Marianne Vos grijpt net naast ritwinst in Giro Donne
Marianne Vos heeft in de Giro Donne net naast de winst gegrepen in de tweede etappe. De 35-jarige Brabantse van Jumbo-Visma werd na een rit over 106,5 kilometer op Sardinië tussen Villasimius en Tortolì in de massasprint net geklopt door wereldkampioene Elisa Balsamo.
De Italiaanse nam ook de roze leiderstrui over van Kristen Faulkner, de Amerikaanse die donderdag de proloog had gewonnen. Balsamo eindigde toen als derde.
Vos ging de sprint aan en leek te gaan winnen, maar vlak voor de streep slaagde Balsamo er nog in om haar voorbij te komen. In het algemeen klassement heeft de 24-jarige wielrenster van Trek-Segafredo nu 4 seconden voorsprong op Faulkner. De Australische Georgia Baxer staat derde op 8 seconden. Vos neemt de vijfde plaats in, met 12 tellen achterstand. Annemiek van Vleuten (zevende), Lucinda Brand (achtste) en Nederlands kampioene Riejanne Markus (negende) staan ook in de top 10.
Zaterdag rijden de wielrensters nog een etappe op Sardinië. Daarna volgt de oversteek naar het vasteland, waar de Ronde van Italië voor vrouwen maandag verdergaat. De Giro duurt tot en met zondag 10 juli.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vroege vluchter Davide Ballerini mag in Ronde van Wallonië eindelijk weer juichen
De voorlaatste etappe in de Ronde van Wallonië is gewonnen door Davide Ballerini. De Italiaan van Quick-Step Alpha Vinyl was in een sprint met drie medevluchters uiteindelijk de sterkste. Robert Stannard blijft leider. -
Plak jij nog tekst met control-V? Dat kan slimmer
We kopiëren en plakken honderden keren per dag op onze computers, maar door het net even anders te doen kan het ons een stuk makkelijker af gaan. -
Mike Teunissen laat Jumbo-Visma na zes jaar achter zich
Mike Teunissen vervolgt zijn wielerloopbaan bij Intermarché-Wanty-Gobert. De 29-jarige Nederlander vertrekt na zes jaar bij Jumbo-Visma naar de Belgische ploeg, waar hij een contract voor twee seizoenen heeft getekend. -
PREMIUM
Column Thijs Zonneveld | Advies aan alle roeptoeters: je hóéft niet te kijken naar de Tour de France Femmes
Columnist Thijs Zonneveld stoort zich aan de roeptoeters op de bank tijdens de Tour de France Femmes. -
Koken & Eten
Pizzaoven kopen: 'Voor een etentje met vrienden is zo'n rvs-oventje helemaal prima'
Tijdens warme zomerdagen houden we er bijna allemaal van om lang buiten te blijven zitten. En als je dan ook nog pizza kunt eten, is het meteen extra gezellig. Op internet vind je veel verschillende pizzaovens voor buiten, maar welke moet je hebben?
-
Vandaag Clásica San Sebastian met Bauke Mollema en Tom Dumoulin: dit moet je weten
Slechts zes dagen na het einde van de Tour de France staat vandaag de Clásica San Sebastian op het programma. Met aan de start Bauke Mollema (winnaar in 2016), Tom Dumoulin en nog veel andere grote namen. Alles wat je moet weten over de 41ste editie van de Spaanse wielerklassieker vind je in dit artikel. -
Lissy en Pascal hebben niet één, maar twee banen: ‘Mensen verklaren me voor gek’
Voor het geld doen ze het niet. Dat kunnen ze makkelijk met één baan verdienen. Toch houden Pascal de Vos (37) en Lissy Cornelissen (23) er nóg een baan op na. Sommigen verklaren hen voor gek. Zelf zijn ze juist gelukkiger met twee banen. -
Guillaume Martin wint Ronde van de Ain, Astana zet Michele Gazzoli op straat na dopingstraf
De Fransman Guillaume Martin is eindwinnaar geworden van de Ronde van de Ain. De derde en laatste etappe, van Plateau d’Hauteville naar Lélex, werd donderdag gewonnen door de Spanjaard Antonio Pedrero. De renner van Movistar kwam alleen aan, maar had niet voldoende voorsprong om de koppositie van Martin nog te bedreigen.