenhagen om precies te zijn. Namens Nederland zijn onder anderen Mathieu van der Poel, Steven Kruijswijk, Dylan van Baarle en Bauke Mollema de blikvangers. Maak de Tour nog spannender en speel mee met ons wielerspel.
-
Feyenoord heeft Mohamed Taabouni binnen: ‘Kijken of we hier nog steeds een match hebben’
Feyenoord heeft Mohamed Taabouni officieel binnen. De 20-jarige Haarlemmer komt transfervrij over van AZ en tekent in Rotterdam een contract tot de zomer van 2024 met een optie voor nog een jaar. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari. -
Ajax laat flink gewilde Perr Schuurs (nog) niet gaan
Ajax laat Perr Schuurs voorlopig niet gaan. Clubs uit vrijwel alle topcompetities tonen serieuze interesse, maar de 22-jarige verdediger heeft - ondanks een eerder gemaakte afspraak - te horen gekregen hij momenteel niet in aanmerking komt voor een vertrek.