Schaken kan in Veenendaal nu ook in de buitenlucht
Het heet urban chess en het betekent schaken in de openlucht. Veenendaal is twee schaaktafels rijker om de burger ook mentaal in beweging te krijgen. Wel zelf je schaakstukken meenemen is het advies.
Jaap Rademaker
Het idee van die schaaktafels is afkomstig van Jesus Medina Molina. Hij is oprichter van Urban Chess, de organisatie die schaaktafels laat plaatsen in gemeenten, op schoolpleinen en in parken, waar iedereen ze vervolgens kan gebruiken. Ze staan al in meerdere steden, waaronder in Nijmegen en Utrecht.
Deze vorm van schaken buiten helpt om mensen ook mentaal fit te houden en dat is zeker in de coronatijd belangrijk geweest
Ate Brouwer, Sportservice Veenendaal
Ate Brouwer heeft namens Sportservice Veenendaal de twee tafels op de kop getikt die nu voor de deur van de Cultuurfabriek staan. ,,In Leeuwarden gevonden”, vertelt hij. ,,Het zijn goede en stevige exemplaren, die zijn behoorlijk bestand tegen vandalisme. Deze vorm van schaken buiten helpt om mensen ook mentaal fit te houden en dat is zeker in de coronatijd belangrijk geweest. De schaaktafels zorgen er ook voor dat mensen elkaar ontmoeten.”
Urban Chess toernooi
Corona heeft er wel voor gezorgd dat het allemaal wat langer duurde voordat de twee tafels ook daadwerkelijk in Veenendaal belandden, maar Ate ziet nu genoeg mogelijkheden. ,,Sowieso willen we deze zomer veel sportevenementen in de stad houden, en een urban chess toernooi past daar mooi bij.”
Lars Boere van de Veenendaalse schaakvereniging was één van de eersten om de openlucht schaaktafels uit te proberen en om sportwethouder Martijn Beek schaakmat te zetten. ,,Dit biedt mogelijkheden om weer eens wat anders te doen als schaakvereniging.”
Ook Johan van den Brink is blij met de nieuwe tafels. Hij geeft op basisscholen schaakles aan kinderen en was een van de mensen, naast raadslid Jaap Pottjewijd, die zich inspanden om de tafels naar Veenendaal te krijgen. Van den Brink: ,,Ik geef alleen in Veenendaal al les aan zo’n 150 kinderen, met dit urban chess kunnen we de sport nog beter promoten.”
Wie overigens zelf geen schaakstukken heeft: die zijn gratis te leen in de Cultuurfabriek bij de klantenbalie.
Helaas kunnen wij deze social post, liveblog of anders niet tonen omdat het één of meerdere social media-elementen bevat. Aanvaard de social media-cookies om deze inhoud alsnog te tonen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.