Jack Bogers krijgt verguld Wagenings erezilver bij afscheid van Pantarijn
WAGENINGEN - Jack Bogers is vrijdagmiddag tijdens zijn laatste werkdag als leraar op scholengemeenschap Pantarijn in Wageningen verrast met een onderscheiding. Uit handen van burgemeester kreeg hij op het stadhuis het verguld Wagenings erezilver.
Van Rumund noemde Bogers een monument in Wageningen. ,,Een bruggenbouwer die keer op keer de verbindingen maakt tussen de verschillende bevolkingsgroepen.
Hij is als initiatiefnemer van vele projecten een inspiratiebron voor velen en levert al jarenlang een belangrijke bijdrage aan de Wageningse samenleving. Het vergulde Wagenings erezilver is daarom een passende en terechte onderscheiding’’, aldus de burgemeester.
Oost-Europa reizen
Bogers was tientallen jaren op Pantarijn werkzaam als docent Economie, Filosofie en Culturele Kunstzinnige Vorming. Hij was de initiator van vele conferenties, internationale projecten, uitwisselingen en reizen. Met name de Oost-Europese reizen, waarin de ontmoetingen met lokale scholieren/bewoners centraal stonden maakten veel indruk op de leerlingen.
Hij heeft zich ook ingezet voor een verblijfsvergunning voor Tri Pham, toen leerling van Pantarijn. Naast zijn vele activiteiten op Pantarijn was hij bestuurslid van Vluchtelingen Onder Dak, één van de initiatiefnemers van het Festival City of Cultures en medeoprichter van ‘Welkom in Wageningen’. Ook was organiseerde hij vele jazz-gerelateerde activiteiten.
Wageningse erezilver
Bogers was van 1982 tot 2002 actief in de Wageningse politiek. Eerst als raadslid voor GroenLinks en zijn voorlopers, daarna als wethouder. Hiervoor kreeg hij in 2002 al het Wagenings erezilver.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Politiehond 'CSI Sint Mart' snuffelt door brandresten in Arnhem, buurt zoekt steun: ‘Helpen elkaar allemaal’
Bewoners van Arnhemse wijk Sint Marten zoeken na de verwoestende brand in de De Wiltstraat van dinsdag steun bij elkaar. Er is inmiddels een kledinginzamelactie geweest en op een gezamenlijke maaltijd in buurthuis De Nieuwe Hommel kwamen zo’n zeventig mensen af. Tegelijkertijd is de verbijstering over het gebeuren nog altijd groot. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
Bouw houten huizen voor volwassenen met autisme van start, ondanks protest vanuit Arnhemse wijk
Tegen de zin van buurtbewoners verrijzen op dit moment twaalf speciale houtskeletwoningen in de Arnhemse wijk Schuytgraaf. De huizen aan de straten Lenteregen, Bliksemschicht en Ochtenddauw zijn bedoeld voor volwassenen met autisme die extra gevoelig zijn voor geluid. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
PREMIUM7
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.
-
PREMIUMmet video
Arnhems zwembad viert gloednieuwe entree met feestweek: ‘We hebben veel gevraagd van mensen’
Groot feest bij De Grote Koppel. Het zwembad in Arnhem-Zuid kent een gloednieuwe entree. Met onder andere een prijzenrad krijgen bezoekers al de hele week bedankjes voor hun geduld tijdens de verbouwing. Vrijdagavond konden zij na een officiële heropening discozwemmen. -
-
-
PREMIUMMet video6
Burgers leveren 180 pagina’s met ideeën over het klimaat in Gelderland, maar doen politici daar nu echt iets mee?
-
Ouwehands Dierenpark begint met bouw koalaverblijf waar ook de wallaby een plekje krijgt
Ouwehands Dierenpark begint deze maand met de bouw van een koalaverblijf. De koala’s krijgen een plek in het hart van de Rhenense dierentuin, tussen de gorilla’s, ijsberen en zeeleeuwen.