Medvedev verslaat na Djokovic en Nadal ook Thiem en wint ATP Finals
Eerste zege voor RusDaniil Medvedev heeft voor het eerst in zijn loopbaan de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Rus was in Londen in de finale van het eindejaarstoernooi Dominic Thiem uit Oostenrijk met 4-6, 7-6 (2), 6-4 de baas.
Na 2 uur en 43 minuten verzilverde Medvedev met een sterke service zijn eerste wedstrijdpunt. Medvedev maakte in de spannende driesetter 115 punten, Thiem 112.
In de tiebreak van de tweede set gaf Thiem een 2-0-voorsprong uit handen. Hij verloor zeven punten op een rij, waardoor het aankwam op een beslissende set. Daarin werd de licht gefrustreerde Thiem op 2-2 gebroken en Medvedev, die nauwelijks nog fouten produceerde, gaf zijn voorsprong niet meer uit handen.
Medvedev, die in aanloop naar de ATP Finals al het masterstoernooi van Parijs wist te winnen, bleef de hele week ongeslagen. In de groepsfase versloeg hij al Novak Djokovic en in de halve finales was hij Rafael Nadal de baas. Tot dit jaar had hij nog nooit een wedstrijd gewonnen op het slottoernooi voor de acht beste tennissers van het seizoen.
De nummer 4 van de wereld beleefde een foutloze maand november. Hij versloeg deze maand zeven spelers uit de mondiale top 10. Van november 2019 tot en met oktober van dit jaar had hij al zijn duels met een speler uit de top 10 verloren.
Voor Thiem, als derde geplaatst, was het zijn tweede verloren finale op een rij op de ATP Finals. Vorig jaar moest hij in de eindstrijd in drie sets zijn meerdere erkennen in de Griek Stefanos Tsitsipas.
Het eindejaarstoernooi vond voor het laatst in de Londense O2 Arena plaats. Het evenement verhuist naar Turijn.
Het nieuwe tennisseizoen begint pas in januari, maar er is nog veel onduidelijkheid over de opzet. Er zijn plannen om alle toernooien in Australiƫ in de staat Victoria te spelen, maar de definitieve kalender is nog niet bekend.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Feyenoord even weg uit Rotterdam in aanloop naar Europese finale: āMaar Lagos is geen vluchtā
Feyenoord nam gisteravond zijn intrek in ƩƩn van de meest luxueuze hotels aan de Algarve. Onder de Portugese zon moet de ploeg de rust vinden om volgende week een spetterende finale in Tirana te kunnen spelen. -
PREMIUM
De verovering van Berlijn moet nog even wachten: Danilho Doekhi wil eerst Europees ticket met Vitesse
ARNHEM - Succes met Vitesse opent deuren in de voetbalwereld. Zo trekt Danilho Doekhi straks naar Union Berlin. De play-offs moeten een fraai afscheid vormen. -
PREMIUM
Marc Overmars, Mark van Bommel Ć©n āPolleke Botoxā: āHollandsā Antwerp is een film waard
Kort na de slotzondag in de Belgische competitie wordt de aanstelling van Mark van Bommel als trainer van FC Antwerp verwacht. Met Marc Overmars en hij krijgen twee beschadigde Nederlanders de leiding over het ambitieuze project van eigenaar Paul Gheysens, alias āPolleke Botoxā. -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.āā -
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: āToen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilenā
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creƫren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin.
-
1991: de armoede in Tirana en de duim van Artur Lekbello
In deze rubriek tellen we af naar de Conference League-finale van volgende week woensdag, waarin Feyenoord het opneemt tegen AS Roma. Met vandaag: de Rotterdammers gingen al eerder op bezoek in Tirana, in 1991. -
Met video
Van Bronckhorst ziet Frankfurt toeslaan vanaf de stip en lijdt zure nederlaag met Rangers in finale
Het is Giovanni van Bronckhorst niet gelukt om geschiedenis te schrijven met Rangers. De Schotse club verloor een spannende Europa League-finale van Eintracht Frankfurt na strafschoppen. Na 120 minuten stond het 1-1 in Sevilla. Daardoor blijft Dick Advocaat nog even de laatste Nederlandse trainer die een Europese prijs won. -
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zoān ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs.