Utrechtse triatlete Els Visser eist Nederlandse titel terug
Heeft een official van de Ironman triatlon in Maastricht vorig jaar de Utrechtse triatlete Els Visser (28) nu wel of niet de verkeerde kant opgestuurd? Dat was de centrale vraag in het kort geding waarin de Hellas-atlete vanochtend eiste dat haar diskwalificatie ongedaan gemaakt wordt en ze haar Nederlandse titel terugkrijgt.
Delen per e-mail
Zelf is ze daar absoluut zeker van. Advocaten van de organisatie spreken van 'haar perceptie'. ,,Ja, ik heb een boei gemist op aanwijzing van de organisatie”, sprak Visser geëmotioneerd in de rechtszaal. „Had ik dan niet moeten luisteren? Ik kan daar niet met zo iemand in gesprek gaan.”
Visser volgde haar voorgangster die aan het eind van de 3,8 kilometer in de Maas ook enkele tientallen meters van het parcours afsneed. Uiteindelijk won Visser verrassend, maar overtuigend van de Nederlandse en internationale triatlontop. Na 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en een complete marathon kwam ze met bijna vier minuten voorsprong over de finish. Daarna volgde de huldiging en kon Visser zich behalve winnaar van de Nederlandse Ironman ook Nederlands kampioen noemen.
Tot twee weken later duidelijk werd dat enkele concurrentes alsnog bezwaar hadden gemaakt tegen de gemiste boei en dat met videobeelden ondersteunden. De Nederlandse Triathlon Bond (NTB) die de wedstrijd niet zelf organiseerde, schoof de kwestie door naar de Internationale koepel die de zaak op haar beurt doorschoof naar de Ironman organisatie in Florida. Daar volgde een maand later diskwalificatie. Visser kreeg het bericht over dat besluit zonder dat haar maar iets was gevraagd. Als gevolg daarvan raakte ze ook haar Nederlandse titel kwijt aan Yvonne van Vlerken, de routinier onder de Nederlandse triatletes.
Eerherstel
Voor de Utrechtse rechter eiste Visser eerherstel door intrekking van de diskwalificatie, teruggave van haar Nederlandse titel en uitbetaling van het bijbehorende prijzengeld. Volgens haar advocaat Van Dijk is de gang van zaken bijzonder onverkwikkelijk omdat de scheidsrechter in Maastricht nu eenmaal de uitslag heeft vastgesteld. ,,Een doelpunt zal achteraf ook nooit worden teruggedraaid. Daar gaat alleen de scheidsrechter op het veld over.” Volgens de raadsman bedroeg het voordeel door het gemiste stukje parcours hooguit een minuut, zodat de winst zelfs met een tijdstraf nog bij Visser zou blijven. Concurrenten hadden echter bij de bond aangegeven dat het voordeel van Visser groter was dan het tijdsvoordeel allen. Er zou ook sprake zijn geweest van een psychologisch effect.
Complicatie bij de kwestie is dat de Nederlandse kortgedingrechter wel zeggenschap heeft over de Nederlandse bond, maar niet over de Ironman-organisatie in de VS, betoogde althans advocaat Huizinga van Ironman.
Kort gedingrechter Charbon poogde aan het eind van de zitting partijen nog tot een vergelijk te bewegen, maar dat zat er niet in. De suggestie van een schadevergoeding voor Visser wees zij resoluut van de hand. ,,Geld is bijzaak, het gaat me om de titel.” De kortgedingrechter doet daarom uitspraak, op 29 mei.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Bewoners Rachmaninoffplantsoen wanhopig door vandalisme en parkeerproblemen: ‘Wekelijks autoruiten ingeslagen’
Bewoners van het Rachmaninoffplantsoen in de wijk Welgelegen zijn de wanhoop nabij nu, naast de parkeerproblemen, er steeds meer overlast is door hangjongeren. „De overlast loopt uit de klauwen.″ -
PREMIUM
Bij langere lockdown willen Bilthovense winkeliers deuren tóch openen: ‘Water staat niet tot aan de lippen, maar eroverheen’
Als de lockdown in februari langer aanhoudt, is het niet ondenkbaar dat ondernemers in Bilthoven hun winkels toch openen. ,,Het water staat niet tot aan de lippen, maar bij sommigen al eroverheen”, zegt Marc Doek, voorzitter van de ondernemers Bilthoven-Centrum. -
Veelbesproken Vianense Poort in Culemborg voorlopig dicht voor auto’s
Culemborgers hebben weer stof om over te praten nu de gemeenteraad akkoord is gegaan met de proefafsluiting voor gemotoriseerd verkeer van de Vianense Poort. Dit smalle tunneltje onder het spoor is al jaren een bron van ergernis bij verkeersdeelnemers. -
Vrachtwagen rijdt tegen gevel van woning aan in Hei- en Boeicop
Een vrachtwagen is dinsdagochtend tegen een huis aan gereden in Hei- en Boeicop. De bestuurder van de vrachtwagen nam een bocht te krap, waardoor het voertuig over de rand van een muurtje reed en vervolgens naar beneden zakte. -
Autobrand in Culemborg slaat over naar twee woningen
Een autobrand aan de Wilhelmina Druckerweg in Culemborg is afgelopen nacht overgeslagen naar twee woningen. Brandweerlieden van de korpsen Culemborg en Beusichem rukten uit om de vlammen te bestrijden.
-
Sanne (22) uit Zeist is Miss Intercontinental van de provincie Utrecht
De 22-jarige Sanne Schmeink uit Zeist heeft de titel Miss Intercontinental of Utrecht gewonnen. Aankomende zomer mag ze hierdoor de provincie Utrecht vertegenwoordigen tijdens de Miss Intercontinental of the Netherlands-verkiezing. -
PREMIUM
Deze man plunderde de rekening van een 97-jarige, maar de bloedprikbende? ‘Daar zit ik echt niet bij’
De 24-jarige Simone N., verdachte in de beruchte bloedprikbendezaak, heeft dinsdag voor de rechter bekend dat hij op de foto staat terwijl hij geld pint van een slachtoffer. ,,Máár,” zegt hij: ,,Ik heb daar helemaal niks mee te maken.” -
PREMIUM
column Als het even zwaar wordt thuis: houd moed!
Als er één ding is waar de huidige Corona-crisis mij aan zou moeten herinneren, is dat niks zeker is in het leven. Je kunt van alles plannen en bedenken, maar er hoeft maar íets te gebeuren en alles loopt toch weer anders. Eigenlijk is er maar één zekerheid in het leven en dat is de onzekerheid. Je daar aan over kunnen geven, maakt alles zoveel lichter.