UFC’er Rozenstruik de underdog: ‘Zo gaan mijn vrienden geld verdienen’
Binnen afzienbare tijd hoopt de Surinaamse kooivechter Jairzinho ‘Bigi Boy’ Rozenstruik (32) een gooi te doen naar de UFC-wereldtitel in het zwaargewicht. In de nacht van zaterdag op zondag wacht een main event tegen de 30-jarige Fransman Ciryl Gane.
Delen per e-mail
Door Tim Reedijk
Rozenstruik vecht onder de Surinaamse vlag, maar werd ooit ontdekt door Michael Babb van de Amsterdamse Vos Gym. En inmiddels is hij een gerenommeerd zwaargewicht in de grootste vechtsportorganisatie van de wereld (UFC). Zaterdagnacht staat hij in het middelpunt van de aandacht, als zijn gevecht tegen Ciryl Gane het belangrijkste gevecht van de avond is.
Zijn virtuele persconferentie kon haast niet Amerikaanser. Tussen alle sportgerelateerde vragen door vertelde Rozenstruik dat hij in Florida, waar hij sinds kort woont, toch wel heel erg de bruine bonen met kip uit Suriname mist. Een journalist beloofde een adresje in Miami door te sturen. ‘Bigi Boy’ gooide zijn armen de lucht in toen het spervuur aan vragen ten einde was. Zo snel kan het gaan met een UFC-vechter die in 2019 pas debuteerde in die organisatie.
Als ik zaterdag win, kom ik terug op plek drie. Daarna wil ik snel opnieuw de ring in, in juni of zo. En daarna wil ik gaan voor een title shot.
,,Ik ben een vechter die altijd hard heeft gewerkt en nu ben ik op de plek dat dat wordt gezien en beloond”, aldus Rozenstruik. ,,Dat voelt natuurlijk goed. Maar naar de top gaan is pas het begin. Kampioen worden en blijven is het doel.”
Zwaargewichtranglijst
Rozenstruik moet op de zwaargewichtranglijst van de UFC alleen titelhouder Stipe Miocic, Francis Ngannou, Derrick Lewis en Curtis Blaydes voor zich dulden. Na een furieus begin in de UFC met vier overwinningen verloor Rozenstruik in mei 2020 van Ngannou, die maar twintig tellen nodig had om het lot van de Surinamer te bezegelen. ‘Bigi Boy’, befaamd om zijn harde en snelle knock-outs, herpakte zich in augustus van vorig jaar met een knock-out op Junior Dos Santos.
,,Als ik zaterdag win, kom ik terug op plek drie”, legt Rozenstruik uit. ,,Daarna wil ik snel opnieuw de ring in, in juni of zo. En daarna wil ik gaan voor een title shot.”
Maar eerst wacht Gane, die een spectaculaire opmars binnen de UFC heeft met zeven gewonnen gevechten en nog geen nederlaag. Iemand die, net als Rozenstruik, een verleden als kickbokser heeft. ,,Ik ben voorbereid. Ik moet hem gaan drukken en kijken wanneer hij een fout maakt. Elke fout die wordt gemaakt, wordt afgestraft. Ik zie zijn potentie, maar dat gaat er niet uitkomen tegen mij. Dit is mijn tijd om te shinen.”
Bij de wedkantoren is Gane overigens torenhoog favoriet. ,,Dat hindert me niet, is juist goed”, zegt Rozenstruik. ,,Zo gaan mijn vrienden allemaal geld verdienen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
MMA-legende Alistair Overeem (40) aan de kant geschoven door de UFC
Alistair Overeem is door de Amerikaanse vechtsport organisatie UFC de wacht aangezegd. De Nederlander had de hoop op een laatste kans voor een titel. Echter na zijn recentelijke verlies tegen de Rus Alexander Volkov ziet de UFC geen heil meer in een samenwerking. -
De Randamie houdt Nederlandse eer hoog: ‘Last one standing’
Germaine de Randamie is de laatst overgebleven Nederlandse MMA-vechter bij de UFC. De Amerikaanse vechtsportorganisatie zetten gisteren Alistair Overeem op straat. Recent ging Stefan Struve (33) met pensioen wegens gezondheidsproblemen. Nu is de eer aan De Randamie om Nederland in de kijker te houden. -
Nieuwe Nederlandse MMA-organisatie met evenement in mei officieel van start
Levels Fight League (LFL), een in Amsterdam gevestigde MMA-organisatie, heeft vandaag zijn eerste gevecht aangekondigd. Op 30 mei zal de populaire Nederlandse vechter Joey Berkenbosch in de headliner tegenover de Canadees Julien Leblanc staan, om zo het eerste evenement af te trappen. -
Opmerkelijke uitspraak bokskampioen Fury: ‘Ik drink 8, 10 tot 12 bier per dag’
Bokskampioen Tyson Fury zegt dat hij gestopt is met trainen. Naar eigen zeggen eet hij niet meer en om toch calorieën binnen te krijgen, heeft Fury iets bedacht. ,,Ik ben met vakantie. Ik drink nu acht, tien tot twaalf bier per dag", stelt hij in een interview. -
Conor McGregor is het wachten beu: ‘Boek dat gevecht!’
Conor McGregor, voormalig UFC lichtgewicht en vedergewicht kampioen heeft een gewaagde verklaring afgelegd op sociale media. De Ier wil een titelgevecht nu aartsrivaal en voormalig lichtgewicht kampioen Khabib Nurmagomedov definitief met pensioen is gegaan.
-
Bokspromotor waarschuwt bierdrinkende Fury voor gevecht van 200 miljoen: ‘Hij moet er klaar voor zijn’
Tyson Fury en Anthony Joshua stappen over een paar maanden dan toch echt de ring in voor de langverwachte ‘Battle of Britain’. Volgens Eddie Hearn, manager en bokspromotor, volgt de aankondiging ‘binnen enkele dagen.’ Over de exacte datum en locatie moet dan volgende maand een knoop worden doorgehakt. -
Legendarische Muaythai-vechter kondigt pensioen aan na 300 gevechten
Yodsanklai Fairtex, de Muaythai-legende uit Thailand, stopt ermee. Hij vindt het genoeg geweest na 300 gevechten. Yodsanklai vocht tegen de grote namen uit de vechtsport, waaronder de Nederlandse topkickbokser Andy Souwer. -
Video
MMA-vechter buiten westen na gericht ‘knietje van de dood’ van N’Doye
Met een gerichte knie wist Jean N’Doye afgelopen weekend zijn tegenstander Corrin Eaton naar het canvas te krijgen. De knock-out tijdens het Cage Warriors event in de York Hall, London (Engeland) ging viraal op social media.