Wat een ontknoping! Drama voor Jansen bij enorme stunt Tampa Bay Rays
world seriesEen legendarische World Series-wedstrijd waarover nog jaren zal worden gesproken, eindigde voor Los Angeles Dodgers closer Kenley Jansen vannacht met een mislukte save in een drama. De Oranje-international zag in een thriller vol plotwendingen hoe Tampa Bay Rays voor een geweldige stunt zorgde: 8-7.
Delen per e-mail
Bij 7-6 voor de Dodgers kwam de 33-jarige Jansen in de tweede helft van de negende inning op de heuvel om de overwinning veilig te stellen. Maar de ervaren pitcher slaagde er niet in om zijn ploeg aan een 3-1 voorsprong in de best-of-seven serie te helpen. Niet Jansen, maar de onbekende pinchrunner Brett Phillips werd de grote held van Game 4.
Voor de closer uit Curaçao ging het mis toen hij met twee man uit opnieuw oog in oog kwam te staan met zijn kwelgeest Randy Arozarena. De Cubaan had een dag eerder een homerun geslagen tegen Jansen, al was dat toen bij een 6-1 voorsprong geen al te groot probleem. Verder dan die ene klap van Arozarena kwamen de Rays namelijk niet (6-2).
Maar nadat hij Kevin Kiermaier een honkslag had moeten toestaan, vergrootte Jansen de zorgen van de Dodgers toen hij ook Arazorena met vier wijd moest laten lopen. In zijn eerste optreden deze World Series had Phillips vervolgens aan een honkslag genoeg om Kiermaier binnen te slaan.
Jansen kon wel door de grond zakken. Tot ieders stomme verbazing werd het niet alleen gelijk, door fouten van de grabbelende buitenvelder Chris Taylor en catcher Will Smith kon Arozarena meteen ook het beslissende punt binnenglijden. De weifelende Cubaan ging op weg terug naar het derde honk onderuit toen hij zag dat de aangooi van Max Muncy door Smith werd gemist. Arozarena krabbelde snel weer op en raakte net op tijd met zijn hand de thuisplaat waarna de uitzinnige Rays konden gaan feesten.
Record
Arozarena was opnieuw de gevierde man bij de Rays. De 25-jarige Cubaan had eerder in het duel, in de vierde inning, zijn negende homerun in de play-offs geslagen. Daarmee heeft de rookie het record in de MLB nu alleen in handen. Hij deelde het record met Barry Bonds, Carlos Beltran en Nelson Cruz.
,,Dat record is heel mooi, maar belangrijker is dat we deze zware wedstrijd toch nog hebben kunnen winnen”, liet Arozarena glunderend weten. ,,Ik rende voor mijn leven naar de thuisplaat, ik kon nergens anders aan denken. Nou ja, toen viel ik dus. Ik zag de bal echter langs de catcher gaan waarna ik alsnog tot scoren kon komen. Ongelooflijk.”
,,Dit is een fantastische teamprestatie’’, aldus een dolblije Phillips. ,,We hebben iedereen keihard nodig gehad. Dat is zo speciaal aan deze ploeg. We moeten het niet van één sterspeler hebben, iedereen is belangrijk. En man, wat is honkbal toch fantastisch.’’
Komende nacht staat game 5 op het programma.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kenley Jansen met Dodgers opnieuw op voorsprong in World Series
Los Angeles Dodgers heeft weer de leiding genomen in de World Series, de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie MLB. De Dodgers waren in het derde duel met 6-2 te sterk voor Tampa Bay Rays, dat woensdag de stand recht had getrokken. -
Duitse ex-bondscoach Vogts: ‘EK in juni is waanzin, schuif het op naar december’
Berti Vogts, Duits ex-international en -bondscoach, dropte een bommetje richting UEFA. Hij vindt een EK in juni ‘totale waanzin’. Volgens hem is de coronapandemie dan nog niet bedwongen en zijn te weinig fans gevaccineerd zodat een EK zonder publiek dreigt: ,,Stel het EK zes maanden uit. Reageer nu, anders is het te laat.” -
Super Januari Berry van Aerle: 'Huntelaar heeft zijn keuze al gemaakt: hij gaat Schalke helpen’
Het is Super Januari, een maand vol topduels in de eredivisie. Elke aflevering vertelt een clubicoon over verwachtingen, teleurstelling of euforie bij Feyenoord, Ajax, PSV of AZ. Vandaag: Berry van Aerle over PSV, de club waar hij als scout actief is. -
Bayern heeft na debacle in de beker trio weer terug
Bayern München-trainer Hansi Flick kan zondag in de thuiswedstrijd tegen Freiburg (15.30 uur) weer een beroep doen op Leon Goretzka, Eric Maxim Choupo-Moting en Kingsley Coman. Het drietal heeft de groepstraining hervat. -
Video Koopmeiners, Max of Huntelaar: wie maakte het doelpunt van de week?
In deze midweekse speelronde vielen weer enkele bijzonder fraaie doelpunten te bewonderen. Maar welke was de mooiste? Stem op die van Teun Koopmeiners (AZ), Philipp Max (PSV) of Klaas-Jan Huntelaar (Ajax).
-
Podcast De Stuurlui | ‘Klassieker zonder publiek kan in voordeel van Feyenoord zijn’
De Stuurlui is een nieuwe AD voetbalpodcast waarin Sjoerd Mossou elke vrijdag vooruitblikt op de speelronde in de eredivisie. Samen met presentator Etienne Verhoeff bespreekt hij de topclubs in de eredivisie en de actualiteit. Bovendien zijn er 2 rubrieken: de huiskamervraag en Haalt ie de kerst? En dat alles in 20 minuten zuivere spreektijd, zonder VAR. -
LIVE | Flinke boete voor NBA-speler na feestje, handbalcompetities geschrapt
-
MLB Kassakoopjes vs grootverdieners: dit moet je weten over de World Series
De finale van het Amerikaanse honkbalseizoen wordt een strijd tussen David en Goliath. Het low budgetteam van Tampa Bay Rays en de miljoenenformatie van Los Angeles Dodgers staan tegenover elkaar in de World Series die vannacht (02.09 uur) beginnen. Wordt het eindelijk prijs voor Oranje-international Kenley Jansen en zijn sterrenploeg? Dit is wat je moet weten over de best-of-sevenserie.