Van der Poel spreekt verwachting uit: de beste zal snel op kop zitten tijdens WK veldrijden
Mathieu van der Poel gaat vol vertrouwen naar Oostende, waar hij zondag zijn wereldtitel in het veldrijden hoopt te prolongeren. Op een zandparcours waarop de Nederlander zich wellicht thuis voelt. ,,Ik train ook veel in het zand, ook als er geen wedstrijd op die ondergrond aankomt. Ik vind het een leuke manier om te trainen”, vertelt hij in een filmpje dat zijn ploeg Alpecin-Fenix dinsdag verspreidde.
Delen per e-mail
De ondergrond in Oostende zal volgens van der Poel al snel een afscheiding teweeg brengen. ,,Het is in het zand moeilijk om samen te blijven. Er wordt sneller gehaperd. Het is makkelijker om het verschil te maken. Ik verwacht dat de sterkste renner snel voorop zal zitten.”
Dat dat Van der Poel dan wel zijn Belgische rivaal Wout van Aert zal zijn, ligt voor de hand. Acht keer troffen ze elkaar, beiden drievoudig wereldkampioen, dit seizoen: vijf keer won Van der Poel, drie keer Van Aert. Steeds bezetten ze de eerste twee plaatsen. “In Hulst reed ik wel een heel goede cross”, keek Van der Poel terug op zijn wereldbekeroptreden op het Zeeuwse parcours. “Dat was ook nog na een drukke periode, maar het verbaasde me eerlijk gezegd niet.”
Na het WK gaat zijn focus naar het wegseizoen, terwijl hij op de Olympische Spelen als mountainbiker wil uitkomen. Hoe hij de waarde van een nieuwe wereldtitel in het veld inschat ten opzichte van al die andere doelen, kon Van der Poel zo niet zeggen. “Ook al omdat ik nog nooit een rit in de Tour of een olympische titel heb gewonnen. De eerste keer dat je iets wint is altijd het mooist, denk ik. Maar dat wil niet zeggen dat een tweede, derde of vierde keer minder belangrijk is.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast | Aftellen naar de Omloop
Elke woensdag is het tijd voor de wekelijkse In Het Wiel podcast waarin Thijs en Hidde de wielerweek bespreken en in deze aflevering tellen ze af naar Omloop Het Nieuwsblad. -
Van Emden start niet meer in Emiraten vanwege ‘fysieke problemen’
Jos van Emden start vandaag niet meer in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. Zijn ploeg Jumbo-Visma laat weten dat er sprake is van fysieke problemen, zonder daarbij in details te treden. -
Geen KBK en Omloop
Sagan stelt seizoensstart uit na coronabesmetting
Peter Sagan mist eind deze maand de eerste Belgische wedstrijden van het nieuwe wielerseizoen. De 31-jarige Slowaak heeft zich afgemeld voor de Omloop Het Nieuwsblad en Kuurne-Brussel-Kuurne. De oud-wereldkampioen heeft een trainingsachterstand opgelopen. Hij testte onlangs positief op corona. -
Van der Breggen neemt telkens afscheid tot de Spelen: ‘Ik zal me steeds realiseren dat het de laatste keer is’
Anna van der Breggen (30) start zaterdag in de Omloop Het Nieuwsblad in de wetenschap dat het de laatste keer is dat ze de Belgische openingskoers rijdt. ,,Ik zal zeker niet continu eraan denken, maar misschien is het ook wel een extra motivatie”, zei de wereldkampioene dinsdag bij de teampresentatie van SD Worx, de opvolger van het succesvolle Boels-Dolmans. Haar hoofddoel: de Olympische Spelen van Tokio. -
Ronde van de Provence
Etappe naar Mont Ventoux gaat door ondanks sneeuwval
De derde etappe in de Ronde van de Provence, de koninginnenrit op de flanken van de Mont Ventoux met aankomst bij skistation Chalet Reynard, gaat door. Er was even de vrees dat er te veel sneeuw zou liggen op de weg, maar bij een inspectie zaterdagochtend is beslist dat de koers kan doorgaan.
-
Belgische wielrencoach geschorst na seksuele intimidatie: ‘Hij vroeg me om hem te kussen’
De tuchtcommissie van de internationale wielerfederatie UCI heeft de Belgische coach Patrick Van Gansen voor bijna drie jaar geschorst vanwege seksuele intimidatie. Van Gansen werd in 2019 door meerdere wielrensters van zijn continentale ploeg Health Mate beschuldigd van psychologisch misbruik en seksuele intimidatie. De UCI heeft hem met terugwerkende kracht geschorst van 16 april 2020 tot 31 december 2022. -
Tour de la Provence
Colombiaan Sosa slaat dubbelslag op Mont Ventoux, Poels vierde
De Colombiaan Iván Ramiro Sosa heeft de derde etappe van de Ronde van de Provence gewonnen. Het was een rit met aankomst in Chalet Reynard, enkele kilometers onder de top van de Mont Ventoux. -
PREMIUM
Voor pechvogel Teunissen is het al een overwinning als hij dit jaar aan de start verschijnt bij Parijs-Roubaix
Na zijn gele Tour de France-droom was 2020 een ‘rotjaar’ voor Mike Teunissen. Het maakte zijn verlangen naar aankomend voorjaar alleen maar groter. Na een crash op het trainingskamp op Tenerife staat hij opnieuw aan de kant.