Lorena Wiebes wint eerste vrouweneditie Scheldeprijs
De Nederlandse wielrenster Lorena Wiebes heeft woensdag de eerste vrouweneditie van de Scheldeprijs gewonnen. De renster van Team DSM bleef na 136 kilometer in een massasprint in het Belgische Schoten de Deense Emma Norsgaard en de Italiaanse Elisa Balsamo voor.
Delen per e-mail
Voor de 22-jarige Wiebes was het de eerste zege van het seizoen. Halverwege vorig jaar stapte ze over van Parkhotel Valkenburg naar Team Sunweb, de ploeg die dit jaar is overgegaan in Team DSM.
,,We wisten dat dit een goede koers was voor ons”, vertelde Wiebes. ,,Er stond wel wat wind, maar het was niet genoeg dat er verschillen ontstonden. De sprint verliep behoorlijk chaotisch, maar mijn ploeggenoten brachten me in de juiste positie. Het voelt echt goed om voor hen ook deze wedstrijd te winnen. We waren er dit jaar al een paar keer dichtbij.”
In de voorlaatste lokale omloop viel de Nederlandse Daniek Hengeveld aan. De pas 18-jarige renster van Krush Tunap bouwde haar voorsprong uit tot ruim 1 minuut, maar met name door toedoen van de Spaanse ploeg Movistar werd Hengeveld in de slotronde achterhaald. Ook een poging van de Italiaanse Letizia Borghesi om een massasprint te voorkomen had geen succes. Daarop toonde Wiebes haar sprintkwaliteiten voor haar eerste overwinning sinds haar ritzege in de driedaagse vrouwenkoers rond de Ronde van Spanje.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMInterview Ide Schelling
Aanstormende publiekslieveling op twee wielen: ‘Ik fiets niet om de allerbeste te worden’
Ide Schelling (23) houdt van skateboarden, bier drinken met vrienden en hij doet zijn trainingen het liefst op een fiets met een vast verzet. Deze weken maakt hij indruk in de heuvelklassiekers. -
Van der Breggen fit genoeg voor deelname aan Gold Race in slotseizoen
Anna van der Breggen komt morgen aan de start van de Amstel Gold Race. Haar ploeg SD Worx bevestigde vanmorgen de deelname van de wereldkampioene aan de Limburgse klassieker. -
Roglic focust zich na Luik op Tour en rijdt geen enkele koers meer
Primoz Roglic (31) verschijnt zondag aan de start van de Amstel Gold Race en volgende week pikt de Sloveen ook nog de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik mee. Daarna rijdt hij geen wedstrijden meer, tot de Ronde van Frankrijk. -
Domper voor Ellen van Dijk: streep door Amstel Gold Race vanwege corona
Ellen van Dijk komt in elk geval de komende week niet in actie. De wielrenster van Trek-Segafredo heeft positief getest op het coronavirus. Daardoor mist ze komend weekend de Amstel Gold Race. -
PREMIUM
Hoe zeker weten we dat Van Aert écht de Gold Race won? ‘Ook ik dacht voor tv dat Pidcock eerder was’
Na de Amstel Gold Race ging het nog lang over die ongekende millimetersprint tussen winnaar Wout van Aert en nummer 2 Tom Pidcock. De fotofinish bepaalde: Van Aert wint. Maar hoe zeker weten we dat de Jumbo-Belg de verdiende winnaar is? UCI-commissaris en Vlaming Jempi Jooren, gespecialiseerd in de fotofinish, legt uit.
-
Wheelies en kasseien: zo begint Mathieu van der Poel aan voorbereiding op Spelen
Mathieu van der Poel is na een week rust weer gaan trainen. Niet op de wegfiets, op zijn favoriete discipline: de mountainbike. ‘VDP’ trok vandaag met ploeggenoten Tim Merlier en Jonas Rickaert op pad om zich klaar te stomen voor de Olympische Spelen. Daar hoorde ook een fraaie wheelie van de Strade Bianche-winnaar bij. -
Podcast
Gilbert ontbreekt in Amstel Gold Race, Alaphilippe laat Brabantse Pijl schieten
Wielrenner Philippe Gilbert staat niet aan de start van de Amstel gold Race. De Belg van Lotto Soudal liet vandaag weten dat hij de competitie hervat in de Waalse Pijl op 21 april. Gilbert won de Amstel Gold Race vier keer, in 2010, 2011, 2014 en 2017. -
In Het Wiel
Podcast | ‘Trekken we de beslissing van de jury nou in twijfel?’
Wout van Aert won vanmiddag de 55ste editie van de Amstel Gold Race. Hij klopte Tom Pidcock op millimeters. Hidde van Warmerdam praat samen met Thijs Zonneveld na.