Europese topcompetities voelen niets voor hervormingen Champions League
De European Leagues, de organisatie die de grootste clubcompetities in Europa vertegenwoordigt, ziet niets in de hervormingsplannen van de UEFA voor de Champions League. Vooral de toename van het aantal wedstrijden, vanaf het seizoen 2024-2025, is volgens voorzitter Claus Thomsen een slechte zaak.
De UEFA wil het hoofdtoernooi van de Champions League uitbreiden van 32 naar 36 clubs. Bovendien zou het toernooi dan in een competitievorm gespeeld gaan worden, met meer duels tot gevolg.
Thomsen is bang dat dit ten koste gaat van de nationale competities. ,,De nationale competities vormen de ruggengraat van het Europese voetbal”, zei hij vrijdag tijdens een persconferentie. ,,Een dergelijke toename van wedstrijden zal de grote meerderheid van de clubs schaden en slechts enkelen helpen.”
De UEFA is verder van plan clubs plaatsen voor de Champions League toe te kennen op basis van eerdere coëfficiënten die zijn bepaald op basis van eerdere prestaties in Europa, en dus niet op basis van prestaties in de nationale competitie. Grotere Europese clubs zijn daardoor sneller verzekerd van deelname, ook als ze het een keer slecht doen in eigen land. De UEFA lijkt de grote clubs, die vorig jaar dreigden met de oprichting van een Super League, daarmee tegemoet te willen komen.
De European Leagues is ook tegen het ‘bevoordelen’ van de grote clubs. Dat zou de spanning in de nationale competities weghalen. Thomsen: ,,Dat is het hart en de ziel van het voetbal. Daarom zijn fans elk weekend enthousiast over deze sport.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Samenvatting
Gakpo trefzeker in spektakelstuk tussen Liverpool en Southampton
-
PREMIUM29
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUM
Arne Slot hoopt dat Feyenoord-spelers op vakantie zien: ‘Zo, die speler komt erbij, ik moet aan de bak’
Dat Vitesse in de Kuip de laatste wedstrijd won, zat Arne Slot dwars. Na een midweek Ibiza was de landskampioen minder scherp dan normaal. Die scherpte moet straks terug zijn als Feyenoord de titel wil prolongeren. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
PREMIUMMet video
Einde Camp Nou in huidige vorm: stadion wordt (iets te laat) voor 1,5 miljard euro klaargemaakt voor deze eeuw
Op een ongedwongen, aangename voetbalavond nam FC Barcelona zondag met een 3-0 zege op Real Mallorca afscheid van het Camp Nou zoals het sinds 1957 bestaat. De betonnen kolos, die een maximale capaciteit van 120.000 toeschouwers heeft gekend, moet over anderhalf jaar onherkenbaar zijn vernieuwd. Wat achterblijft, zijn de herinneringen.
-
PREMIUM
Ajax-iconen 50 jaar na Europacup 1-winst in Belgrado: ‘Capello vond ons arrogant zootje’
-
-
-
PREMIUM
Uitblinker Jordy Clasie kon genieten van landstitel Feyenoord, maar houdt gemengde gevoelens over aan seizoen AZ
Jordy Clasie speelde misschien wel het beste seizoen uit zijn carrière en werd in mei bovendien Speler van de Maand bij deze krant, maar toch kijkt hij met gemengde gevoelens terug op het AZ-seizoen. ,,Als we willen doorgroeien moeten we écht stabieler worden.” -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.