Koolhof in eerste Grand Slam-kwartfinale ooit
WIMBLEDONWesley Koolhof heeft de kwartfinale op Wimbledon bereikt. De tennisser uit Duiven en de Nieuw-Zeelander Marcus Daniell ontdeden zich bij laatste zestien van het Londense Grand Slam van Mexicaan Santiago Gonzalez en Aisam-Ul-Haq Qureshi uit Pakistan: 7-5, 6-7 (6), 6-4, 6-4 na 3 uur en 28 minuten.
Delen per e-mail
Dat hij nu voor het eerst in de kwarftinale van een Grand Slam staat, is een nieuw hoogtepunt in de carrière van Koolhof, die toch al zo’n uitstekend seizoen doormaakt. Hij bereikte dit jaar de finales van de masterstoernooien in Miami en Monte Carlo en won het toernooi in Brisbane.
IJzersterk
De in de eerste set ijzersterk serverende Koolhof en Daniell werden op 3-3 gebroken. Ze werkten die vlek direct weg en trokken de buit bij 6-5 binnen. In de tweede set op baan 16 leden Koolhof en Daniell direct serviceverlies. Ze repareerden de schade nog wel, maar gingen in de tiebreak alsnog onderuit.
In de derde set misten Koolhof, in de dubbel nummer 27 van de wereld, en Daniell zes kansen, voor ze het zevende wel grepen. Dat was genoeg voor de winst. Ook in de vierde set werd eerst een flink aantal kansen gemist (5) voor het bij 4-4 raak was.
Voor een plek in de halve finale moeten Koolhof en Daniell afrekenen met de Kroaat Ivan Dodig en de Slowaak Filip Polasek. Zij klopten de als zesde geplaatste Kroaten Franko Skugor en Nikola Mektic.
Verder in het nieuws
-
PREMIUM
Strijden voor halve finale Polman klaar voor Koreanen: ‘Ik ga ervan uit dat we gewoon gaan knallen’
-
Flinke beloning lonkt bij twee negendarters op WK
De organisatie van het WK darts heeft een bonus van 100.000 pond, omgerekend bijna 120.000 euro, uitgeloofd voor de darter die het lukt om twee keer een negendarter te gooien tijdens het mondiale toernooi in Londen. Nog nooit slaagde een darter erin om tijdens hetzelfde WK twee keer met negen pijlen een leg van 501 punten uit te gooien. -
Sunweb: Winnen grote ronde niet realistisch
Met het vertrek van Tom Dumoulin moet de Sunweb-ploeg haar klassementsambities voor komend seizoen bijstellen. ,,Het winnen van een grote ronde is niet langer realistisch,’’ zegt ploegbaas Iwan Spekenbrink. -
Tadic weigerde megabod uit China: ‘Ik voel me rijk van binnen’
Dusan Tadic kreeg afgelopen zomer een zeer lucratieve aanbieding om in China te gaan voetballen, maar legde die naast zich neer. Dalian Yifang wilde 42 miljoen euro betalen aan Tadic voor drie seizoenen. ,,Het was een 'crazy' bod, maar geld is niet alles. Geluk kan je niet kopen, ik voel me rijk van binnen", zegt de Servische aanvaller van Ajax in een interview met The Guardian. -
Wereldelftal Jij bepaalt: wordt het Ziyech of gewoon Messi?
-
Stadion vrijgegeven AZ-Ajax zondag definitief met publiek in Alkmaar
De topper tussen AZ en Ajax kan komende zondag, 15 december, met publiek in het stadion van de Alkmaarse club worden gespeeld. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders aan de directie van AZ laten weten. -
Woedende Memphis op het veld in de clinch met Lyon-supporters
Olympique Lyon haalde in extremis de volgende ronde in de Champions League, maar de avond eindigde merkwaardig genoeg in mineur. Memphis, die een glansrol vervulde, kreeg het samen met zijn ploeggenoten op het veld aan de stok met de eigen supporters. -
Met Goal Alert mis je nooit meer een doelpunt van je favoriete club