Balsamo klopt Kool en Vos en pakt tweede ritzege in Giro Donne, Van Vleuten blijft in het roze
De Italiaanse Elisa Balsamo heeft de vierde etappe van de Giro Donne gewonnen, een rit over 126 kilometer van Carpi naar Reggio Emilia. De wereldkampioene van de ploeg Trek-Segafredo, hield in de massasprint twee Nederlandse rensters achter zich: Charlotte Kool werd tweede, Marianne Vos derde.
Balsamo had ook al de eerste etappe gewonnen. Annemiek van Vleuten blijft de leider in het algemeen klassement. De renster van Movistar heeft 25 seconden voorsprong op de Spaanse Mavi García.
Voor Kool, die bij DSM vaak in dienst rijdt van de in Italië afwezige Lorena Wiebes, was het al haar derde podiumplaats. Datzelfde gold voor Vos (Jumbo-Visma) die al wel een etappe won.
De massasprint was verwacht al probeerde een vijftal een vlucht op te zetten. Mede door het werk van de ploeg van Vos werd die poging verijdeld. De Italiaanse Giorgia Bariani was, op zo’n 4 kilometer voor de streep, de laatste renster die werd ingelopen.
Kort voor het ingaan van de laatste kilometer was er nog een valpartij waarbij tal van rensters tegen de grond gingen, onder hen de Italiaanse Elisa Longo Borghini, de Deense Emma Norsgaard en de Hongaarse Blanka Vas. Balsamo slaagde erin als eerste uit de laatste bocht te komen en hield haar Nederlandse concurrentes net achter zich.
,,Ik denk dat het een goede sprint van mij was tegen topsprinters als Vos, Consonni, Bastianelli en vooral Kool. Zij is een van de snelste rensters van dit peloton en iemand die weet wat erbij komt kijken in een massasprint. Al moet ze zich vaak wegcijferen voor Wiebes”, vertelde Balsamo na haar tweede dagsucces.
Woensdag volgt een rit van Sarnica naar Bergamo. Kort voor de finish is er een klim naar de Citta Alta, de oude stad van de Noord-Italiaanse plaats.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
UCI pakt Marianne Vos overwinning af door polsen op het stuur: ‘Jammer, maar het is een regel’
Heel even dacht Marianne Vos dat ze voor de vierde keer een WorldTour-koers in Zweden had gewonnen, maar enkele minuten nadat ze juichend over de streep was gereden werd ze door de UCI uit de uitslag gehaald. De reden? Ze reed met haar polsen losjes op het stuur. -
Wielerteams steken de draak met soap in Formule 1 rondom Oscar Piastri en Alpine
De soap rond de Australische coureur Oscar Piastri in de Formule 1 heeft in de wielerwereld tot de nodige grappen geleid. De wielerploegen DSM en Intermarché-Wanty-Gobert meldden woensdag via Twitter beide met wat kwinkslagen dat ze Piastri hadden vastgelegd. -
PREMIUM
Na Giro en de Tour ‘heeft’ Utrecht nu de Vuelta: dit is hoe de stad dat uiteindelijk voor elkaar kreeg
Met de komst van de Vuelta naar Utrecht heeft de stad weer een grote wielerronde binnengehaald. En dat dankzij ‘Vuelta-wethouder’ Klaas Verschuure. Hij kreeg na de Tour en Giro óók de grootste Spaanse wielerkoers naar Utrecht. ,,Het wordt een familiefeest.” -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar. -
Anne Terpstra doet goede zaken in wereldbeker en kan volgende maand geschiedenis schrijven
Anne Terpstra kan volgende maand geschiedenis schrijven. De 31-jarige mountainbikester eindigde in Mont-Saine-Anne als zevende in de voorlaatste manche van de wereldbeker en kan in Italië de eindzege pakken.
-
Marianne Vos heerst in Scandinavië: in leiderstrui naar tweede dagzege
Marianne Vos heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Scandinavië gewonnen. De Nederlandse van Jumbo-Visma was de snelste in de massasprint. Ze blijft leidster in het algemeen klassement, nadat ze gisteren al de openingsrit op haar naam had geschreven. -
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje.