Nieuwegein wil fietsroute zónder tunnel bij Laagraven eerst jaar aanzien
Om te beoordelen of door de komst van een nieuwe toegangsweg van bedrijventerrein Laagraven een fietstunnel noodzakelijk is, wil Nieuwegein een jaar aanzien hoe het fietsverkeer zich daar ontwikkelt. Met de bouw van een tunnel is ten minste 3,5 miljoen euro gemoeid.
Dat schrijft het dagelijks gemeentebestuur in reactie op onderzoek naar de realisatie van een obstakelvrije fietsroute tussen Houten en Nieuwegein. Nu kunnen fietsers zonder hinder van het autoverkeer via een tunnel de Laagravenseweg tussen Nieuwegein en Houten passeren. Die onderdoorgang is vijftien jaar geleden aangelegd. In de loop van dit jaar krijgen fietsers opnieuw te maken met een oversteekplaats als de nieuwe zuidelijke aansluiting van bedrijventerrein Laagraven op de Laagravenseweg gerealiseerd wordt.
Op aandringen van de fietsersbond en vervolgens de Nieuwegeinse gemeenteraad is het afgelopen half jaar onderzocht hoe fietsers toch een vrije doortocht kunnen behouden. De goedkoopste variant kost 3,5 miljoen euro. Minder dan vooraf gedacht, maar nog altijd een flinke hap uit de budgetten de provincie Utrecht en Nieuwegein.
Rood licht
Het onderzoek wees ook uit dat fietsers gemiddeld 14 seconden moeten wachten voor rood licht bij de nieuwe kruising. B en w van Nieuwegein vinden die tijd niet zodanig lang dat direct een tunnel gerealiseerd moet worden. Daarom willen ze eerst een jaar de situatie aanzien, alvorens er een definitief besluit over te nemen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Drie auto’s betrokken bij ongeluk op Rondweg in Houten, weg deels afgesloten
Vanwege een ongeval is de Rondweg in Houten tijdelijk deels afgesloten. Drie auto’s zijn bij het ongeluk beschadigd geraakt. Of er ook gewonden zijn, is niet bekend. -
PREMIUMColumn
Hotseknotsekolderkasteel De Haar decor voor Downton Abbey in de polder, zet er een camera op
De organisatoren van de Nationale Haringpartij noemen De Haar, de locatie van hun visfeest, ‘het mooiste kasteel van Nederland.’ Een paar stukjes geleden schreef ik daarover dat De Haar niet eens het mooiste kasteel van Utrecht is. -
PREMIUM
Mbo’ers zijn het zat en richten zelf een studentenvereniging op: ‘Worden geweigerd bij cafés’
Tijdens het stappen komen ze moeilijker Utrechtse kroegen binnen, ze hebben het gevoel dat mbo’ers niet als échte studenten worden gezien en missen de samenhorigheid. En dus besloot een groep mbo’ers het heft in eigen handen te nemen en de eerste Utrechtse mbo-studentenvereniging op te richten: Referendum Sanctum Hollandicus Vereniging Utrecht (R.S.H.V.). -
PREMIUMColumn
Drentse ganzen hebben heel wat meer geluk dan Utrechtse: ‘Die mogen doodgeknuppeld worden’
Gggggggggggggggggggggggggg. Het is het enige wat ganzen altijd tegen me zeggen als ik langs de Vecht of door het park hardloop. En dan zie ik die kleine tandjes op hun tong die me net een tikkeltje harder laten rennen. (Strava-app meteen in paniek: huh, zo hard rent ze normaal nooit.) -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.
-
Jongen door honden aangevallen en gebeten, politie zoekt getuigen
Een jongen is in Nieuwegein aangevallen door twee honden. De dieren hebben hem gebeten. Hoe hij eraan toe is, is niet bekend. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.