Europese overwintering Bosz, oliedomme rode kaarten Brugge
Peter Bosz heeft met Bayer Leverkusen sowieso de derde plaats veiliggesteld in groep D van de Champions League. De Duitse club versloeg directe concurrent Lokomotiv Moskou in Rusland met 0-2 en heeft zich zo verzekerd van overwintering in Europa. Club Brugge deelde tegelijkertijd in de blessuretijd een ferme tik uit aan Galatasaray: 1-1.
Al na iets meer dan 10 minuten spelen was het in de Russische hoofdstad raak voor Leverkusen, waar Daley Sinkgraven nog altijd ontbrak vanwege een blessure. Daarbij speelde de geluksfactor wel een belangrijke rol, want op bizarre wijze belandde de bal via Rifat Zhemaletdinov achter diens eigen keeper. Vervolgens waren het de Duitsers die bleven domineren, op één grote kans van Anton Miranchuk na die gekeerd werd door Lukas Hradecky.
Ook toen Bosz na rust Leon Bailey naar de kant had gehaald voor Julian Baumgartlinger, hield de Duitse nummer 9 het betere van het spel. Dat vertaalde zich in de 54ste minuut, wederom uit een standaardsituatie, in de tweede treffer. Nadat de bal aanvankelijk was weggewerkt kreeg Charles Aránguiz de bal op vernuftige wijze bij centrale verdediger Sven Bender, die hard raak schoot: 0-2. Bij die stand bleef het.
Het was voor het eerst sinds 2016 dat Bayer Leverkusen een uitwedstrijd won in het miljoenenbal. Van de laatste 12 wedstrijden buiten de eigen BayArena werd er slechts één gewonnen, tegen Tottenham Hotspur. In groep D staan Bosz en zijn mannen nu op 6 punten, één minder dan Atlético Madrid dat later op de avond tegen het reeds geplaatste Juventus speelt. Alleen via een wonder kan Leverkusen nog door in de Champions League, maar plaatsing voor de knock-outfase van de Europa League is in ieder geval al veiliggesteld.
Brugge deelt belangrijke tik uit aan Galatasaray
Club Brugge heeft Europese overwintering nog zelf in de hand. Zonder de geschorste Ruud Vormer leek het er lange tijd niet op dat de Belgen een resultaat gingen boeken op bezoek bij het Galatasaray van Ryan Donk en Ryan Babel (zat niet bij de selectie), maar in de blessuretijd viel dan toch de 1-1. Krépin Diatta maakte met een fraaie knal de verdiende gelijkmaker. Bij het vieren van zijn treffer trok de Senegalees echter zijn shirt uit, wat hem door arbiter Ivan Kruzliak op zijn tweede gele kaart kwam te staan. Ploeggenoot Clinton Mata kon vervolgens ook gaan douchen, omdat hij de cornervlag door midden schopte.
Brugge behoudt nu de voorsprong van één punt op de Turken in de strijd om een ticket voor de knock-outfase van de Europa League. Real Madrid is door dit resultaat definitief door samen met Paris Saint-Germain.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUM
Van de Zandschulp treft in Parijs grootste tennisser ooit: ‘Ik kan mijn borst natmaken’
Hoe bereid je je voor op een wedstrijd tegen Rafael Nadal (35), de koning van Roland Garros? Botic van de Zandschulp (26) speelde nooit eerder tegen de Spanjaard, maar vrijdagmiddag (rond 15.00 uur) is het showtime op Court Suzanne Lenglen. „Nadal heeft weinig zwakke punten.” -
Voormalig F1-baas Bernie Ecclestone (91) gearresteerd in Brazilië voor illegaal wapenbezit
Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone is gisteren in Brazilië gearresteerd voor illegaal wapenbezit toen hij aan boord stapte van een privévliegtuig naar Zwitserland, meldde de lokale politie. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
liveblog
LIVE | Vitesse ontvangt AZ in heenduel finale play-offs, Yapi start op plek Dasa
-
Geboren Bredanaar Bayram bekroont basisdebuut in Champions League met assist
Drie keer eerder kwam Ömer Bayram (28) uit Breda dit Champions League-seizoen al in actie. Drie keer als invaller welteverstaan, maar dinsdagavond maakte de linkspoot ook zijn basisdebuut in het miljardenbal namens Galatasaray. En met succes: Bayram leverde direct een assist. -
Officieel: Marc Overmars haalt Mark van Bommel naar Antwerp als nieuwe trainer
Royal Antwerp FC heeft de komst van Mark van Bommel bevestigd. De Nederlander tekent een contract van twee jaar bij de Belgische club. Hij moet de Great Old naar succes leiden volgend seizoen. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden?