Provocaties en fluitconcerten: van Gerwyn Price mogen fans wel weer wegblijven van WK darts
Van regerend wereldkampioen Gerwyn Price mogen de fans net als vorig jaar wel wegblijven van het WK darts. De Welshman werd gisteren bij zijn eerste partij uitgefloten door een groot deel van het publiek in Alexandra Palace in Londen.
,,Ik hoop dat de regels weer veranderen en dat er geen fans in mogen”, zei Price met een knipoog na zijn moeizame zege op de Engelsman Ritchie Edhouse (3-1).
De 36-jarige Welshman won het vorige WK, dat vanwege het coronavirus vrijwel volledig zonder publiek werd gespeeld. De dartsfans zijn nu weer welkom in Alexandra Palace, al komt daar mogelijk vanwege de snelle verspreiding van de omikronvariant verandering in.
Als wereldkampioen mocht Price traditioneel de openingsavond van het WK afsluiten. Hij werd als titelverdediger met veel bombarie aangekondigd door de speaker, maar het leverde Price vooral veel boegeroep op.
De gespierde oud-rugbyer stopte een tikkeltje provocerend even een vinger in zijn oor toen hij naar het podium liep. Price leek zeker in de eerste set last te hebben van de nogal vijandige ontvangst. Hij miste heel wat dubbels, die met luid gejuich werden begroet door het publiek. De wereldkampioen verloor de eerste set met 3-0, maar knokte zich daarna terug, mede dankzij een aantal hoge finishes.
,,Ik speelde wat roestig in de eerste set en miste enorm veel dubbels”, zei Price. ,,Ik wist dat ik uitgefloten zou worden, maar ik wist ook dat ik moest doorvechten. Als ik goed speel, houd ik de fans uit de wedstrijd. Als het minder gaat, dan gaan ze zich juist extra roeren. Zo’n eerste partij is altijd zwaar. Er ligt veel druk op mijn schouders omdat ik de titelverdediger ben. Ik ben blij dat ik door ben en ga nu met mijn familie genieten van kerstmis. Daarna kom ik hier weer terug.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
9
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
-
WK darts afgetrapt: moeizame start voor titelverdediger Gerwyn Price
Zowel titelverdediger Gerwyn Price als tweevoudig wereldkampioen Adrian Lewis moesten even wakker worden in de eerste ronde van het WK darts. Beide darters verloren hun eerste set, maar herstelden daarna knap. -
Rafael Nadal maanden uit de roulatie na operatie, seizoen lijkt over: ‘Bedankt voor al jullie steun’
Het tennisseizoen voor Rafael Nadal lijkt voorbij. De 37-jarige Spanjaard heeft een operatie aan een spier in zijn heup ondergaan en wacht volgens zijn manager een revalidatie van vijf maanden. De heupblessure hield hem de voorbije maanden al van de baan. -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
Novak Djokovic laat Rafael Nadal achter zich: voor zeventiende keer naar kwartfinales Roland Garros, ook Carlos Alcaraz door
Novak Djokovic heeft zich voor de zeventiende keer geplaatst voor de kwartfinales van Roland Garros. De Servische tennisser had drie sets nodig om zich van Juan Pablo Varillas uit Peru te ontdoen. De als derde geplaatste Djokovic won de partij met 6-3 6-2 6-2.
-
Eden Hazard en Real Madrid een jaar voor einde contract al uit elkaar
-
-
-
Max Verstappen kijkt na vlekkeloze kwalificatie met vertrouwen vooruit: ‘Op pure snelheid komt het goed’
Het raceweekend in Spanje loopt voor Max Verstappen op rolletjes. Nadat de wereldkampioen in alle drie de vrije trainingen de snelste tijd klokte, was hij zaterdag in de kwalificatie een klasse apart. Genoeg reden om met veel vertrouwen uit te kijken naar de race van morgen. ,,Op pure snelheid moet het wel goed komen.” -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’