Nieuwe coalitie in Wijk bij Duurstede in beslissende fase: ‘Het wordt spannend’
De vorming van een coalitie in Wijk bij Duurstede gaat vanavond de beslissende fase in. De acht partijen geven achter gesloten deuren aan welke coalitie hun voorkeur heeft en of zij zelf een wethouder willen leveren.
,,Het wordt spannend’’, roepen de fractievoorzitters in koor. Wordt het volgens de Wijkse traditie een driepartijencoalitie of schuift er een vierde aan?
Bij voorbaat is zeker dat Wil Kosterman als wethouder terugkeert. Met SamenWerkt is zij de onbetwiste winnaar van de verkiezingen. Deze progressieve combinatie van GroenLinks, PvdA en de lokale beweging Open overvleugelde met vijf zetels de VVD die een zetel kwijtraakte.
Stikstofcrisis
In de wandelgangen wordt een motorblok van SamenWerkt en VVD, samen acht zetels, het meest genoemd. Waarbij CDA en/of SP de twee aan een meerderheid kunnen helpen. SP-leider Jeroen Brouwer heeft ambities om wethouder te worden, CDA-leider Gerard Migchels niet.
Migchels: ,,Voor mij is het een duivels dilemma. Ik zou graag in de voetsporen van mijn vader willen treden. Als wethouder zit je aan de knoppen. Maar met mijn werk op de universiteit van Wageningen ben ik bezig met de stikstofcrisis. Dat is te interessant en te leuk om nu te laten lopen.’’
Tussen Wil Kosterman en Jeroen Brouwer is chemie. Met hen kun je afspraken maken
Over een coalitie met SamenWerkt en SP is Migchels enthousiast. ,,Tussen Wil Kosterman en Jeroen Brouwer is chemie. Met hen kun je afspraken maken.’’ De VVD zegt nog niet of Hans Buijtelaar zijn wethouderschap wil voortzetten. Wel zijn de VVD en SamenWerkt tevreden over de ‘chemie’ tussen hem en Kosterman.
Marc Gnodde, fractievoorzitter van SamenWerkt, noemt een coalitie met drie partijen het makkelijkst. ,,Maar een met vier partijen past beter bij het raadsakkoord.’’ In dat akkoord geven alle partijen aan dat Wijk toe is aan een nieuwe bestuursstijl waarin niet langer op de man maar de bal gespeeld wordt. ,,Dat is voor ons het belangrijkst’’, zegt Nynke Visser (Burgerbelangen) die ‘in de pers’ niet vooruit wil lopen op de onderhandelingen.
Over twee weken, dinsdag 31 mei, wil formateur Jaap Jongejan de nieuwe coalitie presenteren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
Gluren bij de Buren groeit uit z'n jas in Utrecht: zoektocht naar nieuwe huiskamers en tuinen nodig
Met meer dan honderd optredens in de stad is Gluren bij de Buren vandaag glorieus teruggekeerd in Utrecht. Het evenement blijkt inmiddels zelfs zó populair dat onverwacht vaak ‘nee’ is verkocht aan artiesten. -
PREMIUM
Hoe de kringloopstoel die in weer en wind in de tuin stond een echte Rietveld bleek
De droom van iedereen die struint in de kringloopwinkels: voor weinig geld iets leuks kopen dat heel veel geld waard blijkt te zijn. Dit Tussen Kunst en Kitsch-scenario gaat op voor een bijzondere stoel van Rietveld. -
PREMIUM
Wijk bij Duurstede schrikt van NSB-verleden van gelauwerd schrijfster en VVV-gids
Mensen in Wijk bij Duurstede zijn geschokt dat de beroemde jeugdboekenschrijfster Tonny Vos-Dahmen von Buchholz een nationaalsocialistisch verleden blijkt te hebben. Het ongeloof is groot. In Wijk schreef ze brochures over Wijkse monumenten en was ze de eerste VVV-gids. -
PREMIUM
Komen er nu tóch windmolens in Wijk bij Duurstede? Tegenstanders zijn er niet gerust op
Voorzitter Jeroen van der Sluis van de stichting Belangen Wijkersloot en omgeving is ongerust dat de discussie over de plaatsing van windmolens op grondgebied van Wijk bij Duurstede opnieuw oplaait in de nieuwe gemeenteraad nu de progressieve combinatie SamenWerkt de grootste partij is.
-
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
Zilveren erepenning voor vertrekkend Lopiks wethouder Johan van Everdingen
Bij zijn afscheid als wethouder heeft Johan van Everdingen (63) in zijn woonplaats Cabauw de erepenning in zilver van de gemeente Lopik ontvangen. Burgemeester Laurens de Graaf gaf de VVD’er vrijdagmiddag de onderscheiding te midden van inwoners en bestuurlijke relaties. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken.