PSV
PSV
![]() |
3
|
EINDE
|
1
|
Vitesse
VIT
![]() |
||||||
|
|
Vitesse laat kans op stunt bij PSV liggen: Malen en Götze redden Roger Schmidt
EINDHOVEN - Vitesse heeft de kans op een stunt in Eindhoven laten liggen. De Arnhemse club verzuimde de vreemde keuzes van PSV-coach Roger Schmidt in de kraker van de eredivisie af te straffen. Na rust maakte de Brabantse club het verschil via de invallers Donyell Malen en Mario Götze: 3-1.
Delen per e-mail
Schmidt zorgde voor de topper voor de nodige consternatie. De Duitser hield Malen, Philipp Max, Jordan Teze en Götze op de bank. Mo Ihattaren was ziek, zo meldde de Eindhovense club. Middenvelder Pablo Rosario werd zo de libero in de Brabantse formatie.
Broja
Landgenoot Letsch kwam met logische keuzes voor de basis. Hij gaf wel de voorkeur aan Armando Broja, ook al kampte de huurling van Chelsea de voorbije weken met een vormcrisis. Toch zat Oussama Darfalou op de bank.
In Eindhoven ontstond vervolgens een knotsgek duel. Met kansen over en weer, vreemde capriolen aan beide kanten, heel veel afspeelfouten en spraakmakende arbitrage, inclusief de VAR.
Broja vertolkte daarin aanvankelijk de hoofdrol. De spits zette Vitesse al meteen op een 1-0 voorsprong.
PSV kreeg daarna weliswaar kansen, maar Broja hald na een half uur voor de tweede treffer Arnhemse treffer moeten zorgen. Hij ontfutselde de bal bij de zwakke Rosario en omspeelde doelman Yvon Mvogo. Maar daarna schoot hij voor een leeg doel op de paal. De international van Albanië had minder zelfzuchtig moeten zijn en Loïs Opende het vrije schootsveld moeten gunnen.
Strafschopsituatie
Broja stond vlak voor rust nog eens in de schijnwerpers. Hij werd bij de vrije doorgang door Erick Gutierrez naar beneden getrokken. Na minutenlange bestudering van de videoscheidsrechter werd er geen strafschop aan Vitesse toegekend.
Dat riep al met al veel vragen op, aangezien het centimeterwerk betrof. Maar Gutierrez kreeg van arbiter Björn Kuipers ook slechts geel voor het neerhalen van een doorgebroken speler. Daar blunderde de scheidsrechter opzichtig.
Waar Vitesse kansen liet liggen, kwam PSV na rust met elf man terug. Schmidt bracht dan toch Malen en Götze. Vitesse kwam er vervolgens niet meer aan te pas. Malen zorgde na 66 minuten ook voor de gelijkmaker: 1-1.
Vitesse was nu rijp voor de sloop. Maar PSV had veel kansen nodig. Daarbij keepte Remko Pasveer aan Arnhemse zijde uitstekend. Toch capituleerde de keeper nog tweemaal. Beide keren was Götze de beul.
PSV - Vitesse 3-1 (0-1)
4. 0-1 Broja, 66. 1-1 Malen, 86. 2-1 Götze, 88. 3-1 Götze.
Gele kaart: Gutierrez, Sangaré (PSV)
PSV: Mvogo; Dumfries, Baumgartl, Rosario, Viergever (89. Teze), Mauro (64. Thomas); Sangaré, Gutierrez (46. Malen), Fein (46. Max); Zahavi, Vertessen (65. Götze).
Vitesse: Pasveer; Doekhi, Bazoer, Rasmussen; Dasa, Tronstad, Tannane (75. Darfalou), Bero, Wittek; Broja (85. Huisman), Openda (63. Touré).
Volg het verloop van de wedstrijd via ons liveblog:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
‘Europese voorbereiding’ Vitesse: alles staat in teken bekerclash met VVV
ARNHEM - Vitesse kiest voor een ‘Europese voorbereiding’ op de halve finale van de KNVB-beker. De Arnhemse club heeft de laatste training voor de clash met VVV-Venlo in GelreDome afgewerkt. De selectie gaat dinsdag ook een hotel in, om tot in detail op de kraker voorbereid te zijn. -
Goal Alert: Ontvang direct een video als er is gescoord!
Niet in het stadion, geen betaalde voetbalzender of gewoon die belangrijke goal terug kijken van je favoriete club(s) uit de Ere- of eerste Divisie? Dankzij Goal Alert bekijk je die goal gratis en direct op je mobiel, waar je ook bent. -
Na 26 maanden weer een technisch directeur: Ted van Leeuwen moet NEC naar de eredivisie leiden
NIJMEGEN - Ted van Leeuwen moet NEC naar de eredivisie leiden. De 68-jarige Apeldoorner is bij de Nijmeegse eerstedivisieclub per direct de nieuwe technische directeur. -
PREMIUM2
Bekerfinale Vitesse: De bekoringen van de ‘Dennenappel’
ARNHEM - Vitesse is door het dolle heen. De Arnhemse club gaat naar De Kuip. De effecten van de bekerfinale zijn enorm. Die dringen door tot op de transfermarkt in de zomer. -
Vitesse legt nieuw veld in GelreDome
ARNHEM - Vitesse legt per direct een nieuw veld in stadion GelreDome. De Arnhemse club vervangt de grasmat, omdat die in slechte staat verkeert. De eredivisionist staat voor belangrijke maanden in de competitie en in de KNVB-beker. Daar wacht in de halve finale het thuisduel met VVV-Venlo.
-
PREMIUMVideo8
Burgemeester Marcouch en aanhang Vitesse op ramkoers na sfeeractie bij halve finale
ARNHEM - Het politie-optreden tegen een groep Vitesse-supporters die de spelers bij GelreDome wilde aanmoedigen in de aanloop naar de halve finale in het bekertoernooi heeft kwaad bloed gezet. De aanhang van de club is woedend op Arnhems burgemeester Ahmed Marcouch. ,,Dit zit ons heel hoog.” -
Reserves van Vitesse winnen in geheim oefenduel van B-ploeg De Graafschap: 3-4
DOETINCHEM - De reserves van eredivisionist Vitesse hebben maandagmiddag in een geheime oefenwedstrijd gewonnen van De Graafschap. De Arnhemse club boog tegen een B-ploeg van de Doetinchemse eerstedivisionist een 3-0 achterstand om: 3-4. -
Arnhemmer Ferry Reurink genomineerd voor prijs met boek ‘Vitesse Europa in’
ARNHEM - De Arnhemse schrijver Ferry Reurink is door het voetbaltijdschrift Staantribune genomineerd voor de prijs ‘Voetbalboek van het Jaar 2020’ voor zijn boek ‘Vitesse Europa in’.