Speciale QR-tegel in Zuilen al na paar dagen gestolen: ‘Bizar’
Hij lag pas sinds maandag op de Muyskenweg in de wijk Zuilen, maar nu al is de stoeptegel met een speciale QR-code gestolen. De tegel is een initiatief van Het Museum van Zuilen en geeft informatie over de wijk. ,,Bizar dat iemand dit doet”, aldus museumdirecteur Wim van Scharenburg.
Delen per e-mail
In de Utrechtse wijk Zuilen zijn een aantal bijzondere stoeptegels neergelegd. Wie de QR-code op de tegels scant, krijgt de geschiedenis van de straat te zien. Het project zit nog in de pilotfase, er liggen momenteel 21 stoeptegels in elf straten, maar als alles volgens plan verloopt komen er honderden van dit soort tegels in de straten van Zuilen te liggen.
„Zo ligt de geschiedenis letterlijk op straat en komt het Museum van Zuilen naar jou toe in plaats van andersom”, vertelt Van Scharenburg enthousiast. Aan de hand van krantenknipsels, verhalen en advertenties maakte het Museum van Zuilen van iedere straat in de wijk een boekje. Die informatie komt nu letterlijk op straat te liggen, zodat iedere voorbijganger er iets aan heeft.
Van Scharenburg kan dan ook niet begrijpen waarom iemand de stoeptegels zou stelen. „Het leuke van de tegels is juist dat iedereen die er langs loopt heel gemakkelijk kan leren over de geschiedenis van de straat. Je hebt er niets aan om zo’n tegel te stelen, behalve dat je de hele dag hetzelfde stukje geschiedenis kunt lezen.”
Gesjouw
De gestolen stoeptegel lag sinds maandag op de Muyskenweg. Donderdag was de tegel verdwenen. Volgens Van Scharenburg een bewuste actie: „Je hebt er zelfs gereedschap voor nodig om de tegel te stelen, want die krijg je er echt niet zomaar uit. En het is bovendien ook nog een hoop gesjouw om hem mee te nemen.”
Als de tegel niet wordt teruggebracht, komt er een nieuwe te liggen. „We laten ons niet kisten. Er is veel interesse in het project en zo lang mensen enthousiast zijn gaan we door met de pilot, die we hopelijk snel kunnen uitbreiden met meer QR-tegels.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Doorrijder in Mercedes gezocht na ongeluk in Veenendaal waarbij brommerrijder gewond raakte
Een auto en een brommer zijn donderdag aan het eind van de ochtend op elkaar gebotst in Veenendaal. De brommerrijder raakte hierbij gewond, de bestuurder van de auto ging ervandoor zonder zijn identiteitsgegevens achter te laten. -
Traumaheli opgeroepen na bedrijfsongeval in Maarsbergen
Meerdere hulpdiensten zijn opgeroepen voor een bedrijfsongeval aan het Haarbos in Maarsbergen. Daarbij is een persoon gewond geraakt. -
PREMIUM
Opinie Bewoners Weerdsingel: ‘Fietssnelweg maakt van onze straat een gevaarlijke racebaan’
Bewoners aan de Weerdsingel Oostzijde in Utrecht komen in opstand tegen het plan om rood asfalt aan te leggen voor fietsers. Een fietssnelweg zorgt voor gevaarlijke situaties, stelt bewoner Frank Ooms. -
Kickbokswereld leeft mee met zwaargewonde Robin van Roosmalen na ongeluk waarbij zijn zus omkwam
In de kickbokswereld wordt geschokt gereageerd op het nieuws dat meervoudig kampioen Robin van Roosmalen ernstig gewond is geraakt bij het auto-ongeluk op de A2 bij Nieuwegein, waarbij zijn zus Melissa omkwam. Op sociale media steken honderden mensen Van Roosmalen en zijn familie een hart onder de riem. -
Nog geen uitspraak in strafzaak Utrechts jongensbordeel
De rechtbank in Utrecht doet donderdag geen uitspraak in de zaak tegen twee mannen die verdacht worden van onder meer het plegen van ontucht en het ronselen van (minderjarige) jongens en jonge mannen om ze aan te zetten tot prostitutie.
-
PREMIUM
REPORTAGE Op de ic van het Diakonessenhuis is de strijd tegen corona nog lang niet gestreden
De tweede coronagolf houdt huis in Utrecht. Waar de cijfers in de ziekenhuizen dalen, doen de zorgen dat niet; ook in deze regio is de Britse coronavariant opgedoken en wordt rekening gehouden met ‘code zwart’ in de ziekenhuizen. Een verslag vanuit de ic van het Diakonessenhuis, het oudste ziekenhuis van Nederland, waar de strijd nog lang niet gestreden is. ,,Toen het vaccin er vorige week was, heerste er sinds lange tijd euforie op de afdeling.’’ -
PREMIUM
Geëmotioneerde Biltse wethouder is speculaties bewoners zat: ‘Wij hebben geen dubbele agenda’
Een geëmotioneerde wethouder Dolf Smolenaers (D66) is de kritiek van boze Biltse bewoners zat. De insinuatie dat ambtenaren en de wethouder met een dubbele agenda hun gewenste bouwplan erdoor drukken in de wijk Weltevreden, raakt hem zeer. -
Hogeschool Utrecht genomineerd voor eerste Nederlandse Onderwijspremie
Het Open-ICT team van de Hogeschool Utrecht (HU) is genomineerd voor de eerste Nederlandse Onderwijspremie. Minister Van Engelshoven reikt deze premie op 1 maart 2021 uit.