FC Bayern München
FCB
![]() |
2
|
EINDE
|
3
|
Paris Saint-Germain
PSG
![]() |
||||||
|
|
Mbappé en Neymar leiden PSG in spektakelstuk langs slordig Bayern
SamenvattingNog nooit won een ploeg in één Europees seizoen uitwedstrijden bij FC Barcelona en Bayern München. Maar Paris Saint-Germain deed het. Kylian Mbappé maakte er drie in Camp Nou en vanavond twee in de Allianz Arena: 2-3. Zijn Braziliaanse aanvalspartner Neymar schitterde met twee assists in de sneeuw in München.
Delen per e-mail
Door Mikos Gouka
Een eerste helft die werd afgewerkt met het tempo van een straaljager, met drie doelpunten en drie spelers die met blessures naar de kant moesten. Bayern München en Paris Saint-Germain maakten er vanavond in de Allianz Arena een waar voetbalfeestje van. De Fransen waren dodelijk effectief met een snelle 0-1 van Kylian Mbappé en de fraaie 0-2 van Marquinhos, allebei uit voorzetten van Neymar. De regerend wereldkampioen reageerde alsof er niets aan de hand was en Eric Maxim Choupo-Moting kopte fraai de 1-2 binnen.
Na 45 minuten enerverende minuten wachtte trainer Hansi Flick aan de rand van het veld zijn spelers op om ze een bemoedigende schouderklop te geven. Ondanks de 1-2 achterstand kon de trainer niet anders dan tevreden zijn over het spel van zijn ploeg. En dat ondanks twee tegenvallers. Niklas Süle en Leon Goretzka gingen voor rust in het moordende tempo met fysieke problemen naar de kant, zoals Marquinhos geblesseerd moest afhaken aan Franse kant.
PSG wilde sportieve revanche in de Duitse sneeuw na de verloren finale tegen Bayern München, dat Robert Lewandowski en Serge Gnabry moest missen.
Na rust was daar opeens Mitchel Bakker bij PSG. De 20-jarige Nederlander, die nooit een wedstrijd in de eredivisie speelde, moest zich ontfermen over Leroy Sané. De speler van Jong Oranje moest mee in het enorme hoge tempo en deed dat prima. Thomas Müller kopte na een uur de 2-2 achter Navas. Bayern München bleef de betere ploeg, maar Mbappé zorgde voor 2-3 na opnieuw een assist van Neymar. Een prachtige uitslag voor de Fransen, maar de beslissing valt pas komende dinsdag bij de terugwedstrijd in Parijs.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Samenvatting
Pijnlijke struikelpartij Liverpool, uitgerekend mídden in de Super League-storm
Na drie zeges op rij heeft Liverpool in de Premier League weer punten verspeeld. Bij Leeds United kwam de formatie van coach Jürgen Klopp niet verder dan 1-1. Liverpool blijft zesde, een plaats bij de eerste vier is nodig om de Champions League te halen. -
Zorgen bij Vitesse om knie Eli Dasa: Israëlische international onzeker voor topduel met Feyenoord
ARNHEM - Eli Dasa is een vraagteken voor Vitesse tegen Feyenoord. De Israëliër heeft een knieblessure overgehouden aan de KNVB-bekerfinale tegen Ajax (2-1 verlies). Medisch onderzoek en herstel moet deze week uitwijzen of hij de international de topwedstrijd in de eredivisie kan halen. -
PREMIUM
Letsch mist moed Vitesse in bekerfinale: ‘In de eerste helft al’
ROTTERDAM - Thomas Letsch moet met spoed de scherven oprapen bij Vitesse. Met de rode kaart van Jacob Rasmussen als doorslaggevend moment is de bekerfinale uitgemond in een enorme teleurstelling. Maar de blik dient in het Arnhemse kamp snel wéér op De Kuip te worden gericht. Zondag wacht de strijd om een Europees ticket met Feyenoord. -
PREMIUM5
De Graafschap kan de eredivisie al ruiken: ‘Tegen Almere City nog iets recht te zetten’
EINDHOVEN - De Graafschap koerst hard af op promotie naar de eredivisie. Met de zakelijke zege op een veredeld juniorenelftal van Jong PSV (0-2) heeft de nummer twee uit Doetinchem maandagavond een gat geslagen met concurrenten NAC Breda en Almere City. -
Geen maximale score voor Van Gerwen in Premier League Darts
Michael van Gerwen heeft in de Premier League Darts de punten met Gary Anderson moeten delen. De partij met zijn Schotse rivaal eindigde in 6-6. Van Gerwen bezet nu na zeven speelronden de derde plek. Dimitri van den Berg is de verrassende koploper.
-
Oranje Leeuwinnen
Weg richting gouden medaille begint morgen: dit is wat je moet weten over de olympische loting
De vrouwenvoetbalwereld kijkt morgenochtend (10.00 uur) reikhalzend uit naar de loting voor de Olympische Spelen. In Zürich is het team van bondscoach Sarina Wiegman dan een van de drie groepshoofden. Na een Europese titel en een finaleplaats op het WK gaat Oranje voor een medaille in Japan. -
Bayern München zegt nee tegen Super League: ‘Solidair met de Bundesliga’
Bayern München schaart zich niet achter de plannen van de 12 Europese topclubs die een eigen competitie willen beginnen. ,,Onze leden en fans verwerpen een Super League‘’, laat clubpresident Herbert Hainer in een statement weten. -
Video
Guardiola verbaasd: ‘Waarom zit Ajax niet in de Super League?’
Pep Guardiola heeft bedenkingen over de Super League, of in ieder geval over de opzet daarvan. ,,Sport is geen sport meer als succes is gegarandeerd. Er hoort een relatie te bestaan tussen inspanning en beloning”, zei de trainer van Manchester City.