Primeur voor Van de Zandschulp met kwalificatie voor Australian Open
Botic van de Zandschulp (25) heeft zich voor de eerste keer in zijn carrière geplaatst voor een grand slam. Hij won in de derde en laatste ronde van het kwalificatietoernooi van de Fransman Mathias Bourgue (7-6, 6-4) en doet vanaf 8 februari mee aan de Australian Open.
Delen per e-mail
Een mooie primeur voor Van de Zandschulp, de nummer 156 van de wereld. Twee keer eerder nam hij deel aan een kwalificatietoernooi voor een grand slam, maar toen lukte het niet zich te plaatsen. Nu wel, waarmee de tennisser uit Veenendaal zich ook verzekert van zijn eerste hoofdtoernooi op ATP-niveau.
Het kwalificatietoernooi voor de Australian Open wordt voor de mannen vanwege strenge inreisbeperkingen en coronaprotocollen in Australië afgewerkt in Doha, Qatar. Op een bescheiden baantje klaarde Van de Zandschulp vanmiddag de klus. De eerste set was wat wisselvallig van niveau, maar in de beslissende tiebreak was de Nederlander net wat constanter. Ook in de tweede set verspeelde hij een break voorsprong, maar in de problemen kwam hij geen moment. Van de Zandschulp oogde fit en liet een reeks fraaie punten zien.
Met zijn deelname in Melbourne verzekert hij zich minimaal van 100.000 Australische dollar prijzengeld, omgerekend ruim 63 duizend euro. Van de Zandschulp werkte de afgelopen jaren op de lagere niveaus gestaag aan zijn ranking. Door zijn plaatsing wipt hij over Tallon Griekspoor heen en mag zich, niet voor de eerste keer overigens, de beste Nederlandse tennisser noemen.
Van de Zandschulp zal de enige Nederlandse man in het enkelspel zijn in Melbourne. Robin Haase verloor zijn derde kwalificatiepartij in Doha van de Fransman Quentin Halys: 3-6, 4-6. De US Open van 2019 blijft zodoende het laatste grand slam van Haase, inmiddels afgezakt naar plek 198 op de ranking. De Hagenaar reist overigens wel af naar Melbourne, hij heeft zich met de Oostenrijker Oliver Marach ingeschreven voor het dubbelspel. Bij de vrouwen doet alleen Arantxa Rus mee in het enkelspel.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Indiana Pacers verplettert Portland Trail Blazers in derde kwart en boekt ruime zege
Indiana Pacers heeft in de NBA een ruime zege behaald op Portland Trail Blazers. Het werd 111-87. -
PREMIUM
Column Ik heb mezelf altijd als junk gezien, maar dat het zó erg is weet ik pas sinds een jaar
Als de coronapandemie iets duidelijk heeft gemaakt aan columnist Thijs Zonneveld, dan is het wel hoezeer hij van sport houdt. ,,Het is meer voor me dan entertainment.” -
Opstellingen PSV lijdt aan uitcomplex, Koopmeiners op jacht naar cijfers El Hamdaoui
Met behulp van de statistieken van Opta en Gracenote blikken we elke week vooruit op de speelronde in de eredivisie. Morgenmiddag trappen FC Emmen en Vitesse de dertiende speelronde af. Dit zijn de leukste feitjes én de verwachte opstellingen voor dit voetbalweekend. -
NEC bindt Drutenaar Joep van der Sluijs: contract tot 2023
NIJMEGEN - Joep van der Sluijs heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd. De 19-jarige middenvelder uit Druten zette vrijdagmiddag zijn krabbel onder een overeenkomst tot 2023. -
Zware knieblessure FC Twente-aanvaller Cerny: einde seizoen
Vaclav Cerny komt dit seizoen niet meer in actie. De buitenspeler van FC Twente heeft in het duel met Ajax een zware knieblessure opgelopen, zo heeft een scan vandaag uitgewezen. In verband met de privacy doet de club geen mededelingen over de precieze kwetsuur.
-
Australian Open Haase en Van de Zandschulp kunnen hoofdtoernooi ruiken, Griekspoor uitgeschakeld
Robin Haase en Botic van de Zandschulp hebben zich geplaatst voor de derde en laatste ronde van het kwalificatietoernooi van de Australian Open. Haase versloeg zijn Italiaanse opponent Gian Marco Moroni met 6-4 en 7-5. Van de Zandschulp was in Doha (Qatar) met 6-3, 6-7 (1), 6-4 te sterk voor de Braziliaan João Menezes. -
Samenvatting Huntelaar: ‘Schalke gevoelskeuze, maar met Ajax kan ik kampioen worden’
Met twee goals was Klaas-Jan Huntelaar de grote man bij Ajax vanavond in het met 1-3 gewonnen competitieduel met FC Twente. Of de 37-jarige spits in Amsterdam blijft, is nog maar de vraag. Schalke 04 heeft zich bij Ajax gemeld. ,,Het is een moeilijke keuze voor mij. Laat ik het zo zeggen; ik zeg het nog niet.” -
Rooney met voetbalpensioen en richt zich op Derby County als manager
Wayne Rooney hangt zijn voetbalschoenen definitief aan de wilgen. De voormalig Engels international richt zich nu volledig op zijn trainerscarrière bij Derby County.