

- 76' Samuel Chukwueze
- Frenkie de Jong 48'
- Memphis Depay 88'
- Philippe Coutinho 90'+4'
Frenkie de Jong en Memphis Depay helpen FC Barcelona aan winst bij Villarreal
SamenvattingFC Barcelona heeft mede dankzij goals van Frenkie de Jong en Memphis Depay drie punten gepakt op bezoek bij Villarreal: 1-3. Het was de tweede competitiezege op rij voor Barça onder de nieuwe trainer Xavi. Philippe Coutinho maakte de derde treffer namens de bezoekers.
Drie Nederlanders stonden in de basis: Frenkie de Jong en Memphis Depay bij Barça en Arnaut Danjuma bij Villarreal. Luuk de Jong ontbrak en zat ook niet op de bank.
Oranje-international Danjuma speelde in de eerste helft een hoofdrol. De aanvaller van Villarreal kreeg drie kansen, maar hij wist doelman Marc-André ter Stegen niet te passeren.
FC Barcelona was in de beginfase van de tweede helft wel trefzeker. Frenkie de Jong tikte de bal na een harde voorzet vanaf de linkerkant van dichtbij binnen. De scheidsrechter keurde de treffer af omdat Depay in een duel met de doelman buitenspel zou hebben gestaan. De VAR oordeelde dat dat niet het geval was.
Bekijk hier de 1-2 van Depay
Villarreal drong aan en de verdiende gelijkmaker viel in de 76ste minuut. De Nigeriaan Samuel Chukwueze schoot de bal, gegeven door Groeneveld, goed binnen.
Barcelona won het duel alsnog. Na een lange trap onderschepte Memphis de bal. De oud-PSV’er omspeelde de keeper en bleef kort voor het doel rustig: 1-2. Diep in blessuretijd benutte Philippe Coutinho nog een strafschop voor Barcelona, dat nu zevende staat met 23 punten.
Xavi was zijn avontuur bij Barça vorige week gestart met een kleine zege op Espanyol (1-0), gevolgd door een doelpuntloos gelijkspel in de Champions League tegen Benfica.
Bekijk hier de 0-1 van Frenkie de Jong
Bekijk hier de 1-1 van Samuel Chukwueze:
Bekijk hier de 1-3 van Philippe Coutinho:
Wil je de wedstrijd nog eens herbeleven? Lees hieronder het liveblog terug:
Bekijk hieronder al onze La Liga-video's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
PREMIUM
NAC neemt afscheid van trainer Edwin de Graaf
In alle opzichten beleefde Edwin de Graaf een onwaarschijnlijk zwaar jaar. Op persoonlijk vlak won hij de strijd van een vreselijke ziekte. Als beginnend hoofdtrainer werd hij geconfronteerd met een ontmantelde spelersgroep van een stuurloze club die het hele seizoen te koop stond. Vandaag communiceert NAC dat zijn aflopende contract niet verlengd wordt. -
PREMIUM
Van de Zandschulp treft in Parijs grootste tennisser ooit: ‘Ik kan mijn borst natmaken’
Hoe bereid je je voor op een wedstrijd tegen Rafael Nadal (35), de koning van Roland Garros? Botic van de Zandschulp (26) speelde nooit eerder tegen de Spanjaard, maar vrijdagmiddag (rond 15.00 uur) is het showtime op Court Suzanne Lenglen. „Nadal heeft weinig zwakke punten.” -
PREMIUM3
Zege in de geest van Mourinho: Loïs Openda zet Vitesse in zetel voor Europa
ARNHEM - Loïs Openda is de held van Vitesse. De 2-1 van de Belg tegen AZ in de eerste finalewedstrijd van de play-offs brengt Vitesse op de drempel van Europees voetbal. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het om zelfs 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zó hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro, wat vergeleken met de Nederlandse prijzen nu minimaal 40 cent per liter lager is. Loont het om daarom ver om te rijden om te tanken? De Gelderlander zocht het uit.
-
Premier League Darts
Nieuwe teleurstelling voor Van Gerwen in Premier League, Cullen naar play-offs
Bij de laatste reguliere Premier League-avond is Michael van Gerwen in de eerste ronde uitgeschakeld. Net als vorige week was Michael Smith de Vlijmenaar te sterk af. Eerder op de avond pakte Joe Cullen het laatste ticket voor de play-offs. Smith won uiteindelijk de finale in Newcastle, waarmee alle acht deelnemers aan de Premier League een avond hebben gewonnen. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
Podcast | ‘AZ haalt er niet het maximale uit en moet doorselecteren’
Het is het weekend van de finales. De Champions League-finale in Parijs, de finale om het laatste Europese ticket en de finale om promotie naar de eredivisie. Het komt allemaal aan bod in een nieuwe AD Voetbalpodcast met Etienne Verhoeff en Johan Inan.