Leeds United krijgt boete van 225.000 euro vanwege spionage bij tegenstanders
De Engelse voetbalclub Leeds United moet een boete van ruim 225.000 euro betalen vanwege ‘Spy-Gate’. Marcelo Bielsa stuurde vorige maand een spion naar de training van tegenstander Derby County. De Argentijnse coach baarde daarna opzien met zijn bekentenis dat hij feitelijk alle tegenstanders tijdens de training laat bekijken door zijn medewerkers.
De directie van de drie Engelse profcompetities onder de Premier League (English Football League) kon de opmerkelijke spionagepraktijken van Bielsa en co niet waarderen. Leeds United kreeg naast de forse geldboete een officiële waarschuwing wegens schending van de normen en waarden van de EFL.
Volgens Bielsa, die zijn ploeg met 2-0 zag winnen van Derby County, is er niets bijzonders aan zijn werkwijze. ,,Ik doe alles om informatie over de tegenstander te verzamelen. Ik voel me schuldig als ik niet hard genoeg werk. Het is volgens mij niet illegaal wat ik heb gedaan. Maar ik accepteer alle straffen.”
Leeds United staat momenteel op een derde plaats in de Championship, twee punten achter koploper Norwich City. De bovenste twee clubs in de Championship promoveren rechtstreeks naar de Premier League, de nummers drie tot en met zes spelen play-offs voor een laatste ticket naar het hoogste niveau in Engeland. Leeds United speelde in het seizoen 2003/2004 voor het laatst in de Premier League.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Goal Alert: Bekijk direct de goals van jouw favoriete club!
Wil je geen goal missen van jouw favoriete club, maar zit je niet in het stadion of heb je geen abonnement op een betaalde voetbalzender? Dankzij Goal Alert bekijk je al die goals gratis en direct op je mobiel, waar je ook bent. Meld je aan voordat de komende speelronde begint en je ziet direct alle goals van jouw favoriete club(s)! -
PREMIUMAnalyse
Schokeffect of paniekvoetbal? Heracles verrast en neemt groot risico met wegsturen Frank Wormuth
Een klein deel van de aanhang schreeuwde zondagmiddag al om zijn hoofd. Een kleine 24 uur later is het vervroegde afscheid van Frank Wormuth als trainer van Heracles daar. Een verrassende ontwikkeling, zo aan de vooravond van de allesbeslissende play-offs voor degradatie die woensdag beginnen. -
Het dna van De Graafschap: ‘D’ran’ met Guus Hiddink, Simon Kistemaker en Fritz Korbach
In de vijfde aflevering van de tweede serie van ‘Ontdek de eredivisie’ bezoekt Sjoerd Mossou, Doetinchem. De stad in de Achterhoek van De Graafschap, club van d’ran en hard werken. Helaas ook volgend seizoen nog een eerste divisieclub. -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
PREMIUMRandje Buitenspel
Roemloos gedegradeerd, maar wel met hart voor de zaak en dat is ook wat waard
De ene week schrijft Dennis van Bergen hier over het nieuwe leven van een bekende oud-voetballer. En in de andere week laat Sjoerd Mossou zijn gedachten los op een actuele foto. Met vandaag: hoe toont een voetballer voldoende verdriet?
-
Accountant weigert handtekening onder jaarrekening Vitesse-Rus Oyf: ‘Club blijft buiten schot’
-
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.