Opgepakte chauffeur die Davide Rebellin doodreed, raakte rijbewijs al eens kwijt
De vrachtwagenchauffeur die woensdag Davide Rebellin (51) op de fiets aanreed, waarna de Italiaanse ex-renner overleed aan zijn verwondingen, is gevonden in Duitsland. Hij keerde na de aanrijding nog even om, maar koos toen het hazenpad en pleegde een zogenaamd vluchtmisdrijf.
Volgens Italiaanse media gaat het om een 62-jarige Duitser, die in 2001 al eens door een rood licht had gereden in het Italiaanse Foggia en in 2014 zijn rijbewijs tijdelijk zag ingetrokken worden na rijden onder invloed in het Italiaanse Chieti. De dader is momenteel nog in Duitsland. Hij werd nog niet gearresteerd omdat het Duitse wetboek van strafrecht niet voorziet in moord met voertuigen. In Italië is wel een dossier geopend voor doodslag op de weg, inclusief vluchtmisdrijf en het niet helpen van mensen in levensnood.
De Italiaanse camera’s legden het ongeval zelf niet vast, maar registreerden wel dat meteen na het ongeval een vrachtwagen met Duits nummerplaat vier minuten stopte en een bestuurder uitstapte.
Wielerwereld in shock
Michael Boogerd, Erik Dekker en Leo van Vliet halen herinneringen op aan Davide Rebellin: ‘Dit was een jongen voor wie fietsen zijn leven was.’
Rebellin kwam woensdag rond het middaguur om het leven in Montebello Vincento. Op een kruispunt op een regionale weg werd hij aangereden door een rode vrachtwagen met trailer. Volgens de Italiaanse sportkrant La Gazzetta dello Sport ging het om een zogenaamd dodehoekongeval. De vrachtwagen draaide naar rechts - mogelijk om te parkeren bij hotel-restaurant La Padana - en Rebellin fietste op zijn gravelbike rechtdoor. Met alle gevolgen van dien.
Rebellin, oud-winnaar van Luik-Bastenaken-Luik en de Amstel Gold Race, had geen schijn van kans. Enkele minuten na het ongeval kwamen de hulpdiensten en zijn broer Carlo ter plaatse, maar voor de oud-renner kwam alle hulp te laat. Rebellin laat zijn vrouw na. Er is nog geen datum voor de begrafenis, omdat eerst autopsie volgt.
Zijn ploeg Work Service Vitalcare Vega reageerde via sociale media op het overlijden. ,,Liefste Davide, blijf trappen, met dezelfde glimlach, hetzelfde enthousiasme en dezelfde passie als altijd. Dit is niet hoe we ons de toekomst samen hadden voorgesteld en het is niet eerlijk om ons zo plotseling over te moeten geven aan jouw tragische afwezigheid. Op dit moment blijft alleen veel pijn over om afscheid te moeten nemen van een kampioen en een referentie voor ons allen. Aan je familie, je geliefden, je vrienden en alle fans die, net als wij, op dit moment om je huilen, willen we alleen maar zeggen dat we aan je denken op je fiets, op zoek naar nieuwe wegen, nieuwe beklimmingen en nieuwe uitdagingen daarboven in de lucht.”
Rebellin hing aan het einde van dit seizoen zijn fiets aan de wilgen na een carrière van dertig seizoenen in het profpeloton. In 2004 zorgde hij voor zijn opvallendste prestatie door de Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik in één seizoen te winnen. In 2008 won hij zilver in de olympische wegrit van Peking.
Davide Rebellin
• Geboren op 9 augustus 1971 in San Bonifacio
• Overleden op 30 november 2022 in Montebello Vincento
• Prof sinds 1 januari 1993, gestopt op 16 oktober 2022
• Belangrijkste zeges: Luik-Bastenaken-Luik (2004), Waalse Pijl (2004, 2007, 2009), Amstel Gold Race (2004), Tirreno-Adriatico (2001), Parijs-Nice (2008), zevende etappe Ronde van Italië (1996), Clasica San Sebastian (1997)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels. -
Remco Evenepoel moet ‘domme’ aanval bekopen, dubbelslag omstreden Miguel Ángel López in San Juan
Een bijzondere ontknoping in de Vuelta a San Juan. In de koninginnenrit leek Remco Evenepoel met nog tien kilometer te gaan de beslissende aanval te hebben ingezet, maar de wereldkampioen viel stil en zag uiteindelijk de omstreden Miguel Ángel López de winst pakken. -
PREMIUM
Wielerwereld in shock na dood Davide Rebellin: ‘Dit was een jongen voor wie fietsen zijn leven was’
Davide Rebellin is op 51-jarige leeftijd overleden. De Italiaanse wielrenner werd tijdens een trainingsrit aangereden door een vrachtwagen en stierf meteen. Michael Boogerd, Erik Dekker en Leo van Vliet halen herinneringen op aan de man die tot zijn 51ste profwielrenner bleef. -
Dylan Groenewegen geklopt in tweede etappe Ronde van Saoedi-Arabië, Cees Bol sprint naar derde plaats
Dylan Groenewegen heeft in de tweede etappe van de Ronde van Saoedi-Arabië naast de ritzege gegrepen. De etappe van Winter Park naar Shalal Sijlyat Rocks (184 kilometer) eindigde in een sprint van een door waaiers uitgedund peloton. Jonathan Milan toonde zich daarin net wat sneller dan Groenewegen, die nog even werd gehinderd door ploeggenoot Luka Mezgec. Cees Bol werd derde. -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan.
-
Oud-renner Davide Rebellin (51) overleden na aanrijding, politie zoekt bestuurder vrachtwagen
Triest nieuws vanuit Italië. Davide Rebellin is vandaag na een aanrijding met een vrachtwagen om het leven gekomen. De Italiaan, die aan het begin van deze eeuw onder meer Luik-Bastenaken-Luik, de Amstel Gold Race en drie keer de Waalse Pijl won, stopte vorige maand op 51-jarige leeftijd als professioneel wielrenner. -
-
-
PREMIUM
Fem van Empel en Puck Pieterse, de superheldinnen van de cross: ‘Machtsovername is definitief’
Fem van Empel en Puck Pieterse zijn de nieuwe superheldinnen van de cross. Multitalenten op de fiets, veelwinnaars en beiden nog maar 20 jaar. De regenboogtrui op de WK veldrijden moet de opmaat zijn naar meer. Aan de horizon blinkt olympisch goud. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen