Simon Yates.
Volledig scherm
Simon Yates. © AFP

Alle uitslagen van het wielerjaar 2018

Januari

16 – 21 Tour Down Under (Australië), winnaar: Daryl Impey (Mitchelton-Scott)

21 – 28 Ronde van San Juan (Argentinië), winnaar: Gonzalo Najar (San Juan)

31 – 04 feb. Ronde van Valencia (Spanje), winnaar: Alejandro Valverde (Movistar)

Daryl Impey (in oranje) won al Tour Down Under
Volledig scherm
Daryl Impey (in oranje) won al Tour Down Under © EPA

Februari

06 – 10 Dubai Tour (Dubai), winnaar: Elia Viviani (Quick Step)

16 – 21 Ronde van Oman (Oman), winnaar: Alexei Loetsenko (Astana)

16 – 20 Ruta del Sol (Spanje), winnaar: Tim Wellens (Lotto-Soudal)

21 – 25 Abu Dhabi Tour (Verenigde Arabische Emiraten), winnaar: Alejandro Valverde (Movistar)

24 Omloop Het Nieuwsblad (België), winnaar: Michael Valgren (Astana)

25 Kuurne – Brussel – Kuurne (België), winnaar: Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo)

De kopgroep in Omloop Het Nieuwsblad 2017
Volledig scherm
De kopgroep in Omloop Het Nieuwsblad 2017 © BELGA

Maart

3 Strade Bianche (Italië), winnaar: Tiesj Benoot (Lotto-Soudal)

4 – 11 Parijs – Nice (Frankrijk), winnaar: Marc Soler (Movistar)

7 – 13 Tirreno – Adriatico (Italië), winnaar: Michal Kwiatkowski (Team Sky)

17 Milaan – San Remo (Italië), winnaar: Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida)

Volledig scherm
© AFP

19 – 25 Ronde van Catalonië (Spanje), winnaar: Alejandro Valverde (Movistar)

21 Driedaagse Brugge-De Panne (België), winnaar: Elia Viviani (Quick Step)

23 E3 Harelbeke (België), winnaar: Niki Terpstra (Quick Step)

25 Gent-Wevelgem (België), winnaar: Peter Sagan (Bora-hansgrohe)

28 Dwars door Vlaanderen (België), winnaar: Yves Lampaert  (Quick Step)

Strade Bianche
Volledig scherm
Strade Bianche © Cor Vos

April

1 Ronde van Vlaanderen (België), winnaar: Niki Terpstra (Quick Step)

4 Scheldeprijs (België), winnaar:  Fabio Jakobsen (Quick Step)

2 – 7 Ronde van het Baskenland (Spanje), winnaar: Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo)

8 Parijs - Roubaix (Frankrijk), winnaar: Peter Sagan (Bora-hansgrohe)

11 Brabantse Pijl (België), winnaar: Tim Wellens (Lotto-Soudal)

15 Amstel Gold Race (Nederland), winnaar: Michael Valgren (Astana)

18 Waalse Pijl (België), winnaar: Julian Alaphilippe (Quick Step)

22 Luik – Bastenaken – Luik (België), winnaar: Bob Jungels (Quick Step)

24 – 29 Ronde van Romandië (Zwitserland), winnaar: Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo)

Gilbert won in 2017 de Amstel Gold Race
Volledig scherm
Gilbert won in 2017 de Amstel Gold Race © Cor Vos

Mei

4 – 27 Giro d’Italia (Italië), winnaar: Chris Froome (Team Sky)

13 - 19 Tour of California (Verenigde Staten), winnaar: Egan Bernal (Team Sky)

23 – 27 Baloise Belgium Tour (België), winnaar: Jens Keukeleire (Lotto-Soudal)

Tom Dumoulin met de trofee als eindwinnaar van de Giro
Volledig scherm
Tom Dumoulin met de trofee als eindwinnaar van de Giro © AFP

Juni

3 – 10 Critérium du Dauphiné (Frankrijk), winnaar: Geraint Thomas (Team Sky)

9 – 17  Ronde van Zwitserland (Zwitserland), winnaar: Richie Porte (BMC)

27 - 1 jul. NK Wielrennen op Goeree – Overflakkee (Nederland), winnaar: Mathieu van der Poel (Corendon-Circus)

Het podium van het laatste NK. V.l.n.r.: Wippert, Sinkeldam, Groenewegen
Volledig scherm
Het podium van het laatste NK. V.l.n.r.: Wippert, Sinkeldam, Groenewegen © ANP

Juli

7 – 29 Tour de France (Frankrijk), winnaarGeraint Thomas

Tourwinnaar Geraint Thomas en nummer twee uit de Tour, Tom Dumoulin, voor aanvang van de 37ste Profronde van Surhuisterveen.
Volledig scherm
Tourwinnaar Geraint Thomas en nummer twee uit de Tour, Tom Dumoulin, voor aanvang van de 37ste Profronde van Surhuisterveen. © ANP

Augustus

4 Clásica San Sebastián (Spanje), winnaar: Julian Alaphilippe

13 - 19 Binckbank Tour (België/Nederland), winnaar: Matej Mohoric

19 Cyclassics Hamburg (Duitsland), winnaar: Elia Viviani

25 – 16 sep. La Vuelta (Spanje), winnaar: Simon Yates

Kelderman presteerde sterk in de laatste Vuelta
Volledig scherm
Kelderman presteerde sterk in de laatste Vuelta © photo: Cor Vos

September

2 – 9 Tour of Britain (Groot-Brittannië), winnaar: Julian Alaphilippe 

7 Grote Prijs van Quebec (Canada), winnaar: Michael Matthews

9 Grote Prijs van Montreal (Canada), winnaar: Michael Matthews

22 -30 WK Wielrennen in Innsbruck (Oostenrijk), winnaar: Alejandro Valverde

Het podium van het WK van vorig jaar, v.l.n.r.: Alexander Kristoff (zilver), wereldkampioen Peter Sagan, Michael Matthews (brons).
Volledig scherm
Het podium van het WK van vorig jaar, v.l.n.r.: Alexander Kristoff (zilver), wereldkampioen Peter Sagan, Michael Matthews (brons). © ANP

Oktober

7 Parijs – Tours (Frankrijk), winnaar: Søren Kragh Andersen

13 Ronde van Lombardije (Italië), winnaar: Thibaut Pinot

De Ronde van Lombardije, oftewel 'De koers van de vallende bladeren'
Volledig scherm
De Ronde van Lombardije, oftewel 'De koers van de vallende bladeren' © photo: Cor Vos

Overige sporten