Tallon Griekspoor geeft stunt geen vervolg op Roland Garros: geen clash met Alexander Zverev
Roland Garros zit erop voor Tallon Griekspoor. De Nederlander, nummer 58 van de wereld, moest zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Brandon Nakashima: 7-6(6), 6-4, 6-2.
In de eerste set waren Griekspoor en de nummer 75 van de wereld erg aan elkaar gewaagd. Griekspoor kwam wel op een 3-0 achterstand en verloor dus al snel zijn eigen service, maar in vijfde game wist de 25-jarige Nederlander de Amerikaan terug te breken. Uiteindelijk trok Griekspoor in de tiebreak aan het kortste eind na liefst vier setpoints. Griekspoor leidde met 6-2, maar verloor zes achtereenvolgende punten.
Griekspoor kon zijn teleurstelling daarover niet verbergen en sloeg een racket aan gruzelementen. In de tweede set stond hij nog met 3-1 voor. Nadat Griekspoor zijn kansen had gemist, was zijn verzet in de derde set gebroken. Hij werd halverwege de set nog even bezocht door een fysio, die hem pijnstillers gaf. De Nederlander klaagde na zijn eersterondepartij al over ,,kleine pijntjes”. Na 2 uur en 12 minuten maakte Nakashima het op eigen service af met een lovegame.
De Amerikaan stuurde de Nederlander dus naar huis nadat die in de vorige ronde nog knap Alejandro Davidovich Fokina, vorig jaar nog kwartfinalist, had geklopt. Bij dat kunststukje bleef het.
De 25-jarige Griekspoor stond voor het eerst in het hoofdtoernooi in Parijs. Nakashima (20), die nog nooit een wedstrijd had gewonnen in Parijs, neemt het in de derde ronde op tegen Alexander Zverev. De als derde geplaatste Duitser overleefde tegen de Argentijn Sebastián Báez een wedstrijdpunt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Semiautomatische buitenspeltechnologie op WK in Qatar
Bij het WK voetbal van eind dit jaar in Qatar wordt gebruik gemaakt van semiautomatische buitenspeltechnologie. De mondiale federatie FIFA heeft dat bekrachtigd na diverse tests met het systeem. -
Van de Zandschulp na opgave Fognini door in Parijs, Nadal volgende horde
Botic van de Zandschulp staat voor het eerst in de derde ronde van Roland Garros. De 26-jarige Nederlander sloeg zich in drie sets voorbij de taaie Fabio Fognini, die vanaf de tweede set niet meer vrijuit kon bewegen en bij 6-4, 7-6 (2), 3-2 besloot op te geven. In de derde ronde wacht hoogstwaarschijnlijk Rafael Nadal, mits de dertienvoudig kampioen vanavond weet te winnen. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari. -
WK Waterpolo
Waterpolosters lopen WK-finale mis, gastland Hongarije nipt te sterk in thriller
De Nederlandse waterpolovrouwen hebben donderdagavond na een thriller de finale van het WK in Hongarije net niet bereikt. Van thuisland Hongarije werd na een hoogstaande en spannende wedstrijd met 12-13 (periodestanden 3-2, 3-4, 4-5, 2-2) verloren. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden.
-
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
Indelingen amateurvoetbal in divisies bekend
De indelingen in het amateurvoetbal in de divisies zijn bekend gemaakt. De Veenendaalse derby tussen GVVV en DOVO staat op het programma. -
Volleybalsters verliezen in Nations League in drie sets van Turkije
De Nederlandse volleybalsters hebben in de Nations League verloren van Turkije. Dat deden ze in drie sets.