Tennisser Nick Kyrgios bekent schuld: ex-vriendin mishandeld tijdens een ruzie
De Australische tennisser Nick Kyrgios heeft bekend dat hij begin 2021 zijn toenmalige vriendin heeft mishandeld, maar het levert hem desondanks geen straf op. Tijdens een rechtszitting in de Australische hoofdstad Canberra gaf Kyrgios toe dat hij zijn ex-vriendin Chiara Passari ruim twee jaar geleden tijdens een ruzie op de grond had geduwd. De aanklacht van mishandeling die de vrouw had ingediend, werd daarop verworpen door de rechter.
Kyrgios gaf Passari voor haar appartement in Canberra een duw toen ze wilde verhinderen dat hij, na een woordenwisseling, in een Uber-taxi vertrok. Ze viel en liep daarbij schaafwonden op aan haar knie en schouderklachten. Passari deed pas tien maanden later aangifte.
Volgens de rechter gaat het om een relatief klein incident en is de kans ook klein dat Kyrgios zoiets nogmaals zou doen. Ook speelt de vele publiciteit rond de zaak mee in het besluit van de rechter om de 27-jarige tennisser niet te veroordelen. De Australiër, nummer 20 van de wereld, riskeerde maximaal twee jaar gevangenisstraf.
,,Ik ben dankbaar dat de rechtbank de aanklacht zonder veroordeling heeft verworpen”, schreef Kyrgios op Instagram. ,,Ik zat niet lekker in m’n vel toen dit gebeurde en ik heb heel veel spijt van hoe ik in een moeilijke situatie reageerde. Ik wist dat dit niet oké was en ik heb oprecht spijt van de pijn die ik heb veroorzaakt.”
De Australiër openbaarde vorig jaar dat hij met depressies kampte. Kyrgios krijgt naar eigen zeggen hulp om daar beter mee om te gaan. Zijn advocaat had afgelopen oktober om uitstel van de rechtszaak gevraagd om de tijd te krijgen om de geestelijke toestand van de tennisser te kunnen onderzoeken.
Kyrgios kwam op krukken de rechtbank binnen. De winnaar van zeven ATP-titels onderging onlangs een operatie aan zijn linkerknie. Kyrgios moest zich door die knieblessure op het laatste moment afmelden voor de Australian Open. Vorig jaar bereikte hij de finale van Wimbledon.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus, maar zo kun je er vanaf komen
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Met video
Georginio Wijnaldum na buikgriepklachten bij Oranje: ‘Ik dacht dat het ging om een grap’
Georginio Wijnaldum had aanvankelijk het idee dat hij in de maling werd genomen toen hij hoorde van de buikgriepklachten bij enkele Oranje-internationals deze week. ,,Ik dacht dat het ging om een grap. De jongens meldden zich af op de groepsapp, eerst Sven Botman en daarna Joey Veerman. Pas bij het ontbijt merkte ik dat het echt waar was. Maar dan nog mogen we onze fouten niet zo laten afstraffen", zei hij na het duel met Frankrijk (4-0). -
Nick Kyrgios hoopt vanwege geestelijke toestand op vrijspraak in mishandelingszaak
Nick Kyrgios hoopt dat hij op basis van zijn geestelijke gezondheidstoestand niet vervolgd wordt voor mishandeling. Zijn advocaat verscheen dinsdag op een hoorzitting in Canberra, terwijl Kyrgios in Japan verblijft voor het ATP-tennistoernooi van Tokio. -
Lindsay van Zundert beëindigt WK met teleurstellende vrije kür
Kunstrijdster Lindsay van Zundert is als 22ste geëindigd op de WK in de Japanse stad Saitama. De 18-jarige Etten-Leurse kwam vrijdag na een tegenvallende vrije kür tot een totaalscore van 159,55 punten. Ze bezette na de korte kür nog de negentiende plaats.
-
PREMIUM
Sanne Wevers turnt na ruim 600 dagen weer officiële wedstrijd: ‘Eerste steentje richting Spelen van Parijs is gelegd’
Voor het eerst sinds de Olympische Spelen van Tokio, 607 dagen geleden, turnde Sanne Wevers een officiële wedstrijd. ,,Het was mooi om te voelen dat het weer over de sport gaat, over onze passie.” -
-
-
Franse media kraken ‘catastrofaal’ Oranje en zijn hard voor Lutsharel Geertruida en Kenneth Taylor
‘Catastrofaal’, zo wordt het Nederlands elftal door Franse media bestempeld na de kansloze 4-0 nederlaag op bezoek bij Frankrijk. Ook werden er harde noten gekraakt over onder anderen Lutsharel Geertruida en Kenneth Taylor. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen.