Vastgelopen tanker in Nederrijn bij Wageningen vlot getrokken
update | met videoWAGENINGEN - Het schip dat sinds vrijdagavond dwars over de Nederrijn bij Wageningen lag, is rond 16.00 uur weer vlot getrokken. Dat laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten. Het schip wordt naar de haven van Wageningen gesleept.
De tanker met 2.000 ton diesel aan boord lag sinds vrijdagavond dwars over de Nederrijn bij Wageningen, ter hoogte van watersportvereniging VADA. Meerdere pogingen om het gevaarte los te krijgen, mislukten zaterdagmorgen.
Rond 23.25 uur vrijdagavond kwam er bij de brandweer Wageningen een melding binnen dat er een schip in nood was op de Nederrijn. Het bleek om de tanker Chabeli van 110 meter lang te gaan, die 2.000 ton diesel aan boord heeft.
Achteruit de haven in
De schipper wilde, volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat, vrijdagavond achteruit de haven invaren. Schepen met gevaarlijke stoffen aan boord zijn dat verplicht.
,,Bij het invaren heeft de schipper een inschattingsfout gemaakt over de sterkte van de stroming. Hierdoor is het schip vast komen te liggen”, zegt de woordvoerder. Het schip lag met schroef en roer op de krib en met de punt aan de wal aan de overkant.
Mislukte pogingen
Medewerkers van Rijkswaterstaat kwamen in de nacht van vrijdag op zaterdag met een boot ter plaatse om het schip vlot te trekken, maar die poging mislukte. Een rederij uit Rotterdam nam de klus zaterdag bij daglicht over.
Omdat het schip niet los kwam, besloot Rijkswaterstaat de sluis bij Amerongen dicht te doen en de stuw bij Driel te ‘knijpen’. Om zo de waterstand te verhogen en de stroomsnelheid van het water te verlagen. ,,Zodat het schip alsnog kon worden vlot getrokken”, zegt de woordvoerder.
‘Absoluut geen gevaar’ voor omgeving
Het andere scheepvaartverkeer kon zijn weg zaterdag via omleidingsroutes vervolgen. ,,Een via het Amsterdam- Rijnkanaal en de Waal en een via het Pannerdensch Kanaal en de Waal.”
Met behulp van twee extra sleepboten en een derde boot die duwt, is het rond 16.00 uur gelukt het schip vlot te trekken. Volgens Rijkswaterstaat is er ‘absoluut geen gevaar voor de omgeving’ geweest. ,,Het is een dubbelwandig schip, dus de brandstof kon niet uitstromen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMvoetbal vallei
Lunteren slachtoffer van ‘oefenpotje’ De Merino’s, Musketiers maar grijpt naast nacompetitieticket, Bennekom sluit in stijl af
Wageningen -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
PREMIUM4
Van Ginkel geniet van eindklassering Vitesse. ‘Plek 10, boven NEC, is wel lachen’
De nummer 1 van Gelderland is toch een titel. Marco van Ginkel koestert de eindklassering van Vitesse na een ‘uiterst matig seizoen’. De Arnhemse club staat na 34 wedstrijden boven aartsrivaal NEC. ,,Toch wel lachen”, stelt de routinier.Arnhem
-
PREMIUM2
Zieke Anne-Marie hoopt op een wonder in omstreden gebedsdienst: ‘Ik probeer alles’
Arnhem -
-
-
PREMIUM
Opnieuw wateroverlast in Rhenen: ‘Het is wachten op volgende keer’
Weer een waterballet in de straat, voor de derde of vierde keer dit jaar. Henk Oude Luttighuis woont al ruim dertig jaar aan het Paardenveld in Rhenen. ,,Met veel plezier, maar die terugkerende trammelant met gesprongen waterleidingen is lastig.”Rhenen -
PREMIUM2
Wageningen vangt minderjarige vreemdelingen tijdelijk op in Wicc: ‘Zou elke gemeente moeten doen’
Wageningen gaat extra vluchtelingen opvangen. De stad met twee asielzoekerscentra en een asielboot vangt nu ook maximaal vijftig alleenstaande minderjarige vreemdelingen in hotel Wicc. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders besloten na een verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). De opvang duurt maximaal zes maanden.Wageningen