Zoon van wielerlegende Erik Dekker klaar voor ontdekkingsreis: ‘Best gek om met Gesink aan tafel zitten’
Zijn eerste koers als wielerprof is er meteen een van het hoogste niveau. David Dekker treft vanaf vandaag in de UAE Tour, de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, een veld vol topsprinters.
Delen per e-mail
,,Ik geloof dat alleen Arnaud Démare er niet bij is”, ontdekte de net 23 jaar geworden aanwinst van Jumbo-Visma bij het bestuderen van de voorlopige deelnemerslijst. Donderdag stapt hij in het vliegtuig, opgewekt en nieuwsgierig. “De Ronde van Valencia ging niet door, daar baalde ik enorm van. Nu gaat het echt gebeuren, ik zie het als een ontdekkingsreis.”
Hij woont normaal bij moeder Petra in het Belgische Meerle. Maar vanwege de drukte daar rond een verhuizing is David Dekker even uitgeweken naar Hedel waar vader en voormalig toprenner Erik Dekker woont. Veel van diens successen beleefde hij, geboren in 1998, niet bewust. ,,In zijn laatste jaar als prof, 2006, begon ik met fietsen.”
Ik denk dat ik in vijf weken tijd vijf keer gevallen ben
Lang viel hij niet op. ,,In mijn laatste jaar als junior kwam ik er achter dat sprinten me goed afging. Het werd een wapen als ik met een groep vooruitreed. Pas in mijn laatste jaar bij de beloften ben ik me echt op massasprints gaan richten. Met dank ook aan Jan Boven, mijn trainer. Hij stimuleerde me. Voorlopig richt ik me op het sprinten, maar van de klassiekers gaat mijn hart pas echt sneller kloppen. Dat is voor later.”
Boven komt hij nu ook tegen als ploegleider bij Jumbo-Visma. Het team was na het vanwege corona korte wielervoorjaar van 2020 overtuigd van de kwaliteiten van Dekker, die als regerende nationaal beloftenkampioen twee van de drie koersen die hij reed won. ,,Waar het voor veel jongens van mijn leeftijd moeilijk werd om resultaten te overleggen, stond ik er goed op.”
Dekker tekende in juli zijn profcontract en kende vervolgens, nog voor opleidingsploeg SEG, een pover najaar. ,,Ik denk dat ik in vijf weken tijd vijf keer gevallen ben. Misschien wilde ik me iets te graag bewijzen.”
In januari ging hij voor het eerst op trainingskamp met zijn nieuwe ploeg. ,,Het was groots. Met ook de vrouwenploeg en de opleidingsploeg. Ik was bij eerdere ploegen gewend dat je binnen twee dagen iedereen kende.”
Het voelde soms best gek, aan tafel zitten met Robert Gesink. ,,Die ik al meer dan tien jaar op tv had zien fietsen.” Maar hij voelde zich snel geaccepteerd en kijkt nu met smart uit naar zijn debuut. ,,Ik ben vooral benieuwd. Hoe hard rijden ze? Hoe snel pas ik me aan? Ik ga er vooral naartoe om te leren, om ervaring op te doen en te kijken waar ik sta.”
Later, in mei, volgt de Giro d’Italia, een grote ronde in zijn debuutjaar. ,,Daar kijk ik misschien nog meer naar uit. Ik schrok toen ik hoorde dat ik daar zou rijden. Ik had er eerlijk gezegd de hele winter geen seconde bij stilgestaan.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEddy Lissens
De man die Alaphilippe van zijn fiets reed doet zijn verhaal: ‘Dat beeld krijg ik nooit meer uit mijn hoofd’
Hij werd de antiheld van de Ronde van Vlaanderen op 18 oktober 2020, die uiteindelijk werd gewonnen door Mathieu van der Poel. In volle finale reed favoriet Julian Alaphilippe tegen de motorfiets van Eddy Lissens (64) aan. Weg was de overwinning voor de Fransman en het was gedaan met zijn seizoen. ,,Ik ben er lang niet goed van geweest”, zegt Lissens, die zaterdag in de Omloop toch weer op de motor stapt. Lissens over de onfortuinlijke val, zijn andere job in koers en de vele steunberichten die hij kreeg. -
Jumbo-Visma houdt gestopte Dumoulin in gedachten voor Tour
Hoewel Tom Dumoulin voor onbepaalde tijd is gestopt met wielrennen, houdt de ploegleiding van Jumbo-Visma hem voorlopig wel in gedachten voor de komende Tour de France. Een woordvoerder van de Nederlandse ploeg bevestigt dat naar aanleiding van een bericht van WielerFlits. -
Van der Poel krijgt opvallende rol in Ronde van de Emiraten
Mathieu van der Poel is vrijwel iedere koers die hij rijdt de kopman van zijn ploeg, maar in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten schikt de alleskunner op de fiets zich in de rol van ‘meesterknecht’. ,,Ik ben hier als onderdeel van de sprinttrein voor Jasper Philipsen”, zei Van der Poel over zijn Belgische teamgenoot bij Alpecin-Fenix. -
PREMIUMPodcast
Mathieu ging een rondje trainen
Columnist Thijs Zonneveld raakt zoals zovelen niet uitgepraat over Mathieu van der Poel. ‘Vandaag schijnt VDP weer te gaan trainen, ergens diep in Wallonië. Zo’n beetje op de plek waar ook een koers wordt gereden, de GP Samyn.’ -
Van der Poel ook in Waalse koers Le Samyn
Mathieu van der Poel neemt dinsdag ook deel aan Le Samyn. Dat heeft zijn ploeg Alpecin-Fenix zondag bevestigd. Het is voor de Nederlandse kampioen zijn eerste deelname aan de Waalse eendagskoers.
-
Podcast | Aftellen naar de Omloop
Elke woensdag is het tijd voor de wekelijkse In Het Wiel podcast waarin Thijs en Hidde de wielerweek bespreken en in deze aflevering tellen ze af naar Omloop Het Nieuwsblad. -
Zelfs met gebroken stuur is Van der Poel goud waard: ploegmaat wint GP Le Samyn
De 52ste editie van GP Le Samyn is een prooi geworden voor Tim Merlier. Mathieu van der Poel reed in de finale noodgedwongen in dienst van de Belg omdat zijn stuur voor een deel was afgebroken. -
Podcast | 'Niet de renners maken de koers, Van der Poel maakt de koers’
Theo, Thijs en Hidde verbazen zich over de wonderlijke prestatie van Mathieu van der Poel in Kuurne-Brussel-Kuurne. Aan de hand van die prestatie bespreken ze het openingsweekend van het wielerseizoen.