Primeur voor Utrecht: studentenpartij levert wethouder, 25-jarige Eva Oosters voorgedragen
In navolging van Delft levert nu ook de studentenpartij in Utrecht een wethouder. De 25-jarige Eva Oosters is door haar partij Student & Starter voorgedragen. Het besturen is haar met de paplepel ingegoten: haar vader is in Utrecht commissaris van de Koning.
De in Gouda geboren Eva Oosters was in Utrecht gemeenteraadslid tussen 2018 en 2021. In deze periode zette ze zich in voor mentale gezondheid, streed ze tegen straatintimidatie en zorgde zij onder andere voor subsidie voor jonge kunstenaars. Na haar raadslidmaatschap was zij redacteur bij de podcast en theatershow van De Kiesmannen.
Fractievoorzitter Esma Kendir van Student & Starter is trots op de wethouderskandidaat: ,,Eva heeft zich in de raad bewezen als kundig politica met veel passie voor Utrecht. Ik ben ervan overtuigd dat Eva veel nieuwe energie brengt in het college! De stad gaat veel van haar zien.”
Mooie stad
Zelf stelt Oosters: ,,Utrecht staat voor grote opgaven. We willen vaart maken met het aanpakken van de klimaatcrisis, het oplossen van het woningtekort en het werken aan meer kansengelijkheid. Ik vind het een grote eer om daar als wethouder mijn bijdrage aan te leveren, zeker in zo’n mooie stad als Utrecht.”
Het nieuwe stadsbestuur wordt volgende week gepresenteerd. GroenLinks, D66, PvdA, ChristenUnie en Student & Starter onthullen dan het coalitieakkoord. De vijf partijen zijn het na bijna twee maanden onderhandelen eens geworden over de plannen voor de komende vier jaar. Eerder droeg de PvdA Dennis de Vries als wethouder voor en GroenLinks maakte bekend door te gaan met Linda Voortman en Lot van Hooijdonk.
Vader Hans
Eva Oosters is de dochter van Hans Oosters, die sinds 2019 commissaris van de Koning is in de provincie Utrecht. Toen ze in dat jaar werd beëdigd als raadslid, meldde hij ‘vreselijk trots te zijn’.
Utrecht wordt de tweede stad van Nederland waar de lokale studentenpartij een wethouder levert. In Delft zitten studenten al sinds 1998 in het stadsbestuur.
Bekijk onze meest bekeken nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari. -
PREMIUM
Zelf kon hij in Utrecht geen huis betalen, nu keert deze voormalige leerkracht er terug als PvdA-wethouder
Hij is niet de stereotype hoogopgeleide yup, maar eerder een activistische buitenstaander. De PvdA draagt Dennis de Vries (37) voor als nieuwe wethouder voor Utrecht. Hij stapelde bovenop zijn mbo-opleiding hbo, stond als leerkracht met zijn poten in de klei in Overvecht en week met zijn gezin uit naar Maarssen omdat hij in Utrecht geen betaalbaar huis kon vinden. -
Vijf partijen bereiken akkoord over nieuwe coalitie voor Utrecht
GroenLinks, D66, PvdA, ChristenUnie en Student & Starter presenteren volgende week het nieuwe coalitieakkoord voor Utrecht. De vijf partijen zijn het na bijna twee maanden onderhandelen eens geworden over de plannen voor de komende vier jaar. -
Stedelijk Museum Vianen toont rivierenlandschap rondom de stad door de eeuwen heen
In het Stedelijk Museum van Vianen is deze zomer de expositie Schilders langs Lek en Linge te zien. Vijf eeuwen lang hebben schilders het kenmerkende rivierenlandschap rondom Vianen afgebeeld en dat doen zij nog steeds.
-
Update
A12 dicht door ernstig ongeluk bij De Meern, twee vrachtwagens en drie personenauto’s betrokken
Drie personenauto’s en twee vrachtwagens waren donderdag betrokken bij een ernstig ongeval op de A12 ter hoogte van De Meern. Eén persoon is afgevoerd naar het ziekenhuis. -
Utrechts CDA-Kamerlid blijft komende dagen bij gezin na boerenprotest bij zijn huis: ‘Stop ermee!’
CDA-Kamerlid Derk Boswijk blijft de komende dagen thuis bij zijn gezin in het Utrechtse Kockengen, nadat dinsdagavond boze boeren bij zijn huis stonden om te protesteren tegen het stikstofbeleid van het kabinet. Zelf was hij toen nog aan het werk, zijn twee kinderen van 4 en 7 jaar waren er wel, meldt hij op Twitter. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger.