Rolf en Marieke fietsen 140 kilometer voor zieke zoon Liam en zijn lotgenoten (en dat doen ze ongetraind)
Voor het tweede jaar op rij stappen Rolf en Marieke van Panhuis uit Nieuwegein om de beurt op de racefiets. Om daarna van hun woonplaats naar het Drentse Zuidwolde te rijden, van zijn geboorteplaats naar de hare.
Ze doen dat ongetraind, om geld op te halen voor het goede doel: stichting Metakids, dat zich inzet voor onderzoek naar vroege diagnose en behandeling van stofwisselingsziektes.
Hun zoon Liam is met zo’n ongeneeslijke stofwisselings- of metabole ziekte geboren, aldus de ouders. In Nederland zijn metabole ziektes een van de belangrijkste doodsoorzaken onder kinderen. Kinderen worden met een meervoudige beperking geboren en worden niet oud. Een kwart van de kinderen met deze ziekte overlijdt binnen drie jaar, de anderen worden veelal niet ouder dan 30.
Een cadeau
,,Er ontbreekt vaak een eiwit, waardoor de chemische fabriek van het lichaam niet goed werkt en steeds meer schade aan organen optreedt. Dat Liam binnenkort 2 jaar wordt, is een ontzettend groot cadeau.’’
28 augustus gaat het Nieuwegeinse stel de symbolische 140 kilometer afleggen. Vorig jaar bracht de actie meer dan 5000 euro op. Doneren kan via fietsenvoorliam.nl. Elke donateur ontvangt een certificaat en meer informatie over de ziekte.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oud-trainer en scout van FC Utrecht Cees Loffeld (77) overleden
Utrecht -
QUIZ
Goed opgelet afgelopen week? Doe dan de Utrechtse nieuwsquiz!
Hoe goed heb jij deze week het nieuws uit Utrecht gevolgd? Speel de quiz en test je kennis met 7 vragen.Utrecht -
Vanaf 2024 mogen sekswerkers in Utrecht legaal thuiswerken
Het Utrechtse stadsbestuur zoekt al tijden naar een manier om meer veilige werkplekken voor sekswerkers te creëren. Vanaf 2024 mogen zij legaal klanten ontvangen in de eigen woning. Daarnaast wil de gemeente een locatie openen waar maximaal vijftien sekswerkers een ruimte kunnen huren.Utrecht -
Europese vlag krijgt ondanks verdeelde meningen plek in vergaderzaal provincie Utrecht
De Europese vlag krijgt een plek in de vergaderzaal van Provinciale Staten van Utrecht. Volgens een ruime meerderheid van de partijen in de Staten symboliseert de vlag het belang van samenwerking binnen de Europese Unie.Utrecht -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
-
-
-
McDonalds opent ‘omkleedruimte’ in Hoog Catharijne tijdens Utrecht Pride: ‘Willen de community steunen’
Wil je nog niet verkleed naar de Pride komen, omdat je bang bent om onderweg aangesproken te worden? In Utrecht is daar een oplossing voor. Het McDonalds-filiaal in het centrum komt namelijk met een kleedruimte in Hoog Catharijne, ook wel de McDressing Room genoemd, waarin bezoekers zich in alle rust kunnen omtoveren voor de Pride.Utrecht -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.